- Reklama -
Banner

Malta zezwoli na uprawę 4 roślin, posiadanie do 7g marihuany i otwarcie klubów konopnych

Mieszkańcy Malty będą mogli uprawiać konopie indyjskie w domu lub kupować marihuanę w specjalnie założonych klubach konopnych, zgodnie z ustawą o reformie konopi, która została przedstawiona w parlamencie. Palenie jointa w miejscach publicznych pozostanie niezgodne z prawem.

Podając szczegóły dotyczące projektu, minister Owen Bonnici powiedział, że policja będzie egzekwować nowe przepisy, które wskazują, że nikt nie może posiadać więcej niż siedem gramów marihuany w miejscu publicznym. Nowe przepisy zostały opracowane po 6 miesiącach konsultacji społecznych w sprawie reformy prawa związanego z konopiami.

7 gramów na własny użytek

Zgodnie z ustawą dorośli będą mogli legalnie posiadać do 7g marihuany bez ryzyka aresztowania lub konfiskaty.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Będą również mogli uprawiać w domu do czterech roślin konopi. Ten limit czterech roślin dotyczy gospodarstwa domowego, a nie jednej osoby. Rośliny nie mogą być widoczne dla osób postronnych. Mieszkańcy Malty będą mogli przechowywać w domu do 50g suszonych kwiatów konopi bogatych w THC.

Zakaz palenia w miejscach publicznych

Każdy, kto zostanie przyłapany na publicznym spożywaniu marihuany, stanie przed sądem i może zostać ukarany grzywną do 235 euro. W przypadku osoby niepełnoletniej grzywna wzrasta do 300 euro.

Ustawowy limit 7g nie będzie dotyczył osób niepełnoletnich. Nieletni złapani z marihuaną będą musieli stawić się przed komisarzem sprawiedliwości, aby przygotować plan terapii oraz redukcji szkód.

Dorośli złapani w miejscach publicznych z 7-28 gramami marihuany również staną przed komisarzem sprawiedliwości. Posiadanie powyżej 28 gramów w miejscu publicznych pozostanie przestępstwem.

Kluby konopne

Projekt ustawy przedłożony w parlamencie przewiduje teraz również tworzenie stowarzyszeń/klubów konopnych.

Stowarzyszenia te pozwolą użytkownikom konopi, którzy nie chcą lub nie mogą uprawiać tej rośliny w domu, legalnie uzyskać dostęp do konopi, stając się jego członkami i kupując konopie w licencjonowanym klubie konopnym

Kluby konopne będą uprawiać konopie indyjskie, aby sprzedawać je wśród członków – maksymalnie 7g dziennie i 50g miesięcznie na jedną osobę. Członkowie będą mogli również kupować do 20 nasion miesięcznie od stowarzyszeń, do których należą.

Każdy klub konopny nie może mieć więcej niż 500 członków i może przechowywać maksymalnie 500g marihuany w dowolnym momencie. Stowarzyszenia muszą znajdować się w odległości większej niż 250 metrów od szkół lub miejsc uczęszczanych przez młodzież i nie mogą reklamować konopi ani promować kultury używania konopi.

Wyczyszczenie rejestru karnego

Każdy, kto otrzymał wyrok za posiadanie konopi indyjskich, będzie mógł usunąć usunąć go z rejestru, pisząc list z żądaniem, aby tak się stało.

Chcemy to zmienić. Chodzi o dekryminalizację marihuany i wprowadzenie uregulowanego źródła pozyskiwania marihuany. Chcemy przestać poniżać ludzi przyłapanych na posiadaniu małych ilości i zatrzymać wzrost czarnego rynku. Nie zachęcamy do konsumpcji konopi, ale do redukcji szkód” – powiedział Bonnici.

Dodał, że kampanie przeciwko nadużywaniu substancji będą nadal kontynuowane. Projekt ustawy został już opublikowany i omówiony w parlamencie, a obecnie opozycja składa niezbędne poprawki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować