- Reklama -
Banner

Co się dzieje, kiedy jednocześnie palisz marihuanę i pijesz kawę?

Marihuana i kofeina to jedne z najczęściej stosowanych użytek na świecie. Każda z nich ma swoje unikalne efekty, ale po ich połączeniu wrażenia mogą być inne, niż w przypadku konsumowania ich osobno.

Kofeina to substancja chemiczna, która daje efekt pobudzenia. Jest środkiem, który pobudza ośrodkowy układ nerwowy, podobnie jak amfetamina czy kokaina. Kofeina sprawa, że czujesz się bardziej rozbudzony i skoncentrowany. Może jednak powodować niepokój, bezsenność, powodować bóle głowy i zwiększenie częstości akcji serca.

Marihuana to roślina o szerokim spektrum działania. Może sprawić, ze poczujesz euforię i “haj”, ale może również powodować działania niepożądane, w tym lęki, zawroty głowy i chwilowe zwiększenie ciśnienia krwi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Mieszanie marihuany i kawy

picie kawy palenie marihuany

Kiedy przyjmuje się kofeinę i marihuanę w krótkim odstępie czasu, efekt może być inny, niż kiedy są stosowane osobno. Kofeina oddziałuje na mózg, redukując uczucie senności. Zapewnia także mózgowi niewielką dawkę dopaminy. Marihuana również nagradza mózg, zapewniając niewielki wyrzut dopaminy.

Ponieważ obie substancje działają wzmacniająco na dopaminę, to uważa się, że mają one efekt synergiczny. Oznacza to, że jedna substancja wzmacnia działanie drugiej – twierdzi dr Sergi Ferre z National Institute on Drug Abuse.

Jakie są tego wady?

Ponieważ zarówno marihuana, jak i kofeina mogą wywoływać niepokój u użytkowników. Połączenie tych dwóch substancji może spowodować wzrost lęku, który jest odczuwany mocniej niż w przypadku stosowania tylko jednej substancji.

Obie substancje zwiększają też częstość akcji serca, co może oznaczać, że kiedy stosowane są razem, tętno może wzrosnąć bardziej, niż kiedy stosowane są osobno.

Kofeina może jednak przeciwdziałać niektórym negatywnym skutkom marihuany. Efekt senności spowodowany szczepami indica może zostać zmniejszony dzięki kofeinie.

Podczas mieszania dwóch dowolnych substancji należy wziąć pod uwagę potencjalne szkody i dążyć do ich zminimalizowania. Znajomość Twojej tolerancji oraz obecnego stanu zdrowia może pomóc w zmniejszeniu wszelkich niepożądanych efektów.

Badania nad marihuaną i kofeiną

Brewbuds - kawa z THC, psychoaktywnym składnikiem marihuany

Nie ma zbyt wielu badań nad skutkami łączenia kofeiny i marihuany. Obecne badania sugerują jednak, że marihuana i kofeina mogą współdziałać w organizmie, aby wzajemnie wzmocnić ich działanie.

Poprawa działania

MSX-3 to lek działający bardzo podobnie do kofeiny. Naukowcy wykorzystali MSX-3 u małp wiewiórczych, aby ocenić wpływ kofeiny na działanie marihuany. W badaniu naukowcy wytrenowali małpy wiewiórcze, aby pociągnęły za dźwignię, kiedy będą potrzebowały THC.

Po podaniu MSX-3 zaobserwowano, że małpki rzadziej pociągają za dźwignie, co wskazuje, że THC działa skuteczniej w połączeniu z kofeiną. Sugeruje to, że kofeina może wzmocnić działanie tetrahydrokannabinolu.

Deficyty pamięci

Według badań z 2012 r. opublikowanych w British Journal of Pharmacology, połączenie marihuany i kofeiny może wpłynąć na pamięć.

W przypadku stosowania marihuany może ona powodować upośledzenie pamięci krótkotrwałej, podczas gdy kofeina może poprawić deficyty pamięci.

Jednak, naukowcy odkryli, że kiedy są one stosowane razem,  kofeina pogorszyła deficyty pamięciowe spowodowane marihuaną.

Ogólnie relacje między kofeiną i marihuaną oraz ich interakcje w organizmie są złożone i niezbyt zrozumiałe przez naukowców. Dopóki nie zostaną przeprowadzone dalsze badania, ważne jest, aby w przypadku stosowania tych substancji zachować ostrożność i obserwować reakcję organizmu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować