- Reklama -
Banner

Amnesia Haze – opis i działanie legendarnej “Amnezji”

Amnesia Haze to odmiana hybrydowa z przewagą genów sativa, która znana ze swojego silnego działania, a także ze zróżnicowanej genetyki. Ten szczep został wyprodukowany przez skrzyżowanie kilku odmian rosnących lokalnie – z Tajlandii, południowej Azji, Jamajki, Kambodży i Afganistanu.

Amnesia Haze zdobyła pierwsze miejsce w 2012 Sativa Cup, a także pierwsze miejsce w 2004 Cannabis Cup. Recenzje wielu konsumentów sugerują, że ta energetyzująca i silna odmiana to świetny wybór na rozpoczęcie dnia, chociaż niedoświadczeni użytkownicy po użyciu Amnezji o poranku mogą liczyć na szybką drzemkę.

Amnesia Haze – działanie i efekty

Amnesia Haze Auto od Ganja Farmer Seeds
Amnesia Haze Auto od Ganja Farmer Seeds

Energetyzująca Amnesia Haze zapewnia dobrze zbalansowane doświadczenie między ciałem a umysłem i nadaje się zarówno do aktywności zarówno umysłowych, jak i na fizycznych. Konsumenci polecają tę odmianę do stosowania w ciągu dnia ze względu na pobudzające efekty, charakterystyczne dla odmian sativa.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Świetnie nadaje się do spożycia przed porannym joggingiem lub przed rozpoczęciem tworzenia listy rzeczy do zrobienia, ponieważ powoduje zwiększony przepływ myśli. Użytkownicy zgłaszają wyostrzenie zmysłów i zauważalną zmianę poziomu świadomości, która może charakteryzować się odpływaniem w wir myśli.

Chociaż jej efekty mogą w większości odzwierciedlać efekty tradycyjnej sativy i odmian haze, to ma wystarczająco dużo genów indica, aby zapewnić relaks i spokojną introspekcję.

Wygląd i smak

Rośliny z gatunku Amnesia Haze są dosyć niskie, ale szerokie i osiągają nie więcej niż 120cm wysokości. Jej kwiaty są gęste, jasnozielone, pokryte złocisto-bursztynowymi pistilami. Po zmieleniu kwiaty wydzielają cytrynowo-sosnowy aromat z nutami ziół i przypraw.

Smak tej odmiany jest dość podobny: słodkie cytrusy, sosna i pikantna mieszanka ziół. Dym jest określany jako bogaty, a jednocześnie gładki, dzięki czemu nie powoduje kaszlu ani krztuszenia, jak mogą to robić inne odmiany o bogatym profilu terpenowym.

Amnesia Haze Royal Queen Seeds
AH od Royal Queen Seeds

Potencjalne właściwości medyczne

Chociaż Amnesia Haze kojarzona jest szczególnie przez konsumentów rekreacyjnych, to odmiana ta może zapewnić wiele korzyści leczniczych dla pacjentów. Ze względu na właściwości poprawiające nastrój, szczep ten jest bardzo pomocny dla osób zmagających się z depresją.

Ponieważ może również stymulować poziom energii, Amnesia Haze jest w stanie wywołać poprawę nastroju i uczucie radości. Te właściwości pomagają również przynosić ulgę osobom zmagającym się z lękiem lub przewlekłym stresem.

Stosunkowo wysoki poziom CBG sprawia, że Amnezja pomaga w rozluźnieniu umysłu i ciała. Wiadomo również, że szczep ten pobudza apetyt, co może być bardzo pomocne dla pacjentów będących w trakcie chemioterapii. Ze względu na poprawę skupienia, Amnesia Haze jest również często stosowana przez pacjentów z ADD i ADHD.

Rośliny Amnesia Haze

Outdoor

Dominacja genów sativa oznacza wbudowaną miłość do ciepłych i długich dni. Im bliżej równika, tym lepiej Amnesia rośnie. Dostępne dane sugerują, że Południowa Hiszpania i północna Australia, Kalifornia czy północna Afryka to najlepsze miejsca do uprawy Amnezji.

Nasiona pełno sezonowe gwarantują monstrualne rośliny z dużymi skupiskami gęstych kwiatów, które mogą w pełni dojrzeć w czasie od dwunastu do czternastu tygodni. Warto jednak zwrócić uwagę na szkodniki, ponieważ obfite kwiaty zapewniają wiele kryjówek dla owadów.

Indoor

Doświadczeni hodowcy, którzy znają dziwactwa roślin z dominacją sativy, nie mają problemów z uprawą Amnesia Haze. Początkujący uznają, że uprawa Amnezji Haze jest trudna, ale niezwykle satysfakcjonująca i gwarantuje satysfakcjonujące doświadczenie.

Amnesia Haze w uprawach indoor swoją dominację genów sativa i ma tendencję do znacznego rozciągania. Lubi być dobrze karmiona, ale, podobnie jak wiele innych sativ, łatwo można doprowadzić do przenawożenia. Warto więc więc zachować ostrożność podczas dostarczania składników odżywczych.

Długie kwiaty z cienkimi liśćmi mogą dojrzewać po dwunastu tygodniach. Niektóre wybredne fenotypy mogą kwitnąć nawet 20 tygodni. Producenci nasion twierdzą, że przy lampach o mocy 600W można uzyskać nawet 600 g/m².

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować