- Reklama -
Banner

RPA dekryminalizuje posiadanie i uprawę marihuany do celów osobistych

Najwyższy sąd Republiki Południowej Afryki zdekryminalizował używanie marihuany przez dorosłych w miejscach prywatnych.

Kiedy Trybunał Konstytucyjny wydał przełomowe orzeczenie, działacze pro-legalizacyjni wiwatowali w publicznej galerii i śpiewali “Weed are free now”,

W jednogłośnym orzeczeniu sędziowie zdekryminalizowali także uprawę marihuany do celów osobistych.

Rząd RPA był przeciwny legalizacji, argumentując, że marihuana jest “szkodliwa” dla zdrowia. Rząd nie skomentował jeszcze orzeczenia Sądu Najwyższego.

Legalizacja marihuany w RPA

Legalizacja marihuany Republika Południowej Afryki

Trzech użytkowników konopi, którzy stanęli przed sądem za używanie marihuany, wniosło sprawę, mówiąc, że zakaz używania konopi “bezprawnie wkracza w ich prywatne sfery”.

W swoim orzeczeniu zastępca szefa, Raymond Zondo powiedział: “Dla osoby dorosłej używanie lub posiadanie marihuany dla jego osobistej konsumpcji nie będzie przestępstwem.”

Nielegalne będzie jednak używanie konopi indyjskich w miejscach publicznych, a także ich sprzedaż i dostarczanie.

The Cannabis Development Council w Afryce Południowej z zadowoleniem przyjęło to orzeczenie i wezwało rząd do odrzucenia oskarżeń przeciwko osobom oskarżonym o posiadanie marihuany.

Jeremy Acton, przywódca partii Dagga, która prowadzi kampanię na rzecz używania konopi indyjskich, powiedział, że orzeczenie to powinno pójść dalej, aby legalizować publiczne noszenie marihuany. Republice Południowej Afryki konopie indyjskie są określane jako “dagga”.

Legalna marihuana oznaką wolności

Wyrok ten wskazuje, że konstytucja RPA należy do jednych z najbardziej liberalnych na świecie, popierając prawa jednostki, a w tym przypadku prawo do samodzielnego uprawiania i palenia własnej marihuany, wbrew obawom rządu o zdrowie publiczne.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pokazuje, że RPA koncentruje się na kwestii prywatności i prawa do robienia w swoim domu tego, na co ma się ochotę.

Potencjalne konsekwencje dekryminalizacji marihuany w RPA są ogromne i nieprzewidywalne – szczególnie w kontekście systemu sądownictwa karnego, który regularnie karze przeważnie ubogich mieszkańców RPA za używanie lub rozdawanie marihuany w małych ilościach.

Możliwe, że orzeczenie pozwalające uprawiać marihuanę w domu, pomoże uwolnić konopie z rąk potężnych gangów narkotykowych, które nękają społeczność RPA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować