- Reklama -
Banner

Koncentrat marihuany – olejek haszyszowy – butan hash oil – poradnik

Dab (ang.) lub olejek haszyszowy (Butan hash oil), to nowy rodzaj koncentratu konopi indyjskich, który stał się najbardziej efektywnym sposobem aby uzyskać high. Niedługo wrzucimy filmik, jak zrobić koncentrat marihuany.

Od kiedy marihuana stała się bardziej dostępna, to nic dziwnego, że ludzie wymyślili nowe sposoby przyjmowania jej. Poza paleniem,marihuanę można przyjmować między innymi w formie jedzenia, czy inhalacji bezdymnej,

Ale nadszedł czas, aby dodać Butan Hash Oil na listę sposobów spożywania marihuany. Oto, co musisz wiedzieć o tej nowej tendencji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Co to jest olejek haszyszowy?

Butan hash oil jest nową metodą przyjmowania marihuany. Polega ona na skoncentrowaniu całej mocy marihuany w olejku haszowym, zwanym również jako “plama” “butan hash oil”, “dab”, czy po prostu koncentrat z marihuany.

Olejek jest tworzony poprzez ekstrakcję substancji czynnej THC za pomocą butanu. Przepuszczając butan przez suche kwiaty konopi, i wykonaniu jeszcze kilku czynności otrzymuje się produkt końcowy. Olejek o wyglądzie miodu czy wosku zyskał kilka angielskich nazw takich jak “shatter“, “wax” czy “budder“.

Najsilniejsze koncentraty osiągają nawet 70-90% czystego THC. Jednak analiza skonfiskowanych próbek w 2010r sugeruje, że średnie stężenie to około 25%. Dla porównania, najmocniejsze odmiany marihuany zazwyczaj osiągają około 30%, jednak były przypadki odmian sięgające prawie 40%.

Jak to działa?

koncentrat-marihuany-olejek-haszowy-haszyszowy-plama-butah-hash-oil2

Stosowanie koncentratu zazwyczaj wiąże się z zastosowaniem zmodyfikowanego bonga. Olejek jest odparowywany przez kontakt z gorącą powierzchnią. Aktualnie produkuje się specjalne tytanowe cybuchy które podgrzewa się palnikiem, a następnie przy pomocy specjalnej metalowej lub szklanej szpatułki rozciera się go w nagrzanym cybuchu, stąd angielska nazwa “dabbing” – pocieranie.

„Dużo bardziej dyskretnym rozwiązaniem są małe vaporizery przenośne do koncetratów, tzw. vape pens. Są one ogromnie popularne w USA.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski, ekspert od spraw waporyzacji pracujący w sklepie VapeFully.

Od kiedy BHO został rozpowszechniony, stał się on najszybszą i najbardziej efektywną formą przyjmowania THC.

Zalety

Moc i efektywność są najczęściej cytowanymi opiniami na temat koncentratu. Ponieważ zawiera on więcej THC niż marihuana, wystarczy mniej materiału i czasu do osiągnięcia pożądanego stanu.

Niektórzy zgłaszają doświadczenie innego haju przyjmując olejek, jednak nie da się tego opisać w słowach. Mimo, że koncentraty konopi mogą być przydatne dla niektórych pacjentów, to badania sugerują, że jest on zazwyczaj stosowany rekreacyjnie.


wax wosk marihuana koncentrat weed butan hash olej olejek

Ryzyko

Największym ryzykiem jest wyprodukowanie samego olejku. Wykorzystuje się do tego butan – gaz wysoce niestabilny i łatwo palny, a próbując otrzymać koncentrat w domowych warunkach można spowodować poważny wypadek, np. wybuch czy pożar.

Aktualnie mało jest badań odnośnie olejku, i niewiele wiadomo na temat zagrożeń dla zdrowia spowodowanych korzystaniem z koncentratu. Mimo to, eksperci zidentyfikowali kilka możliwych wad takich jak:

 • wyższe ryzyko tolerancji i uzależnienia. Ponieważ olejek zawiera więcej THC, wchłania się w któtkim czasie a skutki THC na organizm są mocniejsze. Niektórzy podejrzewają, że może on zwiększyć szanse na uzależnienie oraz wzrost tolerancji i objawów odstawienia.
 • wyższe ryzyko negatywnych efektów. Z tego samego powodu co powyżej, koncentrat może zwiększyć ryzyko wystąpienia negatywnych skutków związanych z zażywaniem konopi indyjskich takich jak zawroty głowy, wymioty, omdlenia.
 •  Możliwość zanieczyszczenia i skażenia olejku. Produkcja koncentratu nie jest kontrolowana nawet w miejscach w których jest legalnie sprzedawana, co oznacza, że niektóre z nich mogą zawierać szkodliwe zanieczyszczenia. Śladowe ilości butanu nie są niebezpieczne, choć teoretycznie olejek powinien być wolny od butanu. Jednak zanieczyszczony butan, lub ten niskiej jakości, lub może zostawić zanieczyszczenia w produkcie końcowym. Podobnie BHO z zanieczyszczonej konopi może zawierać śladowe ilości pestycydów lub innych toksyn. Typowe zanieczyszczenia występujące w wosku są nieznane, a naukowcy muszą jeszcze zbadać wpływ na zdrowie skażonego olejku haszyszowego.

 

Największą wadą jest moc olejku. Amatorzy, ale też osoby zbyt pewne swoich możliwości mogą się nieco zdziwić:

 

3 KOMENTARZE

 1. Doczekamy się obiecanego filmiku z początku artykułu jak samemu zrobić olejek ?

  • To tak nie działa. Ja używam DAB codziennie ale 1 lub 2 inhalacje. Faza jest mocna ale inna niż po zielsku. Wolę DAB. Faza jest częstsze bez zmuly

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować