- Reklama -
Banner

Dlaczego warto używać vaporizera?

Wielu użytkowników nie wie jak działa vaporizer, a ci którzy wiedzą wolą używać waporizera zamiast innych metod, takich jak jedzenie z marihuaną, jointy lub bonga, a nowe badania pomagają wyjaśnić, dlaczego warto używać waporizera.

W ostatnim miesiącu, aktorka Whoopi Goldberg opowiedziała o swoich preferencjach w przyjmowaniu marihuany. Aktorka napisała, że “vaporizery przenośne są lekkie, kompaktowe i przenośne, a do tego masz większą kontrolę nad tym, ile THC zażywasz

Tak jak Goldberg, co raz więcej palaczy marihuany na całym świecie zamieniają tradycyjne bongo na waporizer. Zwolennicy redukcji szkód zdrowotnych, wolą wdychać parę, a nie dym.

Australijski naukowiec John Malouff, wskazał wady i zalety vaporizerów, wskazane przez użytkowników konopi. Badania o nazwie Experiences of Marijuana-Vaporizer Users, zostały opublikowane w tym miesiącu, a uczestniczyło w nich 96 osób które rozpoczęły inhalacje bezdymną z własnej inicjatywy.

Ostatecznie uczestnicy badania odnotowali więcej pozytywów niż negatywów na temat wykorzystania waporizerów. Opisując swoje doświadczenia uczestnicy badania wskazali cztery takie same korzyści, które przeważają nad innymi sposobami przyjmowania marihuany.

Zalety waporizera według badanych:

-korzyści zdrowotne takie jak, “czułem delikatniejsze uczucie na płucach” oraz “odkrztuszałem mniej smoły”
-lepszy smak, a wielu respondentów stwierdza “czysty smak”
-brak zapachu dymu / bardziej dyskretny
-dużo lepszy efekt, wykorzystując tą samą ilość marihuany (ekonomiczny)

Najbardziej popularne wady waporizera:

-niedogodności w konserwacji i czyszczeniu
-opóźnienie spowodowane potrzebą nagrzania się grzałki

Dr Malouff i jego zespół odkryli również dość unikalne korzyści korzystania z waporizera – więcej osób zaczęło palić czystą marihuanę zamiast mieszania jej z tytoniem.

“Pytaliśmy uczestników, czy łączą oni marihuanę z tytoniem przy inhalacji bezdymnej”. Tylko 2 z 96 osób wskazało, że zmieszali oni susz z tytoniem.

Ogólnie rzecz biorąc, 84 uczestników badania poinformowało, że są oni zadowoleni lub bardzo zadowoleni z używania waporizera, a 97,9% stwierdziło, że zamierzają oni kontynuować inhalację bezdymną.

O komentarz poprosiliśmy Ryszarda Fazowskiego, eksperta ze sklepu VapeFully.com/pl: „To wszystko prawda. Waporyzacja pomaga wyeliminować szkody zdrowotne typowe dla klasycznego palenia, a do tego jest znacznie bardziej ekonomiczna i przyjemna. Przewiduję, że w najbliższych latach waporyzacja zacznie stopniowo wypierać klasyczne palenie.” – mówi Fazowski.

Ta preferencja dla odparowania marihuany znajduje odzwierciedlenie w rosnącej populacji użytkowników marihuany. Rynek waporizerów stara się sprostać tym wymaganiom, oferując wszystko, od niedrogich i prostych waporizerów, do modeli biurkowych wyższej klasy które kosztują w przedziale 500 – 2500 zł takich jak Vaporizer Volcano. Jeśli legalizacja stanie się rzeczywistością na całym świecie, to popyt prawdopodobnie nadal będzie rósł.

“Jeśli parowniki staną się powszechnie stosowane i wzrośnie konkurencja wśród producentów, waporizer będzie można kupić taniej, a urządzenia będą wygodniejsze w użyciu, co prowadzi do zwiększenia ich wykorzystania,” czytamy w podsumowaniu. “Wyniki wskazują, że parowniki są godne badań eksperymentalnych.”

 Jak działa Waporizer?

– Waporizer podgrzewa on materiał do temperatury w której uwaln
Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować