- Reklama -
Banner

Zjarani i pijani jeździli samochodem – wszystko w celach naukowych

Niewielka grupa wolontariuszy spędziła ostatni rok pijąc alkohol, jarając jointy, a czasem jedno i drugie, a następnie wsiadali za kółko – wszystko na koszt rządu Stanów Zjednoczonych. Badani byli królikami doświadczalnymi dla badań federalnych, które badały efekty marihuany na umiejętności prowadzenia pojazdów, aby pomóc twórcom prawa wyznaczyć progi dopuszczalnego stężenia kanabinoli podczas jazdy samochodem.

19 wolontariuszy przeszło 6 prób w różnych kombinacjach marihuany i alkoholu. Próbki śliny i krwi zostały zebrane podczas każdego badania w celu określenia stężenia danych substancji.

Rządowi naukowcy pracują nad danymi które określą, czy można być zbyt zjaranym żeby jechać autem. Czy nowe podejście ustali zero tolerancji dla jazdy po joincie, czy będzie ustalony dozwolony limit tak jak dla alkoholu?

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“W tym kraju istnieje ogromny spór, czy nie powinno być zero toleracnji, lub powinien być jakiś dopuszczalny poziom który byłby do przyjęcia.” Mówi Marlyn Huestis – szef badań w National Institute on Drug Abuse. “To jest strasznie trudny problem”

To, co sprawia, że marihuana jest bardziej skomplikowana od alkoholu, są jej zróżnicowane efekty dla wszystkich odmian marihuany.

JJ Trooper Wolff, który spędził większość swojego życia zawodowego na tropieniu pijanych i zjaranych kierowców, jest świadomy zagrożen z nich płynących, jednak jest mile zaskoczony, że w Kolorado na drogach niewiele się zmieniło od czasu zalegalizowania marihuany rekreacyjnej.

“Osobiście nie zauważyłem większej ilości upalonych kierowców, jak również zwiększenia liczby ich aresztowań“, mówi Wolff. “Z mojego punktu widzenia, to jest dobre”

Ale czy spaleni kierowcy mogą iść po lini prostej? Czy mają dokładne poczucie czasu? Czy wiedzą ile to jest dziesięć lat? Na te i inne pytania można odpowiedzieć za pomocą prostych testów dla kierowcy.


Od legalizacji marihuany w Kolorado, policja zwiększyła liczbę osób odpowiedzialnych za rozpoznawanie kierowców pod wpływem THC.

Oczywiście, nie wszyscy urzędnicy są tak dobrze wyszkoleni, stąd pomysł aby wprowadzić alkomat na THC. Tradycyjne testy wymagają pobrania krwi, i czekania 24 godziny na wyniki, ale Wolff jest w trakcie testowania nowej metody która trwa 10 minut i wymaga tylko kropli śliny.

“Jeśli chodzi o konopie, jest to dużo trudniejsze, niż gdy chodzi o alkohol… Nie mogę powiedzieć, czy jeden joint będzie powodował problemy z trafieniem do celu… Najbezpieczniej: jeśli masz zamiar spożywać dowolną ilość marihuany – nie prowadź samochodu”.

To wszystko to dobre rady, ale co z pacjentami medycznymi którzy leczą Parkinsona, i nie są w stanie utrzymać rąk na kierownicy dopóki nie zapalą? Co z tymi, u których jaskra rozprasza wzrok, a marihuana go poprawia?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że jazda samochodem po paleniu marihuany została uznana jako bezpieczniejsza, niż po spożyciu alkoholu.

Co więcej, wcześniejsze, niepowiązane badania wykazały, że jazda po użyciu marihuany w rzeczywistości może zrobić z niektórych osób lepszych kierowców.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować