- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaEdukacja konopnaNajlepsze sposoby palenia marihuany - 5 popularnych metod

Najlepsze sposoby palenia marihuany – 5 popularnych metod

Spis treści

Istnieją różne sposoby palenia marihuany, a każda z metod daje odmienne rezultaty, a konsumenci ograniczający stosowanie konopi do jointów lub bonga często zapominają o tym fakcie. Jeśli należysz do tej kategorii i chcesz rozszerzyć wachlarz metod konsumpcji, aby uzyskać odmienne rezultaty, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Efekty działania marihuany w dużej mierze zależą od metody konsumpcji. Każdy sposób zapewnia wyjątkowe doświadczenia i efekty. Kto wie – może znajdziesz tutaj swojego nowego faworyta, na przykład vaporizer.

Istnieją trzy podstawowe metody konsumpcji: inhalacja dymu/pary, jedzenie i stosowanie miejscowe (np. kremy z THC). W ramach tego artykułu omówimy sposoby palenia marihuany.

Sposoby palenia marihuany

Podczas palenia dym z konopi przedostaje się do płuc zanim trafi do krwiobiegu. Dwa dominujące sposoby konsumpcji marihuany polegające na inhalacji to palenie i waporyzacja.

Palenie konopi to starożytny zwyczaj i najczęstsza metoda konsumpcji marihuany, a konsumenci mogą palić na wiele różnych sposobów. Postęp technologiczny dał jednak palaczom alternatywną metodę z mniejszą liczbą skutków ubocznych, czyli waporyzację. Wielu ekspertów potwierdza, że metody wolne od dymu są mniej szkodliwe dla organizmu. Waporyzacja marihuany jest zdecydowanie bezpieczniejszą formą konsumpcji konopi, niż palenie.

Palacze konopi mają do dyspozycji szeroki wachlarz produktów, w tym lufki, bonga, bibułki, blunty oraz wiele innych, które można stworzyć z butelki i innych przedmiotów użytku domowego. Każdy z nich zapewnia różne doświadczenia i dostarcza różnej ilości wdychanego dymu. Warto jednak pamiętać, że żaden dym, nawet dym z konopi nie jest obojętny dla płuc i układu oddechowego.

Najpopularniejsze sposoby palenia marihuany

1. Lufki, fifki, fajki

Lufki są najprawdopodobniej najpopularniejszym urządzeniem do palenia. Często używa się ich ze względu na wygodę: są małe, przenośne i proste w użyciu. Oprócz zwykłych lufek, które można kupić w prawie każdym kiosku, popularne są artystyczne fajki szklane. Dostępne są one w wielu formach i stylach, zarówno pod względem dekoracji, jak i funkcjonalności. Działanie lufki jest proste. Konopie podpala się po jednej stronie lufki, a z drugiej strony lufki konsument zaciąga dym wytworzony podczas spalania. Istnieją różne wariacje lufek, z czego ciekawą alternatywą jest bubbler. Ten sprzęt łączy ze sobą kompaktowe rozmiary lufki z filtracją wodną znaną z bonga.

2. Bonga

Bongo zdecydowanie zrewolucjonizowało sposób palenia marihuany. Najstarsze bongo Chińczycy wykorzystywali już 2500 lat temu. W tamtych czasach powszechne było palenie ziół, między innymi konopi. Ówcześni konstruktorzy do produkcji bonga wykorzystywali min. bambusa i inne dostępne materiały.

Obecnie do dyspozycji mamy bonga szklane i akrylowe. Bonga akrylowe po pewnym czasie zaczynają uwalniać nieciekawy zapach i ciężko je doczyścić, dlatego zdecydowanie lepiej korzystać ze szklanego bonga. Dużą zaletą bonga jest filtracja wodna. Woda chłodzi dym, ale nie jest pewne, czy działa jak skuteczny filtr szkodliwych składników zawartych w dymie.

3. Bibułki

Bibułek używa się do palenia jointów lub bluntów. Skład bibułki różni się w zależności od roślin użytych do ich produkcji – między innymi konopi, bambusa i ryżu. Blunty to konopie zawinięte w papier cygarowy z tytoniu, który zawiera nikotynę. Konsumenci często preferują łączenie marihuany z tytoniem ze względu na smak i poprawę spalania materiału. Jednak zagrożenia związane z paleniem nikotyny powstrzymują większość konsumentów dbających o zdrowie.

4. Vaporizery

Vaporizer jest logicznym wyborem dla świadomych konsumentów marihuany dbających o zdrowie. Vaporizery podgrzewają susz do temperatury, w której uwalnia się THC, CBD i inne kannabinoidy, ale nie doprowadzają do spalania. Temperatura waporyzacji jest wystarczająco wysoka, aby wydobyć cenne składniki, ale jest wystarczająco niska, aby nie wytwarzały się szkodliwe toksyny uwalniane podczas spalania. Zasadniczo waporyzacja minimalizuje ryzyko zdrowotne związane z paleniem. Wiele osób opisuje smak pary z waporyzatora jako smak “esencji rośliny”, którego nie doświadczymy podczas palenia. Sam zapach w powietrzu utrzymuje się jednak krótko, więc jest to dosyć dyskretny sposób palenia marihuany.

5. Szisza

Jest to jedna z mniej popularnych metod palenia marihuany, a zwykle z sziszy pali się melasę, czyli mokry tytoń. Konopie indyjskie rzadko są palone w sziszy. Ta metoda powoduje szybsze spalanie materiału niż wdychanie dymu, powodując cierpki smak i zmarnowanie zioła. Dla palaczy ceniących ekonomię jest to poważny problem. Potrzebne są duże ilości konopi, aby uzyskać takie same efekty, jak w przypadku innych metod palenia. Aby rozwiązać ten problem, niektórzy mieszają konopie z tytoniem, jednak nadal nie jest to zdrowy sposób na konsumpcję konopi.

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Czy palenie liści konopi powoduje efekty psychoaktywne?

Kiedy palisz marihuanę, to za jej działanie odpowiadają kwiaty konopi indyjskich zawierające THC, CBD,...

Co to jest Vape Pen i jak działa waporyzator CBD?

Vape pen to popularny typ podręcznego waporyzatora, który mieści się w kieszeni, ale zamiast...

Bongo lodowe – jak działa i co daje wsadzenie lodu do bonga?

Wrzucenie kilku kostek lodu do szyjki bonga przed zapaleniem to popularna metoda palaczy, która...

Przesuszona marihuana? 3 sprawdzone sposoby na nawilżenie konopi

Marihuana powinna mieć określony poziom wilgoci, aby zapewnić optymalne doznania. Wilgoć wpływa na moc,...