- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Wielka Brytania: Policjanci marnują ponad milion godzin przez zakazy związane z marihuaną

Partia Liberalnych Demokratów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że policjanci marnują rocznie ponad milion godzin na egzekwowanie prawa związanego z marihuaną.

Policjanci w Wielkiej Brytanii tracą milion godzin rocznie na egzekwowanie prawa związanego z mariuhaną
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według badań przeprowadzonych przez partię – w 2015 roku, 87,247 osób zostało zatrzymanych za przestępstwa związane z marihuaną. Średni koszt dla podatnika to 2,256£, co daje łącznie kwotę 31 milionów funtów rocznie. Badania opierają się na danych z 2015 roku, kiedy to policjanci spędzili 1,044,190 godzin na egzekwowanie prawa związanego z marihuaną.

Liberalni Demokraci twierdzą, że zakaz jest porażką, ponieważ konopie są “powszechnie dostępne i stosowane” pomimo surowego prawa. Partia ogłosiła w piątek, że popiera legalizację marihuany w podobny sposób, w jaki zrobiły to Stany Zjednoczone. Partia planuje poprzeć legalizację marihuany dla osób powyżej 18 roku życia.

Marihuana w Wielkiej Brytanii sklasyfikowana jest jako narkotyk klasy B, co oznacza, że jej posiadanie może doprowadzić do spędzenia nawet pięciu lat w więzieniu.

Zdaniem Juliana Hupperta, członka Home Affairs Select Committee, zakazy związane z marihuaną powodują “ogromne zyski dla zorganizowanej przestępczości. Liberalni Demokraci chcę przejąć kontrolę od gangów i chronić młodych ludzi, wprowadzając legalny, regulowany rynek marihuany” – twierdzi Huppert.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Zyski z podatków od sprzedaży marihuany wynoszące 1 miliard funtów przeznaczylibyśmy na edukację i leczenie.”

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -