- Reklama -
Banner

Czy palenie liści konopi powoduje efekty psychoaktywne?

Kiedy palisz marihuanę, to za jej działanie odpowiadają kwiaty konopi indyjskich zawierające THC, CBD, inne kannabinoidy oraz terpeny. Nie są to jednak jedyne części rośliny konopi i możesz się zastanawiać, co możesz zrobić z innymi częściami. Na przykład – czy możesz palić liście konopi i czy ich palenie powoduje efekty psychoaktywne?

Rośliny konopi są zwykle pokryte różnymi rodzajami liści i chociaż mogą nie być tak silne jak kwiaty, to nadal zawierają pewne związki, które mogą mieć wpływ na organizm. Co więcej, chociaż ich palenie może nie być najlepszym pomysłem, to istnieją pewne sposoby na ich wykorzystanie. Oto przewodnik po liściach konopi i o tym, czy można je palić oraz jak je wykorzystać.

Czy można palić liście marihuany?

palenie lisci marihuany
Duże liście wachlarzowe niemal pozbawione są terpenów i kannabinoidów, a dodawanie ich do jointa pogorszy smak i raczej nie poprawi efektów.

Jeśli wyhodowałeś roślinę konopi lub po prostu masz dużą ilość marihuany, prawdopodobnie będziesz chciał wycisnąć z niej jak najwięcej. Ale kiedy skończą się mocne kwiaty, możesz się zastanawiać, czy spalić resztki liści konopi, aby uzyskać jakieś efekty. Niektórzy zastanawiają się również, czy warto palić łodygi konopi, ale nie jest to dobry pomysł.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Technicznie rzecz biorąc, każdą część rośliny konopi można spalić – w tym liście. Oznacza to, że teoretycznie możesz skręcić jointa z wysuszonych liści marihuany i odczuć jakieś efekty. Jednak chociaż jest to możliwe, to warto sobie zadać pytanie, czy warto.

Roślina konopi jest pokryty liśćmi, a wiele z tych liści jest pokrytych trichomami – częściami rośliny odpowiedzialnymi za produkcję kannabinoidów i terpenów. Jednak liście te zawierają tylko bardzo małe ilości kannabinoidów – zwykle około 0-4% THC i CBD. Na dużych liściach wachlarzowych praktycznie nie ma terpenów, ale liście cukrowe rosnące przy kwiatach często są gęsto obsiane trichomami.

W związku z tym palenie liści marihuany zwykle nie jest tego warte. Potrzeba dużej ilości liści, aby uzyskać haj, a co więcej, dym, który otrzymasz z liści konopi, będzie znacznie ostrzejszy dla twoich płuc niż dym z palonych kwiatów konopi. Palenie liści wachlarzowych całkowicie mija się z celem, ale małe listki rosnące wokół kwiatów mogą wywołać pewne efekty psychoaktywne, choć smak będzie gorszy, niż w przypadku palenia kwiatów.

Czy można waporyzować liście konopi?

waporyzacja lisci konopi
Waporyzacja liści konopi może być lepszą alternatywą dla palenia, ponieważ może wydobyć z nich terpeny i kannabinoidy, a smak pary będzie przyjemniejszy niż podczas palenia.

Inną potencjalną opcją do rozważenia jest waporyzacja liści konopi. Podczas gdy ich palenie może być ostre i nieprzyjemne dla płuc, waporyzacja jest dobrą alternatywą, ponieważ daje gładką, mocną parę, która może wydobyć kannabinoidy i terpeny z liści.

Waporyzacja umożliwia również zmianę temperatury w celu uzyskania optymalnych wrażeń. Waporyzacja w niższych temperaturach uwalnia więcej terpenów, co skutkuje bardziej aromatyczną parą, podczas gdy waporyzacja w wyższych temperaturach pomaga uwolnić więcej kannabinoidów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakiej temperaturze wapować, korzystając z naszej tabeli temperatur waporyzacji.

Najlepiej waporyzować liście cukrowe pokryte trichomami, w przeciwieństwie do dużych liści wachlarzowych znajdujących się na roślinie. Liście cukrowe zawierają niewielką ilość THC i mogą wywoływać pewne efekty psychoaktywne po zwaporyzowaniu, choć nie będą tak silne, jak w przypadku kwiatów.

Jednak, podobnie jak w przypadku palenia, waporyzacja liści konopi niekoniecznie jest czymś, co warto polecić. Chociaż możesz uzyskać łagodny haj, znacznie lepiej jest zwaporyzować kwiaty konopi, jeśli szukasz silnego haju. Możesz również zmieszać resztki liści konopi z kwiatami, aby wzmocnić haj. Liście konopi z pewnością wpłyną jednak negatywnie na smak i zapach, więc warto się zastanowić, czy gra jest warta świeczki.

Dodawanie liści konopi do artykułów spożywczych / napojów

Innym sposobem na wykorzystanie liści konopi i uzyskanie efektów psychoaktywnych jest dodanie ich do produktów spożywczych lub napojów. Najpierw musisz zdekarboksylować liście z marihuany, a następnie związać je tłuszczem, takim jak olej lub masło. Gdy już to zrobisz, możesz ich używać do wszelkiego rodzaju pysznych smakołyków.

Aby zdekarboksylować liście konopi, rozgrzej piekarnik do 100-110°C, umieść zmielone liście na blasze do pieczenia pokrytej pergaminem i podgrzewaj je przez około 45 minut. Możesz również dodać trochę skruszonych kwiatów konopi na blaszkę – pamiętaj tylko, aby rozłożyć je na blaszce tak, aby pokryły jak największy obszar. Dekarboksylacja liści konopi przez 45 minut aktywuje THC i inne związki zawarte w liściach konopi.

Po dekarboksylacji liści możesz je gotować na wolnym ogniu z olejem lub masłem, aby THC związało się z tłuszczem. Następnie możesz użyć tak przygotowanego oleju konopnego lub masła do wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych, od pieczenia ciasteczek i ciastek po dodawanie ich do posiłków lub przekąsek, aby uzyskać żywność z THC.

Alternatywnie możesz dodawać olej lub masło do wszelkiego rodzaju napojów. Można na przykład dodać trochę oleju z THC do herbaty lub kawy, aby odczuć działanie tetrahydrokannabinolu. Masłem z THC można posmarować kanapki na kolację, a olej z liści konopi można również dodać do koktajli, soków lub dowolnego innego napoju, na jaki masz ochotę.

Należy jednak pamiętać, że produkty spożywcze z THC wchłaniają się inaczej, niż w trakcie palenia. Metabolizowanie THC przez wątrobę zajmie około 45-120 minut, a samo działanie będzie odczuwane przez kilka godzin. Jeśli więc nie czujesz efektów po 30 minutach, to warto poczekać dłużej, aby sprawdzić moc przygotowanego masła lub oleju. Przyjęcie zbyt dużej ilości może skutkować bardzo mocnym hajem, który dla początkujących konsumentów może być przytłaczający.

Najlepsze urządzenia do konsumpcji konopi

Niezależnie od tego, czy lubisz mieszać liście konopi z kwiatami podczas palenia, istnieje wiele urządzeń, których możesz użyć do konsumpcji. Niektóre z nich oferują większą przenośność i wygodę, podczas gdy inne są lepsze dla silniejszych, mocniejszych efektów.

 • Waporyzatory – waporyzatory stanowią dobrą alternatywę dla palenia, ponieważ uwalniają kannabinoidy i terpeny z marihuany bez uwalniania szkodliwego dymu. Waporyzatory przenośne są idealne dla konsumentów, którzy często używają konopi poza domem, podczas gdy waporyzatory stacjonarne będą świetnym wyborem dla osób, które konsumują głównie w domu.
 • Szklane lufki – Fajki oferują jeden z najlepszych sposobów palenia trawki. Są na tyle proste, że każdy może ich używać i łatwo je skonfigurować. Po prostu dodaj swoje zioło (lub liście konopi) do cybucha, zapal i wdychaj. Fajki są idealne, gdy potrzebujesz przenośnego urządzenia, którego możesz używać do palenia w dowolnym miejscu i czasie.
 • Bongo — jeśli szukasz mocniejszych wrażeń, spróbuj użyć bonga. Te szklane urządzenia filtrują dym przez wodę, aby generować czystsze i bardziej delikatne chmury. Co więcej, ponieważ są znacznie większe niż lufki, mogą również generować więcej dymu. Bonga są dostępne w wielu rozmiarach i wszystkie z nich zapewnią mocne wrażenia podczas palenia.

Podsumowanie

Czy możesz palić liście marihuany i czy powodują efekty psychoaktywne? Technicznie tak, chociaż liście konopi zawierają niewielką ilość THC, znikomą w porównaniu z bogactwem kannabinoidów, które otrzymasz z kwiatów konopi, a dym, który uzyskasz z palonych liści, będzie również znacznie ostrzejszy i mniej przyjemny w smaku.

Możesz dodać liście konopi do jointa lub bonga, jeśli chcesz trochę więcej THC, ale kosztem smaku. Jeśli chcesz palić liście, najlepiej żeby były to liście cukrowe, które kwitną wokół kwiatów, a nie duże liście wachlarzowe, które niemal pozbawione są wszystkich cennych związków. Lepszym pomysłem będzie zwaporyzowanie liści cukrowych lub dodanie ich do artykułów spożywczych lub napojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować