- Reklama -
Banner

Skunk – pochodzenie i historia powstania legendarnej odmiany Skunk #1

Kiedy myślimy o kultowych odmianach marihuany, przychodzi na myśl kilka nazw: Amnesia Haze, O.G Kush i oczywiście Skunk. I to ostatnia odmiana zrodziła wzrost rynku hybryd, który od tego czasu przyniósł nam wiele klasycznych już odmian.

Ale czym dokładnie jest Skunk? Skąd się wziął i kto jest odpowiedzialny za stworzenie tej legendarnej odmiany?

Narodziny odmiany Skunk

Skunk został po raz pierwszy wyhodowany w USA w 1970 roku. Był to ważny czas dla przemysłu konopi indyjskich, szczególnie w Ameryce, gdzie hodowcy zaczynali eksperymentować z krótkimi, szybko kwitnącymi odmianami indica z Afganistanu i Pakistanu, a także wysokimi, bogatymi w THC sativami pochodzącymi z Ameryki Środkowej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pierwsza w historii odmiana Skunka (sprzedawana dziś jako Skunk # 1) została wyhodowana przez zespół kalifornijskich hodowców znanych jako Sacred Seeds. Zespołem kierował David Watson, lepiej znany jako Sam „Skunkman”.

Łącząc odmianę Acapulco Gold i Colombian Gold z niską, szybko kwitnącą odmianą a Afganistanu, Sam i zespół z Sacred Seeds stworzyli jedną z najbardziej znanych odmian konopi na świecie.

Obecnie Skunk#1 nadal jest jedną z najbardziej niezawodnych odmian na rynku. Niezależnie od tego, czy uprawiany jest w silnym słońcu Kalifornii, czy w holenderskiej szklarni, rośliny te łatwo dostosowują się do środowiska i produkują duże zbiory silnego, bardzo śmierdzącego zioła w ciągu kilku tygodni.

Chociaż Skunk został opracowany po raz pierwszy w latach 70., to zasłynął w latach 80. po przeprowadzce Sama do Amsterdamu. Szczegóły tej historii owiane są tajemnicą, ale ludzie ogólnie zgadzają się z teorią, że Sam przeprowadził się do Holandii po wyjściu z więzienia w USA.

Wylądował w stolicy Holandii z kilogramami nasion i uruchomił Cultivator’s Choice. Od tego czasu hodowcy w Holandii i na całym świecie wykorzystywali oryginalną odmianę Skunk#1, aby stworzyć niezliczoną liczbę hybryd.

Partię nasion Sama ostatecznie kupił Nevil Schoenmakers z The Seed Bank, który ostatecznie stał się Sensi Seeds. Skunk#1 1 Sensi Seeds jest często sprzedawany jako „oryginalna” odmiana Skunk, którą uprawiał Sam Skunkman, ale naprawdę nie wiadomo, czy to prawda.

Nasiona Skunk #1

Skunk zyskuje popularność

Skunk naprawdę stał się popularny na rynku w latach 80., kiedy jego twórca, Sam The Skunkman, przywiózł swoje nasiona Skunka do Holandii.

Od tego czasu geny Skunk używane były do produkcji niezliczonej liczby nowych hybryd, ponieważ jest znany jako silny i odporny szczep, który może produkować duże plony w krótkich okresach kwitnienia, nawet w najtrudniejszym klimacie.

Topy szczepu Skunk są duże, ciężkie i zwykle pokryte grubą warstwą trichomów. Wytwarzają bardzo silną, długotrwałą euforię, którą wielu opisałoby jako energetyczną i pobudzającą. Jednocześnie wywołuje pewne subtelne efekty fizyczne, dzięki czemu jest to bardzo zrównoważona odmianą idealną do użytku zarówno dziennego, jak i nocnego.

Prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym aspektem Skunka jest jego intensywny aromat. Każdy, kto miał przyjemność palić, waporyzować lub uprawiać odpowiednią odmianę Skunka, będzie twierdził, że nawet niewielka ilość tej odmiany może wypełnić cały pokój niepowtarzalnym, słodko-cytrusowym aromatem.

Znane hybrydy Skunka

Stworzenie Skunka leży u podstaw ogromnej zmiany w branży konopi indyjskich. Przed pojawieniem się tej odmiany większość hodowców pracowała na nasionach, które znajdowały się na dnie swoich torebek z ziołem.

Sukces odmian hybrydowych, takich jak Skunk, pomógł zainicjować ruch uprawy konopi i zachęcił hodowców do eksperymentowania z tworzeniem nowych odmian, których nigdy wcześniej nie widzieli, ani nie palili.

Widać to wyraźnie w liczbie hybryd, które od tamtej pory powstały z oryginalnego Skunka wyhodowanej przez Sama Skunkmana w latach 70. Obejmują one:

Znaczenie słowa SKUNK

Należy zauważyć, że termin „skunk” jest często używany w niewłaściwym kontekście. Na przykład gazety tabloidowe i inni nadawcy regularnie używają tego terminu w odniesieniu do wszelkiego rodzaju konopi bogatych w THC. Niedoinformowane osoby mogą odnosić się do każdej szczególnie śmierdzącej odmiany marihuany określanej jako „skun”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować