Nie każdy lubi palic, a osoby z zaburzeniami funkcji płuc nawet nie mogą tego robić. Na szczęście istnieje wiele alternatywnych sposobów konsumpcji medycznej marihuany, których musisz być świadomy. Jeśli szukasz bardziej zdrowego sposobu niż palenie marihuany to ten przewodnik sposobów bezdymnej konsumpcji trawki powinien Ci się przydać.
1. Waporyzacja
Nie musisz spalać swojej marihuany zapalniczką aby czerpać z niej korzyści. Kannabinoidy zawarte w marihuanie uwalniają się w znacznie niższej temperaturze niż podczas spalania, a podczas waporyzacji nie wydzielają się szkodliwe substancje smoliste. Smak waporyzowanej konopi częściej oddaje zapach kwiatu, a wydzielająca się para jest znacznie przyjemniejsza dla płuc.
Duże stacjonarne waporizery oferują wysokiej jakości parę, a to za sprawą zaawansowanej regulacji temperatury, podczas gdy małe przenośne vaporizery pozwalają na cieszenie się nimi gdziekolwiek jesteś. W dzisiejszych czasach istnieje wiele niedrogich urządzeń do odparowania marihuany, i jeśli jesteś zainteresowany zakupem to skontaktuj się z nami.
„Warto dodać też, że waporyzacja jest najbardziej wydajną metodą konsumpcji marihuany – dla uzyskania takiego samego efektu trzeba zużyć znacznie mniej suszu niż w przypadku palenia.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski ze sklepu VapeFully.
2. Jedzenie
Jednym z bardziej oczywistych, alternatywnych sposobów na konsumpcję marihuany jest jedzenie lub picie. Różnorodność posiłków, do których można zaaplikować marihuanę jest coraz większa. Od masła i oleju do lodów. Stosunkowo łatwo można tworzyć własne potrawy z THC, a kraje, w których marihuana jest legalna prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej różnorodnych posiłków i słodyczy.
Prawdopodobnie już to słyszeliście, ale podczas spożywania jedzenia z marihuaną należy zacząć od małych dawek i cierpliwie czekać na efekty. Ze względu na długi proces trawienia, jedzenie z trawką może wchodzić znacznie dłużej, ale jego działanie jest bardziej intensywne i trwa dłużej.
3. Oleje w kapsułkach
Oleje to w zasadzie koncentraty marihuany, które przyjmuje się doustnie. Powszechnie występują w postaci kapsułek lub aplikatorów z tworzywa sztucznego. Mogą być one spożywane bezpośrednio lub dodane do napoju lub żywności. Podobnie jak jedzenie z zawartością THC, oleje spożywcze mogą wywołać potężne efekty, które będą trwały dłużej niż zwykle, więc dowiedz się dokładnie jakiej dawki potrzebujesz, zanim zorientujesz się, że dawka była za duża.
4. Nalewki
Nalewka z marihuany to płyn zawierający substancje aktywne z konopi, które uwolnione zostały poprzez moczenie ich w alkoholu. W przeciwieństwie do olejów i produktów spożywczych na bazie marihuany, nalewka nie podlega procesowi trawienia i trafia bezpośrednio do krwiobiegu, co pozwala na szybki efekt i lepszą kontrolę dawkowania. Różnorodność smaków, mocy i stosunku kannabinoidów jest dosyć spora, a firmy produkujące nalewki do celów medycznych często dopasowują je do indywidualnych preferencji.
5. Kosmetyki
Kosmetyki zawierające konopie indyjskie, czyli płyny lub balsamy stosowane są bezpośrednio na skórę w celu miejscowego złagodzenia bólu i stanów zapalnych. Ich unikalną własnością jest zdolność do leczenia objawów, bez wywoływania efektów psychoaktywnych, więc jeśli chcesz zachować trzeźwość umysłu, a jednocześnie korzystać z właściwości konopi, to kosmetyki z konopi są dla Ciebie.
6. Koncentraty
Butan hash oil jest nową metodą przyjmowania marihuany. Polega ona na skoncentrowaniu całej mocy marihuany w olejku haszowym, zwanym również jako “plama” “butan hash oil”, “dab”, czy po prostu koncentrat z marihuany.
Olejek jest tworzony poprzez ekstrakcję substancji czynnej THC za pomocą butanu. Przepuszczając butan przez suche kwiaty konopi, i wykonaniu jeszcze kilku czynności otrzymuje się produkt końcowy. Olejek o wyglądzie miodu czy wosku zyskał kilka angielskich nazw takich jak “shatter“, “wax” czy “budder“.
Najsilniejsze koncentraty osiągają nawet 70-90% czystego THC. Dla porównania, najmocniejsze odmiany marihuany zazwyczaj osiągają około 30%, jednak były przypadki odmian sięgające prawie 40%.
7. Transdermalne plastry
Plastry transdermalne dostarczają kannabinoidy prosto do krwi. Można je umieścić na nadgarstku i trzymać 8-12 godzin. Są one również dostępne w sześciu róznych wersjach – sativa, indica, hybrydowe, a także formie izolowanych kannabinoidów, takich jak CBD i CBN.
Same plastry działają podobnie do plastrów nikotynowych. Dostarczają one związki zawarte w marihuanie prosto do krwi, co jest skutecznym sposobem leczenia. W ten sposób unika się wszystkich skutków ubocznych palenia marihuany lub jedzenia. Dostarczanie kannabinoidów bezpośrednio do krwiobiegu jest bardzo wydajne. Producenci transdermalnych plastrów sugerują, że 10mg kannabinoidów w plastrze jest odpowiednikiem 80mg w jedzeniu, ponieważ większość THC trafia bezpośrednio do krwi i nie jest trawione przez kwas żołądkowy.