- Reklama -
Banner

Luksemburg legalizuje uprawę 4 roślin konopi indyjskich i konsumpcję marihuany w domu

Parlament Luksemburga przyjął ustawę legalizującą posiadanie i uprawę marihuany dla dorosłych.

Około 2 lata po tym, jak rząd Luksemburga po raz pierwszy zaproponował zakończenie prohibicji marihuany, członkowie Izby Deputowanych dziś przegłosowali ustawę legalizacyjną dotyczącą jej posiadania i uprawy stosunkiem głosów 38 do 22.

Dzięki temu Luksemburg staje się drugim krajem w Unii Europejskiej, który wprowadza tę reformę, po Malcie, gdzie legalizacja została przyjęta w 2021 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

3g w miejscu publicznym i 4 rośliny konopi indyjskich w domu

Nowe prawo dotyczące marihuany w Luksemburgu, które zostało po raz pierwszy zaproponowane przez ministrów sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego w 2021 roku, umożliwi dorosłym posiadanie do trzech gramów marihuany oraz uprawę do czterech roślin w bezpiecznym miejscu w ich prywatnym mieszkaniu.

Zatwierdzone przepisy określają jednak kary za posiadanie i uprawę powyżej dozwolonej ilości. Kupowanie i posiadanie więcej niż trzech gramów marihuany może być karane karą pozbawienia wolności do sześciu miesięcy – surową karą, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo niski limit posiadania. Konsumpcja w miejscach publicznych nadal będzie zakazana.

Na zakończenie środowej debaty minister sprawiedliwości Sam Tanson powiedział, że kryminalizacja marihuany była “absolutną porażką” – podaje RTL Today. Dlatego, jak powiedział, “musimy odważyć się pójść inną drogą” i “szukać rozwiązań“.

Minister opisał ustawę w komunikacie dotyczącym głosowania, mówiąc, że ma ona na celu “zmniejszenie ryzyka i zapobieganie przestępczości” związanej z marihuaną.

Uprawa z nasion, czterech roślin konopi na wspólnotę domową jest dozwolona dla dorosłych. W konsekwencji, osobista konsumpcja w sferze prywatnej jest dozwolona. Miejsce uprawy musi być albo miejscem zamieszkania, albo miejscem stałego pobytu, a rośliny nie mogą być widoczne z drogi publicznej. Jednocześnie wprowadza się uproszczoną procedurę karną dla określonych zachowań, które pozostają zabronione, a mianowicie konsumpcję, posiadanie, transport i nabycie w miejscach publicznych, wyłącznie do osobistego użytku, maksymalnie trzech gramów marihuany przez osoby dorosłe” – czytamy w komunikacie.

Zwalczanie sprzedaży marihuany na czarnym rynku

Deputowany Josée Lorsché z Partii Zielonych powiedział, że ustawa ta “nie jest kwestią bagatelizowania czy promowania marihuany“. Chodzi raczej o “zwalczanie przestępczości narkotykowej i sprzedaży marihuany na czarnym rynku“.

Deputowany Dan Biancalana z partii LSAP dodał, że prohibicja “nie powstrzymała ludzi przed używaniem marihuany” i “dzisiaj faktem jest, że czysto represyjne podejście do tej kwestii do tej pory się nie powiodło“.

Ta zmiana była długo oczekiwana, ponieważ koalicja głównych partii w Luksemburgu zgodziła się w 2018 roku na uchwalenie ustawy pozwalającej na “zwolnienie od karania lub nawet legalizację” marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować