- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Skutki długotrwałego palenia marihuany

Jakie są skutki długotrwałego palenia marihuany?

Jak to mówią “wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednich dawkach” i tak samo jest z tą używką. Długotrwałe zażywanie i palenie marihuany może przynieść różne efekty, jednak najczęściej marihuana ma wpływ na pamięć, motywację, roztargnienie, skupienie uwagi i zdolność uczenia się.

palenie marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

dlugotrwałe uzywanie marihuany

Badania naukowe

Ostatnio naukowcy z Northwestern University, Massachusetts General Hospital i Harvard Medical School opublikowali swoje wyniki w Journal of Neuroscience. Badania jednoznacznie wskazują, że nawet przypadkowi użytkownicy marihuany będą odczuwać konsekwencje z inhalacji THC. 

Badania przeprowadzono na grupie 40 osób między 18 a 25 rokiem życia które paliły marihuanę przynajmniej raz na 7 dni . Ich mózgi były skanowane, a następnie porównano je ze skanami tych ludzi, którzy nie palą marihuany lub palą ją tylko raz na kilka miesięcy. 

Nawet jeśli ocena psychiatry wykazała, że użytkownicy nie byli uzależnieni od marihuany, sądząc po skanach było jasne, że zaszły zmiany w mózgu. Na przykład mózg użytkowników marihuany miał powiększone jądro półleżące, które jest częścią mózgu odpowiedzialną za jego układ nagrody .

- Reklama - Cannabis Light logo

Palacze nałogowi

Jeśli jesteś ostrym zawodnikiem, i palisz codziennie to na pewno odczuwasz negatywne skutki palenia marihuany. Zwolniony czas reakcji mózgu, ciężko się skupić,  i zmotywować do działania, zapominanie podstawowych słów, zawieszki itp.

Zazwyczaj te efekty występują gdy jesteś pod wpływem THC, jednak to wszystko przechodzi po niedługim czasie abstynencji, jednak jeśli palisz codziennie już kilka lat, i nagle zdecydujesz się, że nie będziesz palił to przez jakiś czas będziesz czuł, że czegoś Ci brakuje, chociaż słyszeliśmy też opinie, że po odstawieniu człowiek czuje się jak gówno.

Dzieje się tak dlatego, że mózg potrzebuje THC bo wpływa ono na część mózgu która odpowiada za nagrodę. Dostarczasz THC – mózg otrzymuje nagrodę, nie dostarczasz – wtedy nie ma nagrody. Dodatkowo zauważono, że im więcej marihuany dostarczasz, tym nieprawidłowości w jądrze migdałowatym są większe, a jądro półleżące jest rozszerzone.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Negatywne skutki

Weed-BrainZasadniczo, badania pokazują, że pomimo ogromnej ilości pozytywnych efektów, marihuana ma również negatywny wpływ na ludzi jeżeli nie jest to odmiana medyczna. Jeśli nie masz dostępu do medycznej marihuany to najlepiej używać jej raz w miesiącu lub maksymalnie raz na dwa tygodnie używając vaporizera przenośnego, lub w postaci jedzenia gdyż samo palenie może uszkodzić górne drogi oddechowe.

„Warto dodać też, że dym z marihuany jest po prostu szkodliwy dla naszych dróg oddechowych. Waporyzacja wydaje się więc rozwiązaniem bez porównania bezpieczniejszym, ponieważ waporyzator produkuje parę, nie dym.” – mówi Ryszard Fazowski ze sklepu VapeFully.

Marihuana ma to do siebie, że długo pozostaje w organizmie – przy codziennym i długotrwałym paleniu, THC we krwi można wykryć nawet do 2 tygodni, a z mózgu jest całkowicie wydalane w ciągu 90 dni.

A jak jest u Ciebie? Zostaw komentarz, i napisz czy doświadczyłeś negatywnych efektów palenia marihuany.

35 KOMENTARZE
35 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -