- Reklama -
Banner

Co to jest joint i jaka jest definicja jointa?

Joint to nadający się do palenia produkt z konopi, który przypomina papierosa w kształcie stożka. Jointy składają się z konopi, bibułki i filterka. Bibułka może być wykonana z ryżu, konopi, miazgi drzewnej i innych produktów, z których niektóre są zaprojektowane w celu wzmocnienia profilu smakowego.

Filterki mogą być wykonane z grubego papieru lub kartonika, ale dostępne są również gotowe filterki z węglem aktywnym. Bibułki są dostępne w większości sklepów monopolowych, sklepach konopnych i trafikach, a filterki często są doczepione do bibułek, chociaż można je nabyć w tych samych sklepach co bibułki.

Jak joint, ale jednak nie

 • Joint: Marihuana owinięta w bibułkę, bez dodatku tytoniu
 • Spliff: joint z marihuaną, który zawiera mieszankę tytoniu i konopi
 • Blunt: cygaro, które zostało opróżnione i wypełnione konopiami lub skręt z marihuaną owinięty liściem tytoniu
 • Pre-roll: gotowy do palenia joint, który został wstępnie zrolowany dla Ciebie przez producenta

Często Zadawane Pytania

Czy blunt i joint to to samo?

Joint to skręt z konopiami, zwykle zwijany ręcznie przez użytkownika, ale dostępne są również w sprzedaży jako pre-roll. Joint zwinięty z liścia tytoniowego to blunt, a z tytoniem i ziołem to spliff. Pre-rolls to wstępnie zwinięte jointy, które można kupić w krajach i stanach, w których marihuana jest legalna.

Jak nazywają się filtry do jointa?

Filtry do jointa to po prostu filterki. Pozwalają one na lepszy przepływ powietrza przez jointa, zapobiegają nadmiernej wilgoci na końcówce jointa i wypadaniu konopi przez filterek. Mogą być wykonane z grubego papieru lub kartonika. Większość palaczy robi filterki samodzielnie, ale niektóre sklepy oferują gotowe filterki do jointów.

Czy mogę użyć papieru do zrobienia filterka?

Gruby papier lub tektura to najlepsze materiały na filterki do jointa. Zwykły papier nie jest wystarczająco gruby, aby zapewnić solidną podstawę do jointa. Trzeba zrolować stosunkowo dużą ilość papieru, aby utworzyć stabilny filterek. Szklane i drewniane filtry są świetną alternatywą dla papieru i można je znaleźć w sklepach tytoniowych, sklepach monopolowych i niektórych klinikach konopnych.

Jak skręcić jointa?

Zwijanie jointa może być skomplikowane dla początkujących, ale praktyka czyni mistrza. Oto pięć podstawowych kroków (i wideo, które pomoże):

 • Użyj młynka, aby rozkruszyć konopie i ułatwić pakowanie.
 • Utwórz filtr.
 • Umieść filterek na jednym końcu bibułki.
 • Wypełnij i zapakuj konopie do bibułki, używając mniejszej ilości konopi przy filterku, aby uformować stożkowy kształt.
 • Ubij konopie mocno w bibułce i zwiń ją, liżąc klej, aby połączyć dwie strony bibułek

Jak palić jointa?

Palenie jointa ma określoną etykietę i rytm, zwłaszcza jeśli skręt jest konsumowany w grupie. Wspólna sesja palenia zaczyna się, gdy kręcący rozpala jointa, bierze kilka zaciągnięć, a następnie podaje go osobie po lewej. Dzielenie się jest częścią kultury konopi, a gdy palisz jointa, jest to wymagane.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować