- Reklama -
Banner

Kanada po legalizacji marihuany: 15 miliardów dolarów w podatkach, 151 tysięcy miejsc pracy

Pomimo trudności, z jakimi borykają się największe kanadyjskie firmy zajmujące się konopiami, legalna branża wywarła znaczący wpływ na gospodarkę Kanady od czasu zalegalizowania marihuany w 2018 r., wynika z nowego raportu opublikowanego we wtorek przez Deloitte.

Według Deloitte, sektor konopi przyniósł ponad 15 miliardów dolarów kanadyjskich wpływów podatkowych dla rządów Kanady i prowincji, jednocześnie tworząc ponad 151 000 miejsc pracy od czasu, gdy Kanada zalegalizowała konopie indyjskie dla dorosłych w październiku 2018 r.

Chociaż Statistics Canada i Health Canada regularnie publikują dane na temat sprzedaży i wpływu konopi indyjskich w kraju, raport Deloitte oferuje bardziej szczegółowe spojrzenie na dochody podatkowe i rynek pracy od czasu legalizacji.

Według Deloitte, kanadyjski przemysł konopny wniósł 43,5 miliarda dolarów do gospodarki kraju w okresie od 2018 do 2021 roku. Według raportu branża zainwestowała około 4,4 mld dolarów kanadyjskich bezpośrednio w gospodarkę, podczas gdy 29,3 miliarda dolarów pochodziło z „pośrednich” wpływów gospodarczych, a 9,8 miliarda dolarów z podatków bezpośrednich.

Deloitte definiuje pośredni wkład ekonomiczny jako działalność generowaną w innych sektorach, takich jak budownictwo i produkcja w branży konopi indyjskich. Bezpośredni wkład ekonomiczny jest definiowany jako wydatki konsumenckie wynikające z zarobków uzyskanych z pracy w przemyśle konopi indyjskich.

W 3 lata Kanadyjczycy wydali 11 miliardów dolarów na marihuanę

Illinois zarobiło pół miliarda dolarów w pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany

Od 2018 roku Kanadyjczycy wydali na marihuanę 11 miliardów dolarów kanadyjskich (CAD), podczas gdy firmy odpowiedzialne za produkcję i sprzedaż legalnej marihuany zainwestowały w tym czasie 29 miliardów CAD, czytamy w raporcie Deloitte.

Spośród wygenerowanych dochodów podatkowych około 1 mld CAD pochodziło z podatków od dochodów, a kolejne 2,9 mld CAD pochodziło z podatków od sprzedaży i akcyzy. Pozostałe 11,2 miliarda CAD wpłynęło z pośrednich i bezpośrednich podatków.

Raport wskazuje, że ​​ponad 43 479 osób jest bezpośrednio zatrudnionych w branży konopi indyjskich, podczas gdy kolejne 88 595 osób znalazło zatrudnienie pośrednio w legalnym sektorze konopi. Od czasu, gdy Kanada zalegalizowała używanie marihuany do celów rekreacyjnych powstało ponad 151 000 nowych miejsc pracy.

Raport rzucił również światło na brak różnorodności obserwowany w kanadyjskim przemyśle konopnym i ponownie przyjrzał się badaniu University of Toronto, które wykazało, że 72% dyrektorów i menadżerów w tym sektorze identyfikuje się jako biali mężczyźni, podczas gdy tylko 16% identyfikuje się jako osoby o innym kolorze skóry.

Badanie podkreśliło również wpływ przemysłu konopnego na środowisko, z 5184 kilogramami emisji dwutlenku węgla uwalnianych do atmosfery na każdy kilogram wyprodukowanego suszonego kwiatu. Dodatkowo, według raportu, od 5,8 miliona do 6,4 miliona kilogramów opakowań po konopiach zostało wysłanych na wysypiska śmieci tylko w latach 2018-2019.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować