- Reklama -
Banner

Czym jest KUSH? Historia, działanie i najpopularniejsze odmiany

W dzisiejszej społeczności konopi Kush stał się niemal synonimem samej marihuany. Ten lokalnie rosnący szczep jest prekursorem wielu najsłynniejszych odmian marihuany na świecie, takich jak OG Kush, Bubba Kush, Master Kush i Skywalker OG. Określenie Kush stało się tak popularne, że niektóre szczepy podszywają się pod niego nazwą, ale niestety nie mają tak wyraźnego smaku i efektów.

Czym jest Kush? Jest to lokalnie rosnący, czysty genetycznie szczep, z którego wywodzi się pozornie nieskończona libczba hybryd. Dzisiaj trudno znaleźć wersję Kush w czystej postaci, ale inna odmiana znana jako szczepy Heirloom to udomowione wersje szczepów kush. Oryginalna odmiana Kush rosnąca lokalnie w paśmie gór Hindukusz znana jest jako Hindu Kush.

Historia odmian Kush

Kush zawdzięcza swoją nazwę od miejsca pochodzenia – gór Hindu Kush, części pasma górskiego Himalajów, które rozciągają się na Indie, Pakistan i Afganistan. Region ten jest bogaty w żyzne doliny, które były domem dla jednych z najlepszych na świecie haszyszu i konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kush przedostał się z centralnej Azji do Europy dzięki masowej migracji ludzi i szlakom handlowym. Kush trafił do Ameryki Północnej w latach sześćdziesiątych, kiedy hipisi zaczęli zgłębiać się w kulturę i duchowość wschodnich cywilizacji, pielgrzymowali do Indii i odkryli ten wspaniały szczep. Bractwo Wiecznej Miłości, znane również jako Hippie Mafia, było w dużej mierze odpowiedzialne za sprowadzenie tego szczepu z Indii do ich rodzinnego stanu Kalifornia, gdzie kush rozprzestrzenił się na zachód, by stać się jednym z najbardziej pożądanych lokalnie rosnących szczepów.

Efekty odmian Kush

Kush jest zwykle uważany za szczep dominujący w geny indica, choć można znaleźć kilka hybryd. Jest często opisywany jako odmiana poprawiająca myślenie, co czyni go idealnym towarzyszem dla tych, którzy lubią kontemplować i zagłębiać się w swoje myśli. Odmiany Kush mają też efekt charakterystyczny dla odmian indica – wgniatanie w kanapę. Powodują uczucie ciężkiego ciała, a jednocześnie dają przyjemne uczucie euforii.

Wyjątkowe cechy odmian Kush

Smak Kush jest bez wątpienia cytrusowy, ale może być również słodki i ziemisty. Rośliny Kush są grube i gęste, dzięki czemu są idealne dla hodowców uprawiających konopie w pomieszczeniach. Są niezwykle silne i mają grube łodygi, które pozwalają im rosnąć w trudniejszych warunkach niż jego delikatniejsze odpowiedniki Sativa. Rośliny są przepełnione bogatymi kolorami i mocno zielonymi topami z pomarańczowymi włoskami, podczas gdy ich liście czasami wykazują piękny fioletowy odcień. Ostry aromat Kush może wahać się od ziemistego do słodkiego z pikantnymi nutami cytrusowymi.

Popularne odmiany Kush

Outdoor OG Kush

outdoor og kush

Niewiarygodnie mocny OG Kush w wersji do uprawy na zewnątrz. Jest to głównie Indica o bardzo szybkim kwitnieniu i wysokim stężeniu THC. Mocna odmiana która daje mocne rośliny. Produkuje duże, aromatyczne i całe pokryte klejącą żywicą pąki.

Zawartość THC ponad 20%. Szczególnie początkujący powinni uważać na jej mocne psychodeliczne działanie. Aromat cytrusowy i kwaskowaty z egzotycznymi tonami typowy dla oryginalnego OG.

Czas kwitnienia około 7 tygodni. Zbiory outdoor przypadają na październik. Plon nawet do 350-600g z rośliny. 80% Indica

5 nasion Outdoor OG Kush w cenie 63,2zł

California Kush

california kush

Kalifornijska hybryda z przewagą genów Indici. Silna i szybkokwitnąca odmiana, łatwa w uprawie. Świetna produkcja żywicy. Słodki i pikantny aromat. Długotrwały, relaksujący efekt. Plon nawet do 550g na metr kwadratowy.

5 nasion California Kush w cenie 68,80zł

Critical Kush

critical kush dinafem product full

Połączenie Critical + i Emerald OG Kush, Otwarta struktura, z długimi gałązkami bocznymi, które wypełniają się topami w regularnych odstępach. Topy są masywne, pełne pomarańczowych znamion, gąbczaste, jasnozielonego koloru i o wysokiej proporcji kwiatów, w stosunku do małych liści. Mocna, bardzo produktywna, jej smak jest silny i wyraźny, słodki i owocowy z końcową nutą paliwa i cytryny.

5 nasion Critical Kush w cenie 117,6zł

Master Kush

master kush

Silna roślina o średniej wysokości. Umiarkowanie krzaczasta. Produkuje ciężki plon. Świetnie nadaje się do upraw w glebie, hydro i do upraw szklarniowych. Przyjemny, ziemisty smak i zapach dymu. Stężenie THC dochodzi w tej odmianie dochodzi nawet do 24 procent, a z metra kwadratowego można osiągnąć nawet 400-500g suszu.

5 nasion Master Kush w cenie 88zł

OG Kush

og kush 1

Odmiana o tajemniczej genetyce. Wysokość ok 90-160cm. Czas kwitnienia ok 8 tygodni i plon wynoszący ok 65 g z rośliny. Szerokie i gęste pąki okryte dużą ilości żywicy. Silny, wyjątkowy, bardzo wilgotny, lekko cytrusowy aromat przypominający benzynę lub środki czystości. Smak równie silny i wilgotny. Intensywny, psychiczny efekt równie silny jak smak. Stężenie THC na poziomie 20% i około 500g na metr kwadratowy z uprawy outdoorowej.

5 nasion OG Kush w cenie 109,60zł

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować