- Reklama -
Banner

Mieszkańcy Luksemburga mogą już uprawiać 4 rośliny konopi indyjskich w domu

W piątek w Luksemburgu zaczęło obowiązywać nowe prawo, które legalizuje posiadanie i uprawę marihuany przez dorosłych. Legalizacja marihuany w Luksemburgu jest przełomowym krokiem, pokazującym postęp w europejskiej polityce narkotykowej.

Nastąpiło to około miesiąc po tym, jak Parlament Luksemburga przyjął ustawę o legalizacji, czyniąc go drugim krajem w Unii Europejskiej, który zakończył nieskuteczne zakazy używania marihuany oraz po tym, jak Malta zalegalizowała posiadanie i uprawę konopi indyjskich w 2021 roku.

Ustawa w Luksemburgu, którą pierwotnie zaproponowali ministrowie sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego w 2021 roku, pozwoli dorosłym na posiadanie do trzech gramów marihuany w miejscu publicznym i uprawę do czterech roślin w bezpiecznym miejscu w prywatnej rezydencji.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Pełne oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości brzmi następująco:

17 lipca 2023 r., ustawa z 10 lipca 2023 r., zmieniająca zmienioną ustawę z 19 lutego 1973 r. dotyczącą sprzedaży substancji leczniczych i walki z uzależnieniem od narkotyków, przewidująca legalizację domowej uprawy marihuany pod pewnymi warunkami, została opublikowana w Dzienniku Oficjalnym. Wejdzie w życie czwartego dnia po dniu jej publikacji, tj. w piątek, 21 lipca 2023 r.

Wprowadzane przepisy określają kary za posiadanie i uprawę powyżej dozwolonej ilości. Kupno i posiadanie więcej niż trzech gramów marihuany w miejscu publicznym mogą być zagrożone karą pozbawienia wolności do sześciu miesięcy – surowa kara, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo niski limit posiadania. Konsumpcja w miejscu publicznym będzie nadal zakazana.

Na zakończenie zeszłomiesięcznej debaty, Minister Sprawiedliwości Sam Tanson stwierdził, że kryminalizacja marihuany była “absolutnym niepowodzeniem“. Dlatego, jak powiedział, “musimy odważyć się podążać inną drogą” i “szukać rozwiązań“.

Ta zmiana była długo oczekiwana, ponieważ koalicja głównych partii Luksemburga zgodziła się w 2018 roku na wprowadzenie ustawodawstwa umożliwiającego “zwolnienie od karanai, a nawet legalizację” marihuany.

Tymczasem rząd w sąsiednich Niemczech zapewnia, że pozostaje zaangażowany we wprowadzenie legalizacji według stopniowego modelu regulacyjnego.

Wcześniej w tym miesiącu, niemieckie Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt ustawy o legalizacji posiadania, uprawy marihuany i klubów społecznych. Jest to pierwszy krok w planowanej dwuetapowej reformie. Drugi etap reformy obejmuje pilotażowy program sprzedaży marihuany w licencjonowanych sklepach w wybranych niemieckich miastach.

Czołowi urzędnicy z Niemiec, Luksemburga, Malty i Holandii przeprowadzili w zeszłym roku pierwsze tego typu spotkanie, aby omówić plany i wyzwania związane z legalizacją marihuany do użytku rekreacyjnego.

Międzynarodowe badanie opublikowane w zeszłym roku wykazało, że większość osób popiera legalizację w kilku kluczowych krajach europejskich, w tym w Niemczech.

Nowe prawo legalizujące posiadanie i uprawę marihuany dla dorosłych w Luksemburgu, które oficjalnie zaczęło obowiązywać w piątek, jest kolejnym krokiem na drodze do zmiany podejścia do polityki narkotykowej w Europie. Podczas gdy debata na temat legalizacji marihuany jest daleka od zakończenia, Luksemburg, podobnie jak Malta rok wcześniej, daje przykład innym krajom Unii Europejskiej, pokazując możliwość nowego podejścia do tej kwestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować