Liberalna Partia Demokratyczna w Wielkiej Brytanii chce legalizować marihuanę

Partia Tima Farrona obiecuje, że jeśli zostanie wybrana w tegorocznych wyborach, to legalna zostanie uprawa marihuany w domu, powstaną sklepy z legalną marihuaną, a także kluby konopne.

Marihuana w Wielkiej Brytanii może być wkrótce legalna
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Partia Liberalno-Demokratyczna w Wielkiej Brytanii kontynuuje walkę o stworzenie regulowanego, legalnego rynku konopi indyjskich. Według BuzzFeed, partia zaproponowała, aby dorośli mogli uprawiać konopie indyjskie w domu, kupować je w licencjonowanych sklepach i używać ich w społecznościowych klubach konopnych, podobnych do coffeeshopów w Amsterdamie.

Były członek Liberalnych Demokratów Julian Huppert twierdzi, że legalizacja marihuany stanowiłaby olbrzymią poprawę na rynku marihuany w Wielkiej Brytanii, który jest obecnie “prowadzony przez gangi, które nie interesują się zdrowiem publicznym, a obecny system powoduje ogromne szkody.”

Liberalni Demokraci od lat zalecają reformę prawa związanego z marihuaną. W 2015 roku wezwali prawodawców do traktowania używania narkotyków w kwestii zdrowotnej, a nie w kwestii dotyczącej polityki publicznej.

W zeszłym roku partia poparła raport, którego współautorem był główny doradca ds. narkotyków Sir David Nutt. W raporcie zalecono, aby Wielka Brytania stworzyła kontrolowany rynek marihuany. Raport zalecił opodatkowanie marihuany, co przyniesie zysk rzędu ponad miliarda funtów rocznie.

Wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się już za mniej niż miesiąc i pomimo racjonalnego spojrzenia Liberalnych Demokratów, większa bitwa toczy się pomiędzy Jeremy’m Corbyna z Partii Pracy, a Theresą May z Partii Konserwatywnej. Nacisk na legalizację jest bardzo szlachetny, ale może to być za mało, aby partia Tima Farrona wygrała ten wyścig.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -