- Reklama -
Banner

Co to jest Blant i jak go skręcić?

Blant to cygaro wydrążone z tytoniu i wypełnione zmieloną marihuaną. Blanty można zwijać od podstaw za pomocą tego samego rodzaju rodzaju liści tytoniu, który jest używany do cygar. Dostępne są również tzw. blant wrapy, dzięki którym można skręcić blanta w ten sam sposób co jointa.

Więcej o blantach

Aby skonstruować blanta z marihuaną, konsumenci mogą albo kupić bibułki z liści tytoniu albo ręcznie opróżnić zwinięte cygaro lub cygaretki i zastąpić tytoń marihuaną. Niektóre firmy zaczęły sprzedawać tzw. blunt wrapy i nazywać je bibułkami do blantów, ale prawdziwa bibułka do blanta to liść tytoniu. Blant to “skręt” tylko z marihuaną, bez tytoniu.

Dlaczego nazywa się to Blant?

Termin „blant” pochodzi od amerykańskiej marki cygar Phillies, którą konsumenci konopi zaczęli opróżniać i napełniać mieszanką tytoniu z marihuaną, aby doświadczyć „najlepszego z obu światów”. Marka Phillies produkuje cygaro zwane Blunt, które jest szersze niż cygaretka, ale nie tak szerokie jak Corona.

Został zaprojektowany do szybszego palenia niż jego odpowiedniki cygar. Z tego powodu, oraz faktu, że jest wykonywany maszynowo, a nie ręcznie kręcony, jest również tańszy. To mogło skłonić miłośników konopi do wyboru tego, gdy szukali bardziej dyskretnego sposobu na cieszenie się dymem, aby wyglądało na to tak, że konsument po prostu pali cygaro, a nie jointa.

Wersja blantów z marihuaną po raz pierwszy stała się popularna w miastach na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Z biegiem czasu termin ten zaczął oznaczać to, co w niektórych częściach świata robi się dziś w różnych częściach świata — konopie w wydrążonym cygarze lub bibułce do cygara.

Jaka jest różnica między blantem a jointem?

Blant vs Joint - różnice

Nie wiesz, jaka jest różnica między blantem a jointem? Jest kilka, a oto kilka z nich:

Wygląd zewnętrzny

Być może najbardziej zauważalną różnicą między blantami a jointami jest ich wygląd. Owijki z liści tytoniu używane do blantów są zwykle ciemnobrązowe lub brązowe – podczas gdy bibułki używane do kręcenia jointów są zazwyczaj białe, jeśli są bielone, lub jaśniejszy odcień brązu, jeśli są niebielone.

Połączenie tytoniu i konopi

Chociaż nie jest niczym niezwykłym, że ludzie łączą tytoń i marihuanę w jointa, który jest również znany jako spliff, blanty są wypełnione wyłącznie konopiami. Ponieważ bibułki używane do skręcania blantów zawierają już tytoń, nie ma powodu, aby dodatkowo dodawać tytoń.

Czy blanty zawierają nikotynę?

Tak. Palacze blantów palą również tytoń, więc będą narażeni na nikotynę z liści tytoniu. W badaniu z 2016 r. opublikowanym w Drug and Alcohol Dependence naukowcy przeanalizowali opakowania pięciu różnych marek cygar powszechnie używanych do zwijania blantów. Całkowita zawartość nikotyny w opakowaniu cygar wahała się od 1,2 do 6,0 miligramów na opakowanie. Papierosy mają średnio od 10 do 12 miligramów każdy.

Ilość zużytych konopi

Bibułki do blantów są cięższe, mocniejsze i większe niż bibułki do jointów. To pozwala im utrzymać znacznie większą ilość marihuany – często 2 gramy lub więcej – niż w joincie.

Doświadczenie konsumpcyjne

Bibułki do blantów palą się znacznie wolniej niż bibułki do jointów, co powoduje wolniejsze spalanie i dłuższą sesję palenia. To w połączeniu z ich większym rozmiarem sprawia, że blanty są popularną metodą konsumpcji dla większych grup lub bardziej doświadczonych konsumentów.

Jak skręcić blanta?

Gotowy, aby spróbować zwinąć blanta? Oto jak to się robi:

Krok 1: Zmiel konopie

Mielenie marihuany do blanta

Zanim zaczniesz kręcić blanta, musisz zmielić marihuanę. Masz dwie możliwości: możesz zmielić kwiaty w młynku lub rozkruszyć je palcami.

Niektórzy ludzie wolą młynki, ponieważ mielą konopie bardziej równomiernie, co prowadzi do bardziej równomiernego spalania. Jednak zbyt duże rozdrobnienie zioła może spowodować szybsze spalanie blanta. Dlatego inni wolą kruszyć marihuanę ręcznie. Każda metoda działa; to tylko kwestia osobistych preferencji.

Krok 2: Opróżnij cygaro

Rozcinanie cygaro do blanta

(Uwaga: jeśli kupiłeś bibułkę do blantów (blant wrap), nie będziesz miał do czynienia z tytoniem, więc możesz pominąć ten krok.)

Użyj ostrego noża, aby przeciąć cygaro wzdłuż. Po wykonaniu nacięcia palcami delikatnie rozsuń i rozwiń cygaro. Następnie opróżnij tytoń ze środka cygara i wyrzuć lub odłóż na bok do późniejszego spożycia.

Krok 3: Zwilż bibułkę

Zwilżanie bibułki przed skręceniem blanta

Praca z bibułką po cygaro może być trudna, ale zwilżenie jej może ułatwić jej kształtowanie, owijanie i pracę z nią. Ponadto może pomóc w uszczelnieniu wszelkich mikropęknięć, które mogły wystąpić podczas opróżniania.

Jeśli sam zwijasz blanta, możesz użyć śliny do zwilżenia całego papieru. Jeśli jednak zwijasz też dla innych lub większej grupy, zwilż papier odrobiną wody. Wystarczy nałożyć kilka kropel na palec wskazujący i rozprowadzić po powierzchni papieru.

Krok 4: Wypełnij blanta

Wypełnianie blanta

Dodaj zmieloną marihuanę do środka rozciętej bibułki, rozprowadzając ją równomiernie wzdłuż, aż napełnisz papier żądaną ilością marihuany. Chociaż nie ma określonej ilości marihuany, którą można dodać do swojego blanta, 1 do 2 gramów powinno wystarczyć, aby wypełnić puste cygaro. Po dodaniu konopi, zwijaj blanta między palcami, aby upewnić się, że zioło jest równomiernie zapakowane przed uszczelnieniem.

Krok 5: Zwiń i uszczelnij blanta

Zwijanie blanta

Gdy konopie zostaną równomiernie rozprowadzone, nadszedł czas na zwinięcie i uszczelnienie. Mocno wsuń jedną krawędź bibułki pod drugą. Następnie poliż lub palcem zwilż dłuższą stronę odsłoniętej krawędzi i uszczelnij blanta. Jeśli Twój blant pęka podczas procesu zwijania, użyj małego kawałka nadmiaru papieru z liści tytoniu, aby uszczelnić rozdarcie.

Aby jeszcze bardziej uszczelnić blanta i zapewnić bardziej równomierne spalanie, możesz go „podpiec”, przesuwając zapalniczkę po zewnętrznej stronie blanta. Upewnij się tylko, że ogień z zapalniczki zachowuje bezpieczną odległość od bibułki. Chcesz wykorzystać ciepło tylko do wysuszenia wilgoci i uszczelnienia bibułki, a nie do podpalenia środka blanta.

Po zwinięciu i zapieczętowaniu możesz albo zapalić i zacząć cieszyć się swoim blantem, albo zachować go do późniejszej konsumpcji.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można skręcić blanta i zachować go na potem?

Tak, po skręceniu blanta można go przechowywać do wykorzystania w przyszłości. W zależności od tego, jak długo planujesz czekać, możesz przechowywać go w hermetycznym pojemniku z regulatorem wilgotności, aby zachować świeżość i zachować aktywne kannabinoidy.

Ile marihuany zmieści się w blancie?

Zwykle do wypełnienia blant wrapa lub cygaretki wystarczy 1 do 2 gramów konopi. Do wypełnienia większej bibułki cygarowej mogą być potrzebne 3-4 gramy konopi.

Czy blanty uzależniają?

Blant wrapy i wszystkie wyroby tytoniowe zawierają nikotynę, która jest substancją uzależniającą fizycznie, zwłaszcza po zmieszaniu z chemikaliami zwykle dodawanymi przez firmy tytoniowe.
Oprócz uzależniających właściwości tytoniu, zaburzenie używania konopi indyjskich (w którym dana osoba doświadcza objawów odstawienia po zaprzestaniu używania konopi lub nie może przestać, nawet jeśli przeszkadza w codziennym życiu) jest coraz większym problemem, ponieważ naukowcy dowiadują się coraz więcej na temat korzyści i skutków ubocznych konopi.
Częste używanie marihuany o dużej sile w dużych dawkach może zwiększyć ryzyko rozwoju tego zaburzenia, ale należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i w rezultacie inaczej reaguje na marihuanę. Jeśli martwisz się ryzykiem zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich, rozważ przerwę na osłabienie tolerancji.

Czy lufki działają mocniej niż blanty?

Niektórzy konsumenci konopi mogą również zastanawiać się, czy istnieje różnica w haju wytwarzanym przez blanty i inne akcesoria związane z konopiami, takie jak lufki i fajki. Tytoń używany do produkcji blantów może powodować u niektórych użytkowników zawroty głowy, dając im wrażenie, że blanty są mocniejsze niż lufki. Jednak bardziej realistycznym powodem, dla którego blanty generują silniejszą “fazę”, jest to, że mogą pomieścić więcej marihuany niż przeciętna fajka.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować