Dołącz do nas

Odmiany

Top 10 odmian sativa outdoor

10 najlepszych odmian marihuany sativa

Odmiany marihuany sativa znane są z tego, że mogą osiągnąć ogromne rozmiary w warunkach outdoor. Przygotowaliśmy listę 10 najlepszych odmian sativa outdoor, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych kolekcjonerów nasion marihuany. Pamiętaj jednak, że uprawa konopi indyjskich na terytorium Polski jest nielegalna, a nasiona najlepszych sativ możesz kupić jedynie w celach kolekcjonerskich – chyba, że mieszkasz w kraju, gdzie uprawa outdoor jest legalna.

1. Easy Sativa – Female Seeds

Easy Sativa to odmiana flagowa, fotoperiodyczna na outdoor od holenderskiej firmy Female Seeds. Dla wielu holenderskich growerów ogrodowych jest to ich zdecydowanie numer jeden. Bardzo dobrze radzi sobie ze zmianami pogody. Nasiona tej odmiany są odporne na mocne upały i susze, ale również niskie temperatury i duże ilości wilgoci. Na ogół nie tykają się jej zarazy czy pleśń.  W genotypie rośliny producent podaje, że jest to 100% Sativa, co jest niezwykle rzadko spotykane w dzisiejszych czasach.  Jednak cechą nietypową dla tej genetyki, Easy Sativa jest gotowa do zbiorów pod koniec września. W zależności od warunków potrafi rosnąć od ponad metr do 2,5 metra i daje niesamowicie obfite plony.  W działaniu niektóry określają ją jako nieco słabszą. Jest to Sativa wiec ma niższą zawartość CBD i CBN. Jest to w pełni zgodne z opisem rodziny Sativa. Daje efekt “high” a nie “stoned”.  Smak opisuje się jako mocno kwiatowy, ziołowy z nutkami pieprzowymi. Bardzo wyraźny aromat i smak.  Nazwa jest tutaj kluczowa i mówi sama za siebie. Bardzo prosta i szybka, nie ma dużych wymagań.

4 nasiona Easy Sativa w cenie 68,80zł

2. Shaman – Dutch Passion

Shaman pojawia się w każdej rozmowie o Outdoorach w Holandii. Odmiana wręcz kultowa i legendarna.  Pojawiła się na rynku już ponad 35 lat temu i od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Powstała ona ze skrzyżowania równie osławionych rodziców ze stajni Dutch Passion a mianowicie Purple #1 oraz Skunk #1. Jest to roślina fotoperiodyczna o dominacji genów sativa (87%). Przystosowana w pełni do ciężkich i bardzo zmiennych warunków pogodowych Holandii, stała się odmianą bardzo odporną na wszelkie utrudnienia. Roślina wizualnie bardzo piękna. Duża, prężna, obfita w gęste fioletowe pąki, które w świetle słonecznym aż mienią się od kryształów. Roślina daje nieprzeciętnie duży plon jak na wysokość jaką osiągają (ok 2m).  Gotowa do zbiorów najpóźniej w początkowych tygodniach Października. W szklarniach kwitnienie zajmuje 8-9 tygodni. Smak opisywany jest głownie jako słodki i pikantny. Niektórzy mówią o nutach drzewa sandałowego.  Efekt (jak nazwa wskazuje) jest mocno umysłowy. Wpływa pozytywnie na kreatywność i pobudzenie. Mówi się jednak ze w późniejszych etapach wpływ na ciało jest mocno wyczuwalny. Shaman zdecydowanie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

3 nasiona Shaman w cenie 59,2zł

3. Durban Poison – Dutch Passion

Durban to miasto portowe na wschodnim wybrzeżu R.P.A. Stamtąd pochodzi ta odmiana i dlatego też taka nazwa. Jest to fotoperiodyczna odmiana o 100% Sativa. Nie jest to “Krzyżówka”. Jest to odmiana w pełni taka jaką podróżnicy z Dutch Passion przywieźli ze źródła i zaczęli kultywować w Holandii. Pomimo że pochodzi z bardzo ciepłych klimatów już dawno została przystosowana do ciężkich warunków północno europejskich.  Świetnie radzi sobie ze zmianami warunków pogodowych i wszelkimi zarazami.  Roślina bardzo wysoka i mocno rozgałęziona. Potrafi osiągać nawet trzy metry wysokości. Pąki rosną bardzo gęste, zbite i bardzo wydłużone często mieniące się na różowo-fioletowo. Moc tej odmiany nie jest powalająca. Działa ona głównie na umysł, prawie w ogóle brak efektu na ciało. Opisywana przez holendrów jako świetna odmiana “na dzień”, podbudzająca kreatywność i aktywność. Smak opisywany jest jako słodki wręcz cukrowy, bardzo kwiecisty i ziołowy. Maja często posmak Haze’a. Durban Poison to po prostu klasyk.

3 nasiona Durban Poison w cenie 74,4zł

4.  Serious 6 – Serious Seeds

“Poważna szóstka” to genialna odmiana od osławionej firmy Serious seeds. Jest to odmiana fotoperiodyczna o dominacji genów Sativa (w zależności od źródeł znajdujemy od 90% do 99% genów tej rodziny cannabis). Odmiana ta powstała ze skrzyżowania dwóch klasycznych Sativ pochodzących z dwóch różnych stron świata.  A mianowicie z Kanady i z Afryki. Była ona już przystosowana do warunków holenderskich ze względu na panujący w Kanadzie, bardzo surowy klimat. Serious 6 jest odmianą bardzo stabilną, jednolitą. Są one dość wysokie, około dwóch metrów. Posiadają one bardzo gęste i twarde jak skała topy. Producent podaje zbiory w granicach 400-550 gr/m2. Roślina wydaje bardzo mocny słodki aromat. Smak opisywany jest jako pikantny delikatnie anyżowy i złożony. Jak na Sativę jest gotowy dość szybko, bo pod koniec września z niesamowicie widowiskowym plonem. Połowa roślina nabiera różowego zabarwienia.

6 nasion Serious 6 w cenie 212zł

5.  Ourdoor Grapefruit – Female Seeds

Odmiana, której z roku na rok przybywa coraz więcej zwolenników. Jest to fotoperiodyczna odmiana hybrydowa, o lekkiej dominacji genów Sativa. Jej rodzice to dwie sztandarowe odmiany z katalogu Female Seeds Grapefruit (Cinderella 99 x Thai) z legendarną odmianą Outdoor Easy Sativa.  Jako efekt powstała odmiana bardzo odporna na wszelkie zmiany pogodowe o niesamowitym smaku. Rośliny są dość wysokie pomiędzy 2m a 2,5m. Są znane z bardzo dużej produktywności. Kwiaty rosną gęsto na licznych rozgałęzieniach i pod koniec kwitnienia aż ociekają od żywicy. Gotowe do zbiorów są pod koniec września wiec dość szybko. Aromat i smak są bardzo mocne aż drażniące nozdrza. Smak tej odmiany jest już okryty sławą. Bardzo przyjemnie kwaśny i owocowy do złudzenia przypominający grejpfruta. Efekt jest typowy dla Sativy bardzo umysłowy i pobudzający, lecz mocny. Jest to odmiana, której popularność na pewno nie zmaleje w najbliższym czasie.

4 nasiona Outdoor Grapefruit w cenie 68,8zł

6. Leda Uno – K.C. Brains

Powszechnie uznawana za jedną z najlepszych odmian fotoperiodycznych na Outdoor od holenderskiej firmy K.C. Brains. A to już mówi bardzo dużo. Jest to hybryda o zdecydowanej dominacji genów Sativa. Jako dziecko K.C. 33 i Brazylijskiej sativy jest to jedna z mocniejszych odmian w ich katalogu. Roślina niesamowicie stabilna. Bardzo imponująca wizualnie, potrafi osiągać ponad trzy metry wysokości i produkować oszałamiającej grubości topy. Jest ona bardzo jasna w zabarwieniu i pokryta nieprzeciętnie gęstym szronem co dodaje do jej piękna. Jest to jedna z bardziej produktywnych odmian outdoor ale również znana jako jedna z bardziej odpornych na zarazy i pleśń. Gotowa do ścięcia pod koniec września. Producent podaje zbiory outdoor aż do 800gr. Aromat i smak opisują się jako klasyczne, ziołowe z nutami ziemistości. Działanie jest bardzo umysłowe i stymulujące w przyjemny sposób. Polecana nie tylko przez samego K.C. ale przez niezliczonych fanów tego gatunku.

5 nasion Leda Uno w cenie 85,6zł

7. Fast Amnesia 47 – BIG Seedbank

Młoda firma, która świętuje coraz większe sukcesy na rynku hiszpańskim. Niedawno wprowadzili na rynek swoją nową, SuperSzybką wersje skrzyżowania dwóch legendarnych odmian fotoperiodycznych Amnesia Haze i Ak-47. W wyniku tego połączenia powstała cudowna roślina o dominacji genów Sativa (75%). Roślina bardzo stabilna o średniej wysokości pomiędzy 1,5 a 2m wysokości. Posiada ona bardzo wysokie stężenie kannabinoidów. Jest to odmiana z rodzaju F1, czyli szybko kwitnące. Oznacza to, że roślina jest gotowa do zbiorów już w pierwszej połowie września. Fakt, że jest ona taka szybka nie umniejsza jej produktywności. Roślina bardzo jasno zielona, dosłownie pokryta gęstą warstwą szronu. Jest ona zachwycająca. Jako iż jest to hybryda, ma ona takie działanie. Wpływa mocno na umysł, ale równie mocno na ciało. Smak i aromat są intensywne i wyraziste. Opisuje się go jako świeże słodkie kwiaty z nutami cytrusowymi.  Na pewno nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających.

5 nasion Fast Amnesia 47 w cenie 56,8zł

8. Durban – Sensi Seeds

Durban - odmiana sativa na outdoor od Sensi Seeds

Durban to odmiana klasyczna, bardzo ciężko dojść jej faktycznych początków, lecz wiemy na pewno, że wywodzi się z Południowej Afryki. Firma Sensi Seeds udostępnia nam ją w oryginalnej, niezmienionej wersji. Jest to odmiana 99% Sativa. Bardzo wysoka, wydłużona, bardzo stabilna roślina. Produkuje piękne długie, twarde i lśniące od kryształów topy. Egzemplarze potrafią osiągać nawet 3,5 metra wysokości. Aromat i smak są pięknie drewnienie, sosnowe wręcz słodkie.  Można powiedzieć, że bardzo klasyczne, lecz wyraziste. Efekt jest jak na Sativę przystało mocno umysłowy, pobudzający do działania, wzmacniający kreatywność, mocno euforyczny. Durban ma dość długi okres kwitnienia, jest gotowy do zbioru w drugiej połowie października. Niemniej jednak ci co byli cierpliwi twierdzą ze warto czekać. Poprostu KLASYK. Nic dodać nic ująć.

3 nasiona Durban w cenie 92,8zł

9. Biddy Early – Serious Seeds

Biddy Early to odmiana, o której wszyscy mówią ze ona da rade, tam, gdzie inne zupełnie nie dadzą rady. Znana jest jako jedna z najbardziej odpornych odmian na outdoor. Producenci mówią, że niewiele jest w stanie jej zaszkodzić. Rodzice tej cudownej odmiany są trzymani w tajemnicy. Jednak wiemy ze ta odmiana jest fotoperiodyczna, o szybkim kwitnieniu i dominacji genów sativa. Jest ona niesłychanie stabilna, jednolita jak krople wody. Dość duża, rośnie pomiędzy 2 a 2,5 metra wysokości. Produkuje bardzo krępe, napuchnięte, twarde jak kamień topy. Na oficjalniej stronie można przeczytać ze roślina ma produktywność w granicach 300-400 gr/m2. Według producenta, liście przy niskich temperaturach nabierają fioletowych barw. Bardzo produktywna w żywice. Aromat jest ziemisty, lecz bardzo słodki czasami cukierkowaty. Smak jest bardzo słodki, lekko ziemisty, ziołowy. Efekt jak na Hybrydę przystało jest odczuwalny w obu aspektach. Zarówno mocno cielesny jak i umysłowy. Pomimo nazwy “early” należy się spodziewać zbiorów pod koniec września, na początku października. Niemniej jednak wyniki na pewno nie zawiodą.

6 nasion Biddy Early w cenie 148,8zł

10. Jamaican Pearl – Sensi Seeds

Jedna z najbardziej uznanych Sativ na Outdoor od holenderskiej firmy Sensi Seeds. Jest to firma, która ma w swoim katalogu bardzo mocne geny Sativa. W wypadku Jamaican Pearl mamy do czynienia z fotoperiodyczną hybrydą o mocnej dominacji genów Sativa (85%). By ją stworzyć Sesni Seeds skrzyżowało klasyczną jamajską Sativę z Ich odmianą Early Pearl. Powstała odmiana, która zasłynęła nie tylko z powodu mocnego, charakterystycznego smaku, ale także łatwości z jaką się ją kultywuje w klimacie holenderskim. Jest ona bardzo stabilna i piękna. Ma bardzo jasne zabarwienie supernaturalną produkcje “włosków”. Smak i aromat bardzo przypominają klasycznego Haze’a. Są one mocno wyczuwalne już we wczesnych stadiach kwitnienia. Rośliny potrafią być nieprzeciętnie wysokie (ponad trzy metry) i dają imponujący plon. Niemniej jednak, ponieważ dominują tutaj geny Sativa trzeba się spodziewać zbioru pod koniec października.  Efekt bardzo umysłowy, korzystnie wpływający na kreatywność, bardzo przyjemnie pobudzający.  Klasyczna wielokrotnie nagradzana odmiana w kategoriach Outdoor. Na pewno nie zawiedzie.

3 nasiona Jamaican Pearl w cenie 92,8zł

Wszystkie odmiany zawarte w tym artykule znajdziecie w sklepie Ganja Farmer, w którym obecnie wszystkie nasiona kolekcjonerskie są przecenione o 20%!

Nasiona Marihuany Ganja Farmer

Susz CBD Sklep

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Odmiany

Auto Mazar od Dutch Passion – automatyczna wersja legendarnej odmiany Mazar

Opublikowany

dnia

Auto Mazar - nasiona marihuany od Dutch Passion

Auto Mazar to automatycznie kwitnąca odmiana marihuany wyprodukowana przez firmę Dutch Passion, która jest krzyżówką oryginalnego szczepu Mazar, odmiany indica Afghani Kush, a także ruderalis, aby nadać roślinie cechy autoflowering. Oryginalny Mazar jest bardzo znanym szczepem, który istnieje od ponad 15 lat i pochodzi z miasta Mazar-i-Sharif w Afganistanie.

Przez lata roślina ta była uprawiana tysiące razy, co oznacza, że genetyka rośliny została ustabilizowana i prawie każdy uprawiany Mazar będzie dokładnie taki sam. A ponieważ szczepy automatycznie kwitnące w ostatnich latach stały się niezwykle popularne, firma Dutch Passion skrzyżowała tego oryginalnego Mazara z rośliną Ruderalis – i tak powstał AutoMazar. Nasiona Auto Mazar można kupić zarówno zwykłe, jak i feminizowane, ale zwykle hodowcy używają tylko nasion feminizowanych, ponieważ zapewnia to, że wszystkie rośliny będą samicami, co oznacza, że będą produkować kwiaty, a nie nasiona.

Efekty Auto Mazar

Efekty odmiany Auto Mazar są trudne do opisania, ale zdecydowanie bardziej są odczuwane na ciele, przez co wiele osób używa jej w walce z bezsennością i bólem. Zawartość THC w tym automatycznie kwitnącym szczepie nie została określona przez producenta, ale ponieważ pierwotny szczep Mazar miał 19,5% THC, to ze szczepu Auto Mazar możemy spodziewać się około 15% THC.

Smak i zapach Auto Mazar

Zapach rośliny, a także zebranych kwiatów nie jest tak świetny i szczerze mówiąc, roślina ta właściwie nie ma prawie żadnego zapachu. Dla niektórych jest to duża wada, ale dla osób ceniących sobie dyskrecję, może to być wielką zaletą. Działanie Auto Mazar jest bardzo długotrwałe, ale nawet przy tak silnym oddziaływaniu na ciało, wciąż masz ochotę wstać i zrobić to, czego potrzebujesz, więc nie ma efektu przyklejenia do kanapy, jak w przypadku innych odmian dominujących w geny indica.

Rośliny Auto Mazar

Auto Mazar można uznać za odmianę super kwitnącą, co oznacza, że ​​można uzyskać dużą wydajność z jednej rośliny, a średnia wydajność wynosi od 60 do 200 gramów. W idealnych warunkach można uzyskać do 350 gramów z jednej rośliny – takie przypadki można znaleźć w relacjach z uprawy na forach poświęconych uprawie marihuany. Większy plon oznacza, że ​​rośliny automazar zwykle rosną wyżej niż przeciętne odmiany automatyczne, a ich wysokość rzadko jest mniejsza niż 60 centymetrów i może osiągnąć nawet 120 cm wysokości, co warto wziąć pod uwagę. Wielu hodowców stosuje trening LST, aby stworzyć wiele głównych szczytów i uzyskać roślinę, która rośnie bardziej poziomo, a nie pionowo.

Automazar zwykle rośnie dłużej niż inne automatycznie kwitnące odmiany, a średnia długość życia rośliny wynosi od 70 do 100 dni, chociaż z relacji hodowców możemy stwierdzić, że roślina potrzebuje ponad 80 dni, aby osiągnąć pełną dojrzałość. Ponieważ roślina ta jest skrzyżowaniem genów Indica, Sativa i Ruderalis, ma wysoką odporność na robaki i szkodniki, ale niektórzy hodowcy zgłaszali problemy z pleśnią pod koniec kwitnienia, chociaż to głównie zależy od warunków uprawy i wilgotności, a także temperatury. Jeśli warunki uprawy są odpowiednie, roślina jest w stanie wyprodukować ponad 100 gramów kwiatów, co jak na odmianę autoflowering jest dużym osiągnięciem. Największe plony osiągają profesjonalni growerzy z wieloletnim doświadczeniem, ale nawet początkujący hodowcy, którzy sadzą nasiona na zewnątrz w miesiącach letnich, po 80 dniach mogą otrzymać nawet 100 gramów suszonych kwiatów.

Czytaj dalej

Odmiany

Największy plon na outdoor? TOP 5 polecanych odmian

Opublikowany

dnia

Odmiany marihuany na outdoor, które dają duże plony

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w outdoorze, musisz upewnić się, że wybierzesz szczep, który nie jest zbyt trudny uprawie i daje przy tym obfite plony. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych odmian marihuany do uprawy na wolnym powietrzu i przejrzymy jedne z najlepszych nasion dostępnych na rynku. Nie zachęcamy do uprawy marihuany i jednocześnie przypominamy, że uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna, tak samo jak kiełkowanie nasion konopi.

Amnesia Haze

Amnesia Haze ma nieco mylącą nazwę: to hybryda dominująca w sativie, która pomimo swojej mocy nie upośledzi Twojej pamięci. Jest to mieszanka odmiany Haze i kilku odmian z różnych miejsc na świecie, w tym Tajlandii, Hawajów i Afganistanu. Zawartość THC w Amnezji Haze waha się w okolicach 20-25%.

Kwitnienie Amnezji Haze zajmuje stosunkowo dużo czasu: rośliny kwitną w ciągu 10 do 12 tygodni. Tę odmianę warto posadzić wcześniej, ponieważ w Europejskich warunkach kwitnienie może zająć dużo czasu. Długi czas kwitnienia roślina wynagradza w zbiorach – może dać nawet 750g/m2! Amnesia Haze, która istnieje na rynku komercyjnym, pochodzi głównie z dwóch źródeł: First Medical Seed i Soma Seeds, firmy z siedzibą w Amsterdamie.

3 nasiona Amnesia Haze od Soma Seeds w cenie 181zł

OG Kush

OG Kush to legendarna odmiana marihuany, którą zna każdy koneser konopi. Silne, relaksujące efekty mieszają się z euforią, dzięki czemu OG Kush jest często wybierany przez pacjentów, jak i konsumentów rekreacyjnych.

Stężenie THC w OG Kush zwykle mieści się w granicach 20-25%. Rośliny kwitną w około 7 tygodni, a z jednej rośliny można uzyskać do 350-600g, dzięki czemu jest to jedna z najczęściej wybieranych odmian na outdoor.

3 nasiona OG Kush w cenie 39zł

White Widow

Hodowcy uwielbiają White Widow ze względu na ciężkie i żywiczne topy, które dają mocny haj. White Widow uprawiany na zewnątrz produkuje dużo kwiatów i bardzo dobrze reaguje na trening Sea of Green (SOG) i Screen of Green (ScrOG).

Jest to również świetny szczep dla początkujących, ponieważ wybacza błędy i jest wytrzymały. Zrównoważona genetyka zapewnia efekty euforyczne i pobudzające kreatywność, a zgłaszane korzyści lecznicze obejmują łagodzenie lęku, depresji, stresu i przewlekłego bólu. Dzięki niskim wymaganiom i mocnym efektom, White Widow jest jednym z najlepszych wyborów do uprawy na zewnątrz!

3 nasiona White Widow w cenie 77zł

Super Skunk

Super Skunk to odmiana, która prawie gwarantuje obfite zbiory przy uprawie zewnętrznej. Choć preferuje dużo słońca, jak większość odmian, nazywa się go „super szczepem”, ponieważ będzie dobrze prosperować w większości warunków atmosferycznych.

Nagradzany za efekty relaksujące i odprężające, Super Skunk świetnie nadaje się również podczas spotkań towarzyskich. Rośliny kwitną bardzo szybko i są niewielkich rozmiarów, ale dają całkiem pokaźne plony – nawet 400-500g na metr kwadratowy.

3 nasiona Super Skunk w cenie 58zł

Early Skunk

Na końcu naszej listy najlepszych odmian outdoor jest Early Skunk, szczep, który jest często uprawiany przez hodowców mieszkających w chłodniejszym klimacie. Ta twarda i odporna odmiana jest uprawiana nawet w Skandynawii. Kwitnie wcześnie, produkuje mnóstwo zbitych kwiatów pokrytych żywicą i daje potężne zbiory. Jeśli szukasz odmiany, która świetnie da sobie radę w europejskim klimacie, to Early Skunk może być właśnie dla Ciebie!

3 nasiona Early Skunk w cenie 73zł

Czytaj dalej

Popularne