- Reklama -
Banner

10 powodów dla których marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu

Według powszechnej opinii alkohol jest bezpieczniejszy od marihuany, dlatego, że jest on legalnie sprzedawany w sklepie i przecież wszyscy go piją. My udowodnimy, że tak nie jest! Na alkoholu państwo zarabia miliony, a legalizacja marihuany zmniejszyłaby na niego popyt. Szkodliwość społeczna alkoholu jest dużo większa, niż w przypadku używania marihuany. Wystarczy popatrzeć na człowieka upojonego alkoholem, a człowieka pod wpływem marihuany. Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że pijane osoby powodują więcej szkód niż osoby upalone, chociażby tysiące wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców, awantury, bójki, izby wytrzeźwień i wymiotowanie na klatkach schodowych po przedawkowaniu alkoholu. Ale przejdźmy do rzeczy:

 

1. Od marihuany nikt jeszcze nie umarł

Każdego roku tysiące ludzi umiera z powodu spożywania alkoholu. Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku z powodu nadmiernego spożywania alkoholu umiera około 2,5 miliona osób, a liczba ta nie obejmuje nawet zgonów w skutek wypadków pod wpływem alkoholu! Światowa Organizacja Zdrowia nie podaje nawet liczby zgonów z spowodowanych używaniem marihuany, bo takie w ogóle nie mają miejsca.

2. Marihuany nie da się przedawkować

Możesz palić marihuanę jak chcesz, kiedy chcesz, i w jakich ilościach chcesz i nie musisz bać się o to, że przedawkujesz. Alkohol i tytoń to 2 najbardziej niebezpieczne i przy tym legalne używki na świecie, a co roku miliony ludzi umierają przez ich używanie. Marihuanie to całkowicie naturalna roślina, i jeśli nie jest zanieczyszczona przez jakiegoś dilera który chce zarobić dodatkowe 20zł dosypując do niej jakieś świństwa, to nie masz się czym martwić. Jeśli wypalisz za dużo, to po prostu będziesz tak śpiący, ze jak położysz się spać a rano będziesz się zastanawiał w jaki sposób tak szybko zasnąłeś, ewentualnie dostaniesz mega gastro i zjesz wszystko co będziesz miał pod ręką ciesząc się przy tym sam do siebie. Taka to zabójcza roślina! 🙂3. Marihuana kosztuje społeczeństwo o wiele mniej niż alkohol

Osoby które nadmiernie spożywają alkohol, stanowią spore obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej i kosztują nas, podatników nie mało pieniędzy. Ciężko obliczyć ile kosztuje utrzymanie alkoholików, bo jak policzyć koszty leczenia, wypadków drogowych, ubezpieczeń, angażowania wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia, opieki społecznej, przedwczesną umieralność, poprawczaki, więzienia, domy dziecka, spadek wydajności pracy. Zdaniem WHO społeczne i ekonomiczne koszty, jakie ponosi budżet państwa z powodu alkoholizmu, kształtują się na poziomie 2–3 proc. produktu krajowego brutto( w Polsce PKB wynosi ok 500mld $).

4. Marihuana działa korzystnie na mózg

Regularne spożywanie alkoholu powoduje uszkodzenie mózgu, a zażywanie marihuany – nie. Ostatnio udostępnione badania wskazują nawet, że używanie marihuany może poprawić funkcjonowanie mózgu, a już na pewno może regenerować komórki mózgowe zniszczone przez alkohol.

5. Alkohol jest przyczyną powstawania raka, marihuana pomaga osobom chorym na raka

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne spożywanie alkoholu wiąże się z zachorowaniem na różnego rodzaju nowotwory, w tym raka wątroby, płuc, przełyku, trzustki, prostaty i przełyku. Marihuana jest przepisywana pacjentom cierpiącym na skutki wyniszczającej radioterapii i chemioterapii które są wykorzystywane w walce z rakiem. Ostatnio przeprowadzone badania  udowodniły, że osoby zażywające marihuanę mają mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na niektóre nowotwory. I chociaż może się wydawać,że palenie marihuany prowadzi do powstania raka płuc, to badania przeprowadzone w 2006r. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles wyraźnie stwierdzają, że u osób palących marihuanę występuje niższe występowania raka płuc niż u osób które są jej przeciwnikami.

 

6. Marihuana jest mniej uzależniająca niż alkohol

Jeszcze niedawno rząd Stanów Zjednoczonych twierdził, że marihuana należy do tej samej kategorii co heroina, oraz, że jest używką silnie uzależniającą. Oczywiście jeśli ktoś kiedykolwiek spróbował marihuany to wie, że jest to po prostu śmieszne. Alkohol jest natomiast używką która silnie uzależnia fizycznie, a osoby które są uzależnione po odstawieniu mogą nawet umrzeć. U użytkowników marihuany nie występują żadne fizyczne objawy jej odstawienia. Dziś większość Amerykanów uważa, że alkohol jest bardziej szkodliwy niż marihuana, a większość stanów zmierza w kierunku legalizacji.

7. Alkohol prowadzi do podejmowania ryzykownych decyzji

Spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia obrażeń zdrowia. W jednym z badań wykazano,że ponad 35% zachowań agresywnych kończących się pobytem w szpitalu były spowodowane używaniem alkoholu.  Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowadniają, że osoby pod wpływem marihuany nie podejmują ryzykownych decyzji, są nastawione bardziej pokojowo i nawet nie mają ochoty się kłócić czy też wyzwalać agresji.


8. Marihuana ma wiele uznanych zastosowań leczniczych

Badania potwierdzają, że niewielkie ilości mogą pomóc w obniżeniu ciśnieniu krwi, i jest to jedyna właściwość medyczna jaką alkohol posiada. Natomiast pity w większych ilościach ma skutek odwrotny i podwyższa ciśnienie krwi. O medycznych zastosowaniach marihuany nie będziemy pisać w tym artykule, ponieważ jest ona na tyle przydatna, że należy się jej osobny artykuł na ten temat.

9.  Alkohol zaburza przyrost mięśni

Alkohol zaburza przyrost mięśni ponieważ zmniejsza poziom testosteronu w organizmie, jak również go odwadnia. W przypadku osób stosujących kreatynę, która nawadnia organizm alkohol działa odwrotnie i wypłukuje wodę z organizmu dlatego rano budząc się wypijamy 1,5l wody na kaca 😉 Osoby które palą marihuanę nie mają problemu z przyrostem mięśni, ponieważ nie koliduje ona z tym, a można się nawet pokusić o stwierdzenie, że gastrofaza pomaga w przyswojeniu większej ilości jedzenia które jest niezbędne w zdobywaniu masy.

10. Marihuana ma wiele składników odżywczych

Mimo, że większość użytkowników marihuany woli ją palić, mogą się też cieszyć jej smakiem w upieczonych ciasteczkach, maśle i innych produktach stworzonych z dodatkiem marihuany. Nie ma tu znaczenia, czy spożywasz produkty sporządzone z sativy, indyki, czy ich hybryd. Ponadto nasiona konopi są bogate w wysokiej jakości białka i wszystkie potrzebne człowiekowi aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy w proporcjach idealnych dla naszego organizmu, a prażone ziarna są chrupiącą przekąską za granicami naszego kraju.

 

 

żródło

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować