Jamajka dekryminalizuje posiadanie niewielkich ilości marihuany

Nie od dziś wiadomo, że na Jamajce marihuana jest wszechobecna. Przez dziesiątki lat była ona nielegalnie spożywana przez rastafarian, którzy używają jej jako leczniczego zioła jak również w celach religijnych.

Po wielu latach dialogu i debat na temat zakorzenionej w kulturze gandzi, Parlament Jamajki zatwierdził we wtorek (24.02.2015r) ustawę o dekryminalizacji niewielkich ilości trawki, ustanawiając agencję regulującą legalny przemysł medycznej marihuany.

Dekryminalizacja niewielkich ilości i legalizacja medycznej marihuany jest zwycięstwem dla rodzimego ruchu Rastafarian, którzy teraz mogą swobodnie korzystać z suszu konopi indyjskich jako sakrament, który powiększa świadomość, oczyszcza ciało i przybliża do ich Boga Jah.

Od wtorku na Jamajce można posiadać do 2 uncji marihuany (56g), co nie będzie skutkowało aresztem ale ewentualnie mandatem. Jamajczycy mogą również uprawiać do 5 roślin na własny użytek.

Minister Bezpieczeństwa Jamajki Peter Bunting powiedział, że dekryminalizacja nie oznacza zmiany stanowiska w sprawie handlu narkotykami i nielegalnych upraw marihuany.

Jak na kraj, który słynie z wizerunku mężczyzn z dredami z jointem w ręku, debata na temat legalizacji na Jamajce trwała stosunkowo długo. Poprzednie rozmowy w tej sprawie nie zakończyły się powodzenie, ponieważ urzędnicy obawiali się wprowadzenia sankcji z Waszyngtonu.

Podoba nam się międzynarodowy trend legalizacji. Już ponad 20 stanów USA zalegalizowało marihuanę do użytku medycznego, a w zeszłym roku stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały używanie marihuany do celów osobistych. We wtorek Alaska stała się trzecim stanem, który zalegalizował rekreacyjne korzystanie z marihuany, a od wczoraj legalnie można się raczyć skrętem w stolicy Stanów Zjenoczonych – Waszyngtonie.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka

Mogą Cię zainteresować