- Reklama -
Banner

Wielka Brytania: Policjanci marnują ponad milion godzin przez zakazy związane z marihuaną

Partia Liberalnych Demokratów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że policjanci marnują rocznie ponad milion godzin na egzekwowanie prawa związanego z marihuaną.

Według badań przeprowadzonych przez partię – w 2015 roku, 87,247 osób zostało zatrzymanych za przestępstwa związane z marihuaną. Średni koszt dla podatnika to 2,256£, co daje łącznie kwotę 31 milionów funtów rocznie. Badania opierają się na danych z 2015 roku, kiedy to policjanci spędzili 1,044,190 godzin na egzekwowanie prawa związanego z marihuaną.

Liberalni Demokraci twierdzą, że zakaz jest porażką, ponieważ konopie są “powszechnie dostępne i stosowane” pomimo surowego prawa. Partia ogłosiła w piątek, że popiera legalizację marihuany w podobny sposób, w jaki zrobiły to Stany Zjednoczone. Partia planuje poprzeć legalizację marihuany dla osób powyżej 18 roku życia.

Marihuana w Wielkiej Brytanii sklasyfikowana jest jako narkotyk klasy B, co oznacza, że jej posiadanie może doprowadzić do spędzenia nawet pięciu lat w więzieniu.

Zdaniem Juliana Hupperta, członka Home Affairs Select Committee, zakazy związane z marihuaną powodują “ogromne zyski dla zorganizowanej przestępczości. Liberalni Demokraci chcę przejąć kontrolę od gangów i chronić młodych ludzi, wprowadzając legalny, regulowany rynek marihuany” – twierdzi Huppert.

“Zyski z podatków od sprzedaży marihuany wynoszące 1 miliard funtów przeznaczylibyśmy na edukację i leczenie.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować