- Reklama -
Banner

Niemieckie Ministerstwo Zdrowia przedstawia projekt ustawy o legalizacji marihuany

Niemieckie Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt ustawy mającej na celu legalizację marihuany, przekazując go do przeglądu urzędnikom państwowym i opinii publicznej.

Regulacje dotyczące uprawy i klubów społecznych

Według propozycji, dorośli będą mogli uprawiać 3 rośliny konopi indyjskich na własny użytek, jednocześnie tworząc ramy prawne dla klubów społecznych, które dostarczałyby marihuanę. Urzędnicy planują także wprowadzenie dodatkowego, drugiego filara legalizacji, który ustanawiałby programy pilotażowe sprzedaży komercyjnej w miastach na terenie całego kraju.

Co ciekawe, ustawa zezwala na uprawę 3 roślin, ale na posiadanie zaledwie 25 gramów na własny użytek. 25g bez problemu można uzyskać z jednej rośliny, więc nasuwa się pytanie, co hodowcy będą musieli zrobić z plonami przewyższającymi dozwoloną ilość.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zasady i ograniczenia

Minister zdrowia, Karl Lauterbach, twierdzi, że kraj “może osuszyć czarny rynek i zwalczyć przestępczość poprzez umożliwienie sprzedaży konopi dorosłym w jasno określonych granicach“. Podkreśla także, że wprowadzone zostaną bariery mające na celu zapobieganie dostępowi młodzieży do marihuany.

Nowy projekt pozwala osobom dorosłym, które ukończyły 18 lat, na uprawę maksymalnie trzech roślin do użytku osobistego. Ludzie nie będą mogli jednak wytwarzać olejków ani koncentratów z konopi.

Szczegóły projektu ustawy

Podobnie jak w Kanadzie, Niemcy deklarują, że jednym z głównych celów zakończenia prohibicji marihuany jest poprawa zdrowia publicznego – nie jest to motywowane żadnymi przyczynami ekonomicznymi czy finansowymi.

Szczegóły projektu ustawy obejmują:

 • Legalna uprawa do trzech roślin konopi na dorosłą osobę.
 • Legalne posiadanie do 25 gramów marihuany na dorosłą osobę.
 • Członkowie klubów konopnych będą ograniczeni do pozyskania 25 gramów marihuany dziennie lub 50 gramów miesięcznie.
 • Osoby do 21 roku życia mają ograniczony dozwlony limit do 30 gramów na miesiąc, z ograniczoną zawartością THC do 10%.
 • Wprowadzenie ogólnego zakazu reklamy i sponsoringu dla konopi i stowarzyszeń uprawowych.

Zasady działania klubów społecznych

Osobiste posiadanie marihuany będzie ograniczone do 25 gramów, z wyjątkiem pracowników klubów społecznych. Kluby te nie mogą być zlokalizowane w odległości 200 metrów od szkół, a każde miasto lub dzielnica może posiadać tylko jeden klub na każdych 6000 mieszkańców.

Zezwolenie na klub społeczny będzie ważne przez okres do siedmiu lat, z możliwością przedłużenia po pięciu latach. Członkostwo w klubach musiałoby trwać co najmniej dwa miesiące według projektu ustawy.

Kolejne etapy procesu legalizacji

Po przeglądzie administracyjnym, pierwszy filar planu legalizacji ma zostać przeprowadzony przez gabinet w przyszłym miesiącu. Urzędnicy planują oddzielnie wydanie drugiego filara dotyczącego programu pilotażowego na sprzedaż komercyjną marihuany w drugiej połowie tego roku.

Obecne rozwinięcia pokazują, że spożycie konopi wzrasta, szczególnie wśród młodych ludzi, pomimo istniejących przepisów zakazujących“, mówi streszczenie nowego projektu ustawy. “Ustawa ma na celu przyczynić się do poprawy ochrony zdrowia, wzmacniania edukacji i profilaktyki związanej z konopiami, zahamowania nielegalnego rynku konopi oraz wzmacniania ochrony dzieci i młodzieży.

Podsumowanie 163-stronicowego projektu ustawy również szacuje koszty wdrażania i regulacji programu, a także oszczędności związane z redukcją egzekwowania prawa i nowymi dochodami, które mają być generowane przez podatki od wynagrodzeń pracowników klubów konopi.

Konkluzja i dalsze działania

Podczas prac nad wdrożeniem domowej hodowli i klubów społecznych, planowane jest wysłanie oddzielnej ustawodawstwa dotyczącej programu pilotażowego sprzedaży komercyjnej do Komisji Europejskiej w celu przeglądu, zanim przejdzie do jego uchwalenia. Niemcy ogłosiły, że drugi projekt ustawy ma być skoordynowany z Komisją Europejską i państwami członkowskimi Unii Europejskiej.

Usunięcie marihuany z listy narkotyków

Podczas gdy projekt jest głównie skoncentrowany na przedstawieniu zasad, według których proponowane kluby konopne mogą działać, potwierdza on także plany rządu na usunięcie ‘wszystkich substancji czynnych związanych z marihuaną’ z listy narkotyków. Usunie to wiele przeszkód związanych z przepisywaniem recept na medyczną marihuanę, pracą farmaceutów oraz administracją.

Pomimo, że pierwszy filar legalizacji, skupiający się na wprowadzeniu klubów uprawowych na terenie kraju, był krytykowany za niewielkie miejsce dla rozkwitu firm tak, jak było to kiedyś przewidywane, ta kluczowa zmiana ma nie tylko napędzić znaczny wzrost na rynku medycznej marihuany, ale także usunąć ciągłe procesy sądowe przeciwko sprzedawcom CBD w całych Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować