- Reklama -
Banner

Parlament Luksembuga w tym miesiącu zagłosuje nad legalizacją uprawy marihuany w domu

Luksemburczycy, którzy pragną legalnie uprawiać konopie w swoich domach, jeszcze w tym miesiącu mogą otrzymać pozytywne informacje. We ubiegły wtorek, Parlament ogłosił, że przed końcem miesiąca odbędzie się głosowanie nad projektem ustawy legalizującej uprawę konopi do celów osobistych.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Parlamentu, ustawa będzie musiała być przedmiotem publicznej debaty i głosowania w tygodniu rozpoczynającym się 26 czerwca.

Warunki legalnej uprawy konopi

Projekt ustawy przewiduje, że dorośli będą mogli legalnie uprawiać do czterech roślin konopi indyjskich. Rośliny nie mogą być widoczne z przestrzeni publicznej, a konsumenci nie mogą korzystać z marihuany poza swoim miejscem zamieszkania.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chodzi o to, aby konsumpcja była bezpieczna, a zarówno konsumenci, jak i inne osoby były uświadomione ryzyka z nią związane – powiedziała minister sprawiedliwości Sam Tanson na stronie internetowej Parlamentu.

Osoby, które poza swoim miejscem zamieszkania posiadają, transportują lub nabywają produkty z konopi indyjskich do użytku osobistego, mogą posiadać do trzech gramów. Naruszenie tych przepisów grozi grzywną w wysokości od 251 do 2 500 euro.

Pierwszy krok w kierunku legalizacji konopi

Luksemburg podjął pierwszy krok w kierunku legalizacji konopi w czerwcu 2022 roku. Później rząd przedstawił złagodzony projekt ustawy legalizującej marihuanę, który zdepenalizowałby posiadanie marihuany na własny użytek i pozwoliłby ludziom na uprawę kilku roślin i konsumpcję w domu.

W ramach nowych planów, dwóm producentom i 14 punktom sprzedaży na terenie całego kraju miałoby zostać przyznane zezwolenia – powiedział w kwietniu deputowany LSAP, Mars di Bartolomeo.

Plany Luksemburga były jednak poddane pod wątpliwość w marcu, kiedy Rada Stanu kraju stwierdziła, że propozycje te naruszałyby prawo międzynarodowe.

Wielkie Księstwo podpisało trzy traktaty ONZ, które stwierdzają, że kraje muszą prowadzić politykę zwalczania konsumpcji i handlu nielegalnymi narkotykami, w tym konopiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować