- Reklama -
Banner

Top 10 odmian sativa outdoor

Odmiany marihuany sativa znane są z tego, że mogą osiągnąć ogromne rozmiary w warunkach outdoor. Przygotowaliśmy listę 10 najlepszych odmian sativa outdoor, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych kolekcjonerów nasion marihuany. Pamiętaj jednak, że uprawa konopi indyjskich na terytorium Polski jest nielegalna, a nasiona najlepszych sativ możesz kupić jedynie w celach kolekcjonerskich – chyba, że mieszkasz w kraju, gdzie uprawa outdoor jest legalna.

1. Easy Sativa – Female Seeds

1 Easy Sativa

Easy Sativa to odmiana flagowa, fotoperiodyczna na outdoor od holenderskiej firmy Female Seeds. Dla wielu holenderskich growerów ogrodowych jest to ich zdecydowanie numer jeden. Bardzo dobrze radzi sobie ze zmianami pogody. Nasiona tej odmiany są odporne na mocne upały i susze, ale również niskie temperatury i duże ilości wilgoci. Na ogół nie tykają się jej zarazy czy pleśń.  W genotypie rośliny producent podaje, że jest to 100% Sativa, co jest niezwykle rzadko spotykane w dzisiejszych czasach.  Jednak cechą nietypową dla tej genetyki, Easy Sativa jest gotowa do zbiorów pod koniec września. W zależności od warunków potrafi rosnąć od ponad metr do 2,5 metra i daje niesamowicie obfite plony.  W działaniu niektóry określają ją jako nieco słabszą. Jest to Sativa wiec ma niższą zawartość CBD i CBN. Jest to w pełni zgodne z opisem rodziny Sativa. Daje efekt “high” a nie “stoned”.  Smak opisuje się jako mocno kwiatowy, ziołowy z nutkami pieprzowymi. Bardzo wyraźny aromat i smak.  Nazwa jest tutaj kluczowa i mówi sama za siebie. Bardzo prosta i szybka, nie ma dużych wymagań.

2. Shaman – Dutch Passion

2 Shaman

Shaman pojawia się w każdej rozmowie o Outdoorach w Holandii. Odmiana wręcz kultowa i legendarna.  Pojawiła się na rynku już ponad 35 lat temu i od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Powstała ona ze skrzyżowania równie osławionych rodziców ze stajni Dutch Passion a mianowicie Purple #1 oraz Skunk #1. Jest to roślina fotoperiodyczna o dominacji genów sativa (87%). Przystosowana w pełni do ciężkich i bardzo zmiennych warunków pogodowych Holandii, stała się odmianą bardzo odporną na wszelkie utrudnienia. Roślina wizualnie bardzo piękna. Duża, prężna, obfita w gęste fioletowe pąki, które w świetle słonecznym aż mienią się od kryształów. Roślina daje nieprzeciętnie duży plon jak na wysokość jaką osiągają (ok 2m).  Gotowa do zbiorów najpóźniej w początkowych tygodniach Października. W szklarniach kwitnienie zajmuje 8-9 tygodni. Smak opisywany jest głownie jako słodki i pikantny. Niektórzy mówią o nutach drzewa sandałowego.  Efekt (jak nazwa wskazuje) jest mocno umysłowy. Wpływa pozytywnie na kreatywność i pobudzenie. Mówi się jednak ze w późniejszych etapach wpływ na ciało jest mocno wyczuwalny. Shaman zdecydowanie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

3. Durban Poison – Dutch Passion

3 Durban Poison

Durban to miasto portowe na wschodnim wybrzeżu R.P.A. Stamtąd pochodzi ta odmiana i dlatego też taka nazwa. Jest to fotoperiodyczna odmiana o 100% Sativa. Nie jest to “Krzyżówka”. Jest to odmiana w pełni taka jaką podróżnicy z Dutch Passion przywieźli ze źródła i zaczęli kultywować w Holandii. Pomimo że pochodzi z bardzo ciepłych klimatów już dawno została przystosowana do ciężkich warunków północno europejskich.  Świetnie radzi sobie ze zmianami warunków pogodowych i wszelkimi zarazami.  Roślina bardzo wysoka i mocno rozgałęziona. Potrafi osiągać nawet trzy metry wysokości. Pąki rosną bardzo gęste, zbite i bardzo wydłużone często mieniące się na różowo-fioletowo. Moc tej odmiany nie jest powalająca. Działa ona głównie na umysł, prawie w ogóle brak efektu na ciało. Opisywana przez holendrów jako świetna odmiana “na dzień”, podbudzająca kreatywność i aktywność. Smak opisywany jest jako słodki wręcz cukrowy, bardzo kwiecisty i ziołowy. Maja często posmak Haze’a. Durban Poison to po prostu klasyk.

4.  Serious 6 – Serious Seeds

4 Serious 6

“Poważna szóstka” to genialna odmiana od osławionej firmy Serious seeds. Jest to odmiana fotoperiodyczna o dominacji genów Sativa (w zależności od źródeł znajdujemy od 90% do 99% genów tej rodziny cannabis). Odmiana ta powstała ze skrzyżowania dwóch klasycznych Sativ pochodzących z dwóch różnych stron świata.  A mianowicie z Kanady i z Afryki. Była ona już przystosowana do warunków holenderskich ze względu na panujący w Kanadzie, bardzo surowy klimat. Serious 6 jest odmianą bardzo stabilną, jednolitą. Są one dość wysokie, około dwóch metrów. Posiadają one bardzo gęste i twarde jak skała topy. Producent podaje zbiory w granicach 400-550 gr/m2. Roślina wydaje bardzo mocny słodki aromat. Smak opisywany jest jako pikantny delikatnie anyżowy i złożony. Jak na Sativę jest gotowy dość szybko, bo pod koniec września z niesamowicie widowiskowym plonem. Połowa roślina nabiera różowego zabarwienia.

5.  Ourdoor Grapefruit – Female Seeds

5 Outdoor Grapefruit

Odmiana, której z roku na rok przybywa coraz więcej zwolenników. Jest to fotoperiodyczna odmiana hybrydowa, o lekkiej dominacji genów Sativa. Jej rodzice to dwie sztandarowe odmiany z katalogu Female Seeds Grapefruit (Cinderella 99 x Thai) z legendarną odmianą Outdoor Easy Sativa.  Jako efekt powstała odmiana bardzo odporna na wszelkie zmiany pogodowe o niesamowitym smaku. Rośliny są dość wysokie pomiędzy 2m a 2,5m. Są znane z bardzo dużej produktywności. Kwiaty rosną gęsto na licznych rozgałęzieniach i pod koniec kwitnienia aż ociekają od żywicy. Gotowe do zbiorów są pod koniec września wiec dość szybko. Aromat i smak są bardzo mocne aż drażniące nozdrza. Smak tej odmiany jest już okryty sławą. Bardzo przyjemnie kwaśny i owocowy do złudzenia przypominający grejpfruta. Efekt jest typowy dla Sativy bardzo umysłowy i pobudzający, lecz mocny. Jest to odmiana, której popularność na pewno nie zmaleje w najbliższym czasie.

6. Leda Uno – K.C. Brains

6 Leda Uno

Powszechnie uznawana za jedną z najlepszych odmian fotoperiodycznych na Outdoor od holenderskiej firmy K.C. Brains. A to już mówi bardzo dużo. Jest to hybryda o zdecydowanej dominacji genów Sativa. Jako dziecko K.C. 33 i Brazylijskiej sativy jest to jedna z mocniejszych odmian w ich katalogu. Roślina niesamowicie stabilna. Bardzo imponująca wizualnie, potrafi osiągać ponad trzy metry wysokości i produkować oszałamiającej grubości topy. Jest ona bardzo jasna w zabarwieniu i pokryta nieprzeciętnie gęstym szronem co dodaje do jej piękna. Jest to jedna z bardziej produktywnych odmian outdoor ale również znana jako jedna z bardziej odpornych na zarazy i pleśń. Gotowa do ścięcia pod koniec września. Producent podaje zbiory outdoor aż do 800gr. Aromat i smak opisują się jako klasyczne, ziołowe z nutami ziemistości. Działanie jest bardzo umysłowe i stymulujące w przyjemny sposób. Polecana nie tylko przez samego K.C. ale przez niezliczonych fanów tego gatunku.

7. Fast Amnesia 47 – BIG Seedbank

7 Fast Amnesia 47

Młoda firma, która świętuje coraz większe sukcesy na rynku hiszpańskim. Niedawno wprowadzili na rynek swoją nową, SuperSzybką wersje skrzyżowania dwóch legendarnych odmian fotoperiodycznych Amnesia Haze i Ak-47. W wyniku tego połączenia powstała cudowna roślina o dominacji genów Sativa (75%). Roślina bardzo stabilna o średniej wysokości pomiędzy 1,5 a 2m wysokości. Posiada ona bardzo wysokie stężenie kannabinoidów. Jest to odmiana z rodzaju F1, czyli szybko kwitnące. Oznacza to, że roślina jest gotowa do zbiorów już w pierwszej połowie września. Fakt, że jest ona taka szybka nie umniejsza jej produktywności. Roślina bardzo jasno zielona, dosłownie pokryta gęstą warstwą szronu. Jest ona zachwycająca. Jako iż jest to hybryda, ma ona takie działanie. Wpływa mocno na umysł, ale równie mocno na ciało. Smak i aromat są intensywne i wyraziste. Opisuje się go jako świeże słodkie kwiaty z nutami cytrusowymi.  Na pewno nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających.

8. Durban – Sensi Seeds

Durban - odmiana sativa na outdoor od Sensi Seeds

Durban to odmiana klasyczna, bardzo ciężko dojść jej faktycznych początków, lecz wiemy na pewno, że wywodzi się z Południowej Afryki. Firma Sensi Seeds udostępnia nam ją w oryginalnej, niezmienionej wersji. Jest to odmiana 99% Sativa. Bardzo wysoka, wydłużona, bardzo stabilna roślina. Produkuje piękne długie, twarde i lśniące od kryształów topy. Egzemplarze potrafią osiągać nawet 3,5 metra wysokości. Aromat i smak są pięknie drewnienie, sosnowe wręcz słodkie.  Można powiedzieć, że bardzo klasyczne, lecz wyraziste. Efekt jest jak na Sativę przystało mocno umysłowy, pobudzający do działania, wzmacniający kreatywność, mocno euforyczny. Durban ma dość długi okres kwitnienia, jest gotowy do zbioru w drugiej połowie października. Niemniej jednak ci co byli cierpliwi twierdzą ze warto czekać. Poprostu KLASYK. Nic dodać nic ująć.

9. Biddy Early – Serious Seeds

9 Biddy Early

Biddy Early to odmiana, o której wszyscy mówią ze ona da rade, tam, gdzie inne zupełnie nie dadzą rady. Znana jest jako jedna z najbardziej odpornych odmian na outdoor. Producenci mówią, że niewiele jest w stanie jej zaszkodzić. Rodzice tej cudownej odmiany są trzymani w tajemnicy. Jednak wiemy ze ta odmiana jest fotoperiodyczna, o szybkim kwitnieniu i dominacji genów sativa. Jest ona niesłychanie stabilna, jednolita jak krople wody. Dość duża, rośnie pomiędzy 2 a 2,5 metra wysokości. Produkuje bardzo krępe, napuchnięte, twarde jak kamień topy. Na oficjalniej stronie można przeczytać ze roślina ma produktywność w granicach 300-400 gr/m2. Według producenta, liście przy niskich temperaturach nabierają fioletowych barw. Bardzo produktywna w żywice. Aromat jest ziemisty, lecz bardzo słodki czasami cukierkowaty. Smak jest bardzo słodki, lekko ziemisty, ziołowy. Efekt jak na Hybrydę przystało jest odczuwalny w obu aspektach. Zarówno mocno cielesny jak i umysłowy. Pomimo nazwy “early” należy się spodziewać zbiorów pod koniec września, na początku października. Niemniej jednak wyniki na pewno nie zawiodą.

10. Jamaican Pearl – Sensi Seeds

10 Jamaican Pearl

Jedna z najbardziej uznanych Sativ na Outdoor od holenderskiej firmy Sensi Seeds. Jest to firma, która ma w swoim katalogu bardzo mocne geny Sativa. W wypadku Jamaican Pearl mamy do czynienia z fotoperiodyczną hybrydą o mocnej dominacji genów Sativa (85%). By ją stworzyć Sesni Seeds skrzyżowało klasyczną jamajską Sativę z Ich odmianą Early Pearl. Powstała odmiana, która zasłynęła nie tylko z powodu mocnego, charakterystycznego smaku, ale także łatwości z jaką się ją kultywuje w klimacie holenderskim. Jest ona bardzo stabilna i piękna. Ma bardzo jasne zabarwienie supernaturalną produkcje “włosków”. Smak i aromat bardzo przypominają klasycznego Haze’a. Są one mocno wyczuwalne już we wczesnych stadiach kwitnienia. Rośliny potrafią być nieprzeciętnie wysokie (ponad trzy metry) i dają imponujący plon. Niemniej jednak, ponieważ dominują tutaj geny Sativa trzeba się spodziewać zbioru pod koniec października.  Efekt bardzo umysłowy, korzystnie wpływający na kreatywność, bardzo przyjemnie pobudzający.  Klasyczna wielokrotnie nagradzana odmiana w kategoriach Outdoor. Na pewno nie zawiedzie.

Wszystkie odmiany zawarte w tym artykule znajdziecie w sklepie Ganja Farmer, w którym obecnie wszystkie nasiona kolekcjonerskie są przecenione o 20%!

Nasiona Marihuany Ganja Farmer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować