- Reklama -
Banner

Australia jeszcze w tym roku może zalegalizować marihuanę

Australijska partia Zielonych ma dobrą wiadomość dla osób, którzy nie mogą się doczekać legalnej marihuany: może się to wydarzyć bardzo szybko, może jeszcze w tym roku.

Senator David Shoebridge, ujawnił, że partia uzyskała porady prawne, zgodnie z którymi możliwe jest usunięcie barier prawnych uniemożliwiających legalizację marihuany w całym kraju.

Porada prawna uzyskana przez moje biuro pokazuje, że Zieloni mogą uchwalić ustawę o legalizacji marihuany na szczeblu krajowym” – powiedział Shoebridge w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wszystkie przepisy stanowe kryminalizujące używanie, posiadanie i sprzedaż marihuany mogą zostać unieważnione. W tym roku moglibyśmy zalegalizować konopie indyjskie w całym kraju”.

Shoebridge dodał: „Jeśli jesteś dorosły i chcesz się zrelaksować przy marihuanie, powinieneś być w stanie to zrobić bez martwienia się o to, czy możesz trafić do więzienia za palenie jointa z przyjaciółmi”.

Obecnie konopie indyjskie są kryminalizowane w większości stanów i terytoriów Australii, z wyjątkiem stolicy Australii, gdzie legalnie można posiadać do 50g marihuany i uprawiać do 4 roślin na własny użytek.

Wcześniej uważano, że reforma prawa związanego z konopiami może nastąpić tylko na zasadzie stan po stanie… aż do teraz.

78% Austalijczyków twierdzi, że używanie marihuany nie powinno być przestępstwem

Zgodnie z badaniem National Drug Strategy z 2019 r. 60 procent mieszkańców Sydney chce zalegalizować konopie indyjskie. Ten sam raport twierdzi, że zaledwie 22 procent Australijczyków uważa, że ​​używanie marihuany powinno być traktowane jak przestępstwo.

Zieloni uważają, że “najwyższy czas, abyśmy poszli za przykładem Kanady, Jamajki i Stanów Zjednoczonych i rozpoczęli proces legalizacji.

Shoebridge, który planuje opublikować projekt ustawy jeszcze w tym roku, powiedział, że ruch ten będzie pierwszą próbą legalizacji marihuany przez parlament federalny i spowoduje, że Australia dołączy do takich krajów jak Kanada, Urugwaj, RPA, Jamajka, Meksyk, Maltę i co najmniej 19 stanów w Stanach Zjednoczonych, które zdekryminalizowały lub zalegalizowały używanie konopi do celów rekreacyjnych.

Powiedziano nam, abyśmy zbyt długo czekali na reformę prawa dotyczącego konopi. Oczywiste jest, że większość szkód wyrządza policja i wojna z narkotykami, a nie roślina” – powiedział Shoebridge w oświadczeniu w poniedziałek.

Rzecznik Zielonych powiedział news.com.au, że partia skonsultowała się z ekspertem prawa konstytucyjnego Patrickiem Keyzerem, aby ustalić, czy prawo federalne może być taktowane ponad prawo stanowe, jeśli chodzi o uprawę, licencjonowanie i sprzedaż konopi.

Keyzer powiedział Zielonym, że droga do legalizacji marihuany będzie podlegać uprawnieniom Wspólnoty Narodów do uregulowania praw o gatunkach roślin na podstawie art. 51 konstytucji.

Zanim to się stanie, musiałyby również powstać ramy „legalnego krajowego rynku konopi indyjskich”.

Gdy to nastąpi, wszystkie prawa stanowe i terytorialne zakazujące używania konopi indyjskich na mocy przepisów wspólnotowych przestaną obowiązywać” – powiedział rzecznik.

Chociaż senator Zielonych powiedział, że ustawa na szczeblu federalnym może teoretycznie zostać zmieniona do końca 2021 roku, to stworzenie krajowych ram i regulacji może wymagać trochę pracy. Ale jeśli z zapartym tchem czekasz na zalegalizowane marihuany w Australii, wkrótce może pojawić się zielone światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować