- Reklama -
Banner

Odmiany Haze – historia, działanie i 6 najpopularniejszych hybryd haze

Na świecie istnieją setki krzyżówek oryginalnej odmiany Haze. Jeśli szczegółowo wyśledzimy ich pierwotne pochodzenie, to prawdopodobnie dotrzemy do Original Haze. Jest on genetycznym kręgosłupem najbardziej znanych sativ na świecie. Z drugiej strony, genetycznym kręgosłupem odmian Indica jest Hindu Kush. Chociaż Haze to znakomita odmiana o długiej historii, to opowieści o jej pochodzeniu są różne.

Krótka historia oryginalnej odmiany Haze

Legenda głosi, że odmiana Original Haze powstała w Santa Cruz w Kalifornii na początku lat 70. XX wieku przez dwóch braci: R.Haze i J.Haze. Bracia skrzyżowali trzy odmiany marihuany lokalnie rosnące w Meksyku, Kolumbii i Tajlandii. Tak powstał Haze – legendarna odmiana o złożonej mieszance ziemistych, cytrusowych i pikantnych terpenów. 

Podczas tworzenia Haze’a bracia byli w kontakcie z Davidem Wastonem, znanym jako „Sam The Skunkman”, ojcem legendarnego szczepu Skunk #1. W czasie pracy z braćmi Haze, Sam stał się właścicielem genetyki Original Haze.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W pewnym momencie w latach 80. Watson przeniósł się do Amsterdamu i zabrał ze sobą tysiące nasion, w tym Original Haze. W Amsterdamie rozpoczął współpracę z Nevillem Schoenmakersem, australijskim hodowcą konopi i naukowcem. Stamtąd genetyka Haze została przekazana Neville’owi, który następnie użył jej do stworzenia słynnego Neville’s Haze. Założył również Bank Nasion znany jako Sensi Seeds.

Popularne hybrydy odmiany Haze

Prawie wszystkie dzisiejsze odmiany konopi należą do jednej lub więcej rodzin z „wielkiej trójki”: Skunk, Kush i Haze. Dzisiaj dowiesz się więcej o Haze, historii jej pochodzenia i niektórych z jej najlepszych hybryd, jakie istnieją dzisiaj.

Dziś na rynku możemy dostać setki różnych krzyżówek odmian Haze’a w formie nasion, a nazwa, która kiedyś odnosiła się do pojedynczej odmiany Haze, teraz odnosi się do całej rodziny odmian. Sprawdź 6 najpopularniejszych odmian stworzonych na bazie Original Haze.

Neville’s Haze

Historia o tym, jak Neville Schoenmaker dorwał się do nasion Haze, jest owiana tajemnicą. Jednak najpopularniejsza historia – i ta, którą przedstawiliśmy powyżej – mówi, że dostał je od Sama The Skunkmana, ale są też historie o tym, że Neville dostał je od samego Haze Brothers.

Neville wyhodował trzy główne hybrydy Haze: Haze-A, Haze-B i Haze-C. Neville’s Haze to końcowy rezultat skrzyżowania Haze-A z indicą Northern Lights #5, a następnie skrzyżowania tego szczepu z Haze C. Uważa się, że jest to odmiana skutecznie poprawiająca nastrój, którą konsumenci najchętniej używają w ciągu dnia.

Purple Haze

Purple Haze to coś więcej niż tylko piosenka Jimiego Hendrixa, to także jeden z fenotypów Original Haze. Według opowieści samego The Skunkmana, Bracia Haze mieli trzy główne fenotypy Original Haze: Purple Haze, Silver Blue Haze i Lime Green Haze. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście Purple Haze.

Jego nazwa pochodzi od jasnofioletowych kwiatów, które wydzielają słodki, piżmowy zapach. Jest to popularna odmiana wśród palaczy rekreacyjnych ze względu na jej cytrusowe i ziemiste smaki, które zapewniają aromatyczne sesje palenia lub waporyzacji. Zwykle wykazuje około 20% THC.

Amnesia Haze

Amnesia Haze to chyba jedna z najbardziej popularnych odmian w Europie. Wyhodowali ją growerzy z amsterdamskiego Soma Seeds, krzyżując lokalne odmiany z Tajlandii, Afganistanu i Hawajów. Amnesia Haze posiada profil terpenowy, który dostarcza aromat jagód i cytrusów. Uważa się, że jest to odmiana motywująca do działania, zapewniająca zastrzyk pozytywnej energii, a jednocześnie relaksująca.

Silver Haze

Silver Haze to klasyczna sativa, której pochodzenie przypisywane jest do dwóch źródeł. Jedno z nich wskazuje, że Silver Haze został stworzony przez Sensi Seeds w skutek skrzyżowania Silver Pearl oraz Haze. Inne źródło mówi, że pochodzi od Green House Seed Company, którzy zmodyfikowali swojego Super Silver Haze i nazwali go „Silver Haze”.

Niezależnie od tego, w jaki sposób powstał Silver Haze, konsumenci dobrze znają jego działanie. Podobnie jak wiele sativ z tamtych czasów, Silver Haze zapewnia pobudzający haj, który dodaje konsumentom energii.

Lemon Haze

Lemon Haze to szczep o cytrusowym smaku, który zapewnia energetyczne doznania. Podobnie jak w przypadku wielu innych cytrusowych odmian, terpeny Lemon Haze wytwarzają haj, który sprawi, że poczujesz się pobudzony i radosny.

Lemon Haze to krzyżówka Silver Haze i Lemon Skunk. Jego nazwa pochodzi od cytrusowego profilu terpenowego, który zapewnia relaksujący i radosny haj. Lemon Haze ma jednak bardziej relaksujące działanie niż inne odmiany o dominacji genów sativa.

Oprócz Lemon Haze istnieje również słynna Super Lemon Haze, która została wyhodowana przez skrzyżowanie Lemon Skunk i Super Silver Haze. Zarówno Lemon Haze, jak i Super Lemon Haze zapewniają podobne efekty.

Super Silver Haze

Super Silver Haze to jedna z odmian, którą konsumenci z całego świata najchętniej używają w ciągu dnia. Nie należy jej mylić z Silver Haze.

Super Silver Haze została wyhodowany w latach 80. przez Green House Seed Company. Ma ziemisty, pikantny i lekko gazowy zapach. Jak wiele ówczesnych odmian, miał genetykę z Haze i hybrydy Skunk, która została skrzyżowana z Northern Lights #5. W 1998 roku Super Silver Haze od Green House Seeds wygrał 11 edycję High Times Cannabis Cup.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować