- Reklama -
Banner

Jak wygląda Kolorado 6 miesięcy po legalizacji

 

W związku z wejściem poprawki 64 w listopadzie 2012r, Kolorado przeszło do historii i stało się jednym z dwóch pierwszych stanów, które prawnie zatwierdziły uprawę, produkcje i sprzedaż marihuany dla dorosłych powyżej 21 roku życia. Przy okazji, Kolorado stało poligonem doświadczalnym, na którym testuje się jaki będzie efekt jej legalizacji.

Pomimo obaw legalizacji marihuany, kolorado wygląda niemal tak samo jak przed legalizacją, jeśli nie lepiej. Ilość popełnionych przestępstw spadła, gospodarka jest w lepszej kondycji, a Kolorado popiera legalizację na całym świecie. Nawet Stanowy Dyrektor Koordynacji Marihuany zauważył, że “świat się nie zawalił” po otwarciu pierwszych sklepów z marihuaną sprzedawaną do celów rekreacyjnych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

 

kolorado marihuana legalizacja


 

Choć jest zbyt wcześnie aby wyciągać wnioski, jednak są pewne przesłanki, że Kolorado idzie w dobrym kierunku:

 • Według ujednoliconych danych Crime Reporting dla Denver, nastąpił spadek o 10,1% w ogólnej przestępczości od tego czasu w zeszłym roku i spadek o 5,2% w liczbie brutalnych przestępstw.
 • Stan zdobył ponad 10 mln z podatków od sprzedaży rekreacyjnej marihuany w pierwszych 4 miesiącach . Pierwsze  40 mln dochodów zostało przeznaczone dla szkół publicznych i infrastruktury, a także dla młodzieży na kampanie edukacyjne dotyczące używania marihuany.
 • Nastąpił znaczny rozwój badań naukowych w temacie zastosowań medycznej marihuany
 • Przemysł marihuany rozwija się szybko, generując tysiące nowych miejsc pracy. Szacuje się, że około 10 000 osób zostało zatrudnionych w branży marihuanowej
 • Gubernator Kolorado który sprzeciwiał się legalizacji, ostatnio zauważył, że “podczas gdy reszta krajowej gospodarki powoli rośnie, to Kolorado kwitnie.” Na przykład popyt na nieruchomości drastycznie wzrósł o 8,7% w porównaniu z zeszłym rokiem.
 • Ponad 54% wyborców Kolorado nadal popiera legalizację marihuany według badań Quinnipiac.
 • Przez zwolnienie z karania za niektóre przestępstwa związane z marihuaną, tysiące osób uniknie konsekwencji kryminalnych. Szacuje się, że Kolorado może zaoszczędzić 12-40mln $ na przestrzeni roku, po prostu nie aresztując za posiadanie marihuany.

 

Mimo wysiłków wielu tęgich głów, które utrudniają legalizację marihuany, teraz mamy kolejny dowód, że sama roślina jest mniej szkodliwa niż jej zakaz. Kolorado  i Waszyngton już zmieniły poglądy wielu ludzi na prohibicję narkotykową na całym świecie. Pozostaje ostrożny optymizm, że ich wysiłki zostaną pozytywnie odebrane, a inne kraje zachęci to do racjonalnego podejścia w kwestii marihuany, i poszanowaniu praw człowieka.


colorado-pot-sales-2

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować