- Reklama -
Banner

Zmarł Nevil Schoenmakers – założyciel pierwszego banku nasion marihuany

Nevil Schoenmakers, jeden z najsłynniejszych hodowców konopi w historii i założyciel pierwszego banku nasion marihuany, zmarł 30 marca w wieku 62 lat. Przyjaciele Schoenmakersa komentowali w Internecie, że od wielu lat walczył z wirusowym zapaleniem wątroby typu C i jego komplikacjami.

„Walczyłeś dzielnie, ale przegrałeś bitwę”, napisała jego rodzina w West Australia.

Historia Nevila Schoenmakers

nevil schoenmakers
Nevil Schoenmakers – King of Cannabis

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zanim stał się ikoną hodowców marihuany, Schoenmakers przeniósł się z rodzimej Australii do Holandii w 1976 roku. Dwa lata później rozpoczął przygodę z uprawą konopi. Na początku lat 80. Schoenmakers założył Holland Seed Bank dzięki pożyczce od rządu holenderskiego. Przeniósł się do starej rezydencji we wschodniej części Holandii i tam prowadził uprawę. Z czasem, dzięki reklamie w High Times z 1987 roku, rezydencja zyskała nazwę „Cannabis Castle”.

„Nevil założył Holland Seed Company i zaczął otrzymywać od legendarnych ludzi odmiany”, powiedział wieloletni hodowca medycznej marihuany, Todd McCormick. „Odmiany takie jak California Orange, Afghan, Skunk # 1, Northern Lights, Haze…”

McCormick mówi, że wiele szczepów, z których słynął Schoenmakers, zostało stworzonych przez innych ludzi. Skunk # 1, Cali-O i Haze pochodzą od Sama Skunkmana, podczas gdy oryginalne afgańskie szczepy pochodziły prawdopodobnie od Mela Franka. „Możesz także spojrzeć na taką odmianę, jak Northern Lights – pochodzącą od hodowcy z Seattle. Wziął je i skrzyżował, a potem odmiana Northern Lights x Haze # 5 stała się legendarna”, powiedział.

Za pośrednictwem banku nasion Shoenmakers zbierał słynne szczepy West Coast z Waszyngtonu, Oregonu i Kalifornii, w tym Skunk # 1, Early Girl i Northern Lights. Odmiany marihuany z najwyższej półki stały się dostępne publicznie dzięki jego bankowi nasion.

Hybrydy Nevill’a Shoenmakersa

Schoenmakers zaczął również eksperymentować z hybrydami w nadziei na stworzenie unikalnych szczepów, które mogłyby być bardziej przystosowane do różnych klimatów. Został doceniony przez hodowców z całego świata za swoją pracę przy krzyżowaniu odmian Haze, Northern Lights i G13. Neville’s Haze, Northern Lights Haze, Super Silver Haze i Nevil’s Skunk – to tylko kilka hybryd, z których jest znany.

Dzięki swojej kolekcji Schoenmakers zaczął sprzedawać nasiona na całym świecie i był pierwszą osobą, która sprzedawała nasiona w High Times. Sukces przyszedł szybko – podobno sprzedał nasiona 15 000 klientom w Stanach Zjednoczonych o wartości 500 000 USD w 1985 roku.

W latach dziewięćdziesiątych sprzedał swój bank nasion firmie Sensi Seeds, a następnie został współzałożycielem Greenhouse Seeds wraz z Arjanem Roskamem, któremu pomagał do 1998 r., kiedy sprzedał swoje udziały i odszedł w cień świata konopi.

Schoenmakers jest doceniany za otwarcie pierwszego biznesu, który wysyłał nasiona marihuany na arenie międzynarodowej, krzyżując jedne z najlepszych szczepów na świecie i tworząc legendarne hybrydy. W ostatnich latach swojego życia powrócił do Australii, gdzie pracował nad legalizacją marihuany w kraju.

Odmianą najbardziej kojarzoną z Nevillem Schoenmakersem jest Neville’s Haze

Neville’s Haze Regular
Nasiona najbardziej zbliżone do oryginału to nasiona regularne Neville’s Haze od Mr. Nice Seedbank. Niestety ich minusem jest wysoka cena i fakt że występują wyłącznie w postaci regularnej, fotoperiodycznej.

Neville’s Haze
Na szczęście dla tych którzy szukają nasion feminizowanych i bardziej przystępnej ceny jest ratunek w postaci Neville’s Haze od Green House Seeds. Jest to już trochę inny szczep ale wciąż bardzo bliski oryginałowi.

Neville’s Haze Auto
Wiadomo jednak że te dwa powyższe prawdziwe Haze’y to genetyka dla wytrawnych koneserów i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na szczęście jest jeszcze Neville Haze Auto od World Of Seeds. Ten automat może nie jest tym samym co wersje fotoperiodyczne, ale pozwoli choć trochę poczuć ducha tej wielkiej legendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować