- Reklama -
Banner

Palenie łodyg z marihuany – czy ma to sens?

Technicznie rzecz biorąc, możesz palić łodygi konopi. Ale czy powinieneś? Nie. To po prostu nie jest tego warte. Jest mało prawdopodobne, że doświadczysz jakiegokolwiek psychoaktywnego efektu po spaleniu łodyg z marihuany, ponieważ zawierają one bardzo niewiele, jeśli w ogóle, trichomów (maleńkich kryształków, które stanowią większość kannabinoidów i terpenów występujących w roślinie marihuany). Ponadto palone łodygi podobno smakują bardzo źle.

Istnieją jednak inne zastosowania łodyg konopi, takie jak dodawanie ich do artykułów spożywczych, nalewek i robienie knotów konopnych.

Co to są łodygi konopi?

Łodygi konopi to przypominająca patyczki część rośliny konopi, do których przymocowane są kwiaty. W zależności od odmiany i jakości kupowanej marihuany, możesz znaleźć w niej mniej lub więcej łodyg konopi.

Łodygi konopi zawierają minimalne ilości głównych kannabinoidów, kannabidiolu (CBD) i tetrahydrokanabinolu (THC).

Czy możesz palić lub jeść łodygi konopi?

Chociaż technicznie możliwe jest palenie lub jedzenie łodyg konopi, nie ma to żadnych korzyści, ponieważ zawierają one bardzo mało kannabinoidów. Istnieje pewne potencjalne ryzyko, które sprawia, że palenie lub jedzenie surowych łodyg nie jest tego warte.

Potencjalne zagrożenia

W porównaniu do kwiatów konopi, łodygi składają się z włókien. Z tego powodu palone łodygi osiągają wyższą temperaturę i spalają się szybciej niż kwiaty, co generuje więcej dymu. Użytkownicy zgłaszali, że ten dym może powodować pewne niepożądane skutki uboczne, w tym:

 • Silny ból głowy
 • Kaszel
 • Ból gardła
 • Ból brzucha
 • Mdłości

Ponadto łodygi konopi źle smakują. Ostatecznie łodygi konopi najlepiej wykorzystać do innego celu (więcej na ten temat poniżej).

Alternatywne zastosowania łodyg z marihuany

Zanim cokolwiek zrobisz z łodygami konopi, musisz je zdekarboksylować. Dekarboksylacja to proces, który aktywuje kannabinoidy w konopiach indyjskich i występuje, gdy konopie są wystawione na działanie ciepła lub ognia, na przykład podczas pieczenia lub palenia.

Aby zdekarboksylować łodygi konopi, rozłóż je w jednej warstwie na blasze do pieczenia. Piecz łodygi w piekarniku w temperaturze około 100-110 stopni Celsjusza przez około 45 minut. Po upieczeniu możesz ich użyć do:

Żywność

Łodygi można wykorzystać do produkcji masła konopnego, czyli masła nasączonego konopiami indyjskimi, używanego do pieczenia w celu przygotowania artykułów spożywczych. Masło konopne wykonane z łodyg konopi będzie znacznie słabsze niż gdybyś zrobił je z kwiatów.

Do zrobienia masła konopnego z łodyg będziesz potrzebować:

225 g masła lub oleju kokosowego (1 szklanka)
Gorąca woda
5-10 gramów zmielonych łodygi konopi

Przygotowując masło z łodyg konopi, możesz chcieć zwiększyć jego moc dodając zmielonej marihuany, ponieważ łodygi zawierają znacznie mniej THC i CBD niż kwiaty konopi.

Po przygotowaniu masła z konopi możesz użyć go do przygotowania innych posiłków.

Herbata

Aby zrobić herbatę z łodyg konopi, zmiel łodygi tak, aby uzyskać około jednej łyżeczki. Następnie włóż zmielone łodygi do sitka do parzenia herbaty i pozostaw je we wrzącej wodzie na około 10 minut.

Jeśli nie masz sitka do herbaty, możesz po prostu pozwolić zmielonym łodygom osiąść w kubku z wrzącą wodą i przelać ją przez sitko lub gazę przed wypiciem.

Ponieważ łodygi konopi nie smakują tak wspaniale, możesz dodać trochę miodu do swojej herbaty.

Kremy

Łodygi konopi można również mieszać z olejem kokosowym, aby uzyskać środki do stosowania miejscowego, takie jak maści i balsamy do ust. Środki z konopi indyjskich do stosowania miejscowego mogą być stosowane w leczeniu wielu różnych schorzeń, takich jak trądzik i ból artretyczny. Aby uzyskać wymierne efekty, do łodyg warto dodać trochę zdekarboksylowanych kwiatów, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy – łodygi zawierają niewielkie ilości kannabinoidów.

Nalewki

Istnieje prosty sposób na przygotowanie nalewki z łodyg konopi. Możesz zmielić trochę zdekarboksylowanych łodyg konopi i dodać je bezpośrednio do wysokoprocentowego alkoholu. Kannabinoidy rozpuszczają się w alkoholu, a im dłużej będą moczyć się w alkoholu, tym więcej związków zawartych w konopiach przedostanie się do płynu. Jeśli zamiast łodyg użyjesz marihuany, nalewka będzie znacznie mocniejsza, więc należy korzystać z niej z umiarem.

Knoty konopne

Knot konopny jest idealny, jeśli nie chcesz wdychać butanu z zapalniczki podczas palenia marihuany. Aby zrobić knot z łodyg konopi, wykonaj następujące kroki:

 • Wytnij kilka pasm łodyg konopi (o długości około 10 cm).
 • Skręć łodygi w linę.
 • Zanurz linę w wosku pszczelim i pozostaw do wyschnięcia.

Podsumowanie

Palenie łodyg konopi nie jest dobrym pomysłem. Nie ma żadnych korzyści z palenia łodyg z marihuany, ale jest wiele negatywów. Mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne, jest mało prawdopodobne, aby wystąpiły jakiekolwiek efekty psychoaktywne, a same łodygi po prostu źle smakują.

Istnieją jednak inne zastosowania łodyg konopi, takie jak wytwarzanie nalewek, preparatów do stosowania miejscowego, artykułów spożywczych i knotów konopnych. Te metody mogą wydobyć kannabinoidy, które w przeciwnym razie zostaną łatwo utracone podczas palenia. Jeśli zostało ci trochę łodyg konopi, możesz wypróbować te metody, zamiast je palić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować