- Reklama -
Banner

Meksyk jeszcze w tym miesiącu zalegalizuje marihuanę

Przywódca meksykańskiej partii rządzącej powiedział, że do końca miesiąca ustawodawcy będą głosować nad projektem ustawy dotyczącej zalegalizowania marihuany do użytku rekreacyjnego przez dorosłych.

Na stole jest już wiele aktów prawnych dotyczących legalizacji, ale senator Ricardo Monreal z partii MORENA powiedział, że jego partia jest gotowa na opracowanie nowego projektu reformy, który będzie owocem tygodni publicznych debat.

„Myślimy, że wprowadzimy nowe prawo i zatwierdzimy je pod koniec października” – powiedział Monreal. „Taki mamy harmonogram”.

Prawodawcy oczekują, że Sąd Najwyższy dotrzyma ustalonego terminu zakończenia federalnego zakazu marihuany. W ubiegłym roku Sąd Najwyższy orzekł, że krajowy zakaz posiadania, używania i uprawy marihuany w kraju był niezgodny z konstytucją i stwierdził, że do końca października rząd musi formalnie zalegalizować te działania. Wielu kluczowych polityków stwierdziło, że kraj powinien pójść jeszcze dalej, regulując również sprzedaż i produkcję konopi indyjskich.

Senat zorganizował w ostatnich tygodniach szereg wydarzeń mających na celu uzyskanie opinii publicznej na temat propozycji legalizacji i wysłuchanie ekspertów w tej sprawie. Podczas jednego panelu były doradca ds. narkotyków mówił o potrzebie „solidnych regulacji” na legalnym rynku konopi indyjskich.

Do końca miesiąca kongres będzie musiał uregulować kwestię używania i posiadania marihuany oraz zapewnić ramy, na jakich byłoby to dozwolone. Problem polega na tym, że ta ostatnia część może nie być taka łatwa.

Na stole jest co najmniej kilkanaście możliwych propozycji dotyczących legalizacji marihuany, co może skomplikować sytuację. Prawodawcy zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie rynku kontrolowanego przez rząd, czy rozdanie licencji na sprzedaż marihuany prywatnym przedsiębiorcom.

Po upływie roku na wdrożenie ustawodawstwa dotyczącego marihuany meksykańscy prawodawcy muszą teraz spieszyć się, aby uchwalić ustawę. W styczniu tego roku Sąd Najwyższy wysłał do Kongresu zawiadomienie przypominające o konieczności uregulowania rynku konopnego.

W niedawnym orzeczeniu Sąd Najwyższy stwierdził, że marihuana ma uzasadnione zastosowania religijne, medyczne, naukowe i rekreacyjne. Było to piąte orzeczenie sądu, które podkreślało, że zakazy związane z marihuaną są niekonstytucyjne, a co za tym idzie – prawodawcy muszą dostosować prawo do wyroku sądu.

W 2009 r. Kongres meksykański zdekryminalizował posiadanie do pięciu gramów konopi indyjskich. Marihuana medyczna została technicznie zalegalizowana w 2017 r., jednak ponieważ nie opracowano ani nie wdrożono żadnych przepisów, program nigdy tak naprawdę nie wszedł w życie.

Jeśli Meksyk zastosuje się do orzeczenia sądu, w tym miesiącu stanie się trzecim krajem na świecie, który zalegalizował konopie indyjskie po Kanadzie i Urugwaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować