Dołącz do nas

News

Wielka Brytania: 20.000 pacjentów weźmie udział w badaniach nad medyczną marihuaną

Wielka Brytania może zarobić nawet 3.5 miliarda funtów na legalizacji marihuany

Szeroko zakrojone badanie obejmie 20 000 uczestników i ma na celu dostarczenie danych klinicznych na temat tego, jak marihuana może leczyć przewlekły ból, epilepsję, PTSD, zaburzenia lękowe i inne schorzenia.

W tym tygodniu wiodąca brytyjska niezależna organizacja badawcza ogłosiła nowe badanie nad marihuaną medyczną, które obejmie 20 000 uczestników. Naukowcy mają nadzieję, że w końcu uda się stworzyć największy w Europie zestaw badań klinicznych dotyczących leczenia konopiami indyjskimi i pomóc przekonać brytyjskich ustawodawców do rozszerzenia programu medycznej marihuany w tym kraju

Projekt, nazwany Project Twenty21 będzie prowadzony przez Drug Science, organizację non-profit, która skupiona jest na „zgromadzeniu wiodących ekspertów z szerokiej gamy specjalizacji w celu przeprowadzenia przełomowych badań nad szkodliwościami i efektami marihuany”.

Podczas gdy Projekt Twenty21 ma na celu zgromadzenie ogromnej ilości danych, naukowcy twierdzą również, że badanie jest sposobem na dostarczenie medycznej marihuany pacjentom, którzy nie mogą obecnie uzyskać dostępu do rośliny za pośrednictwem brytyjskiego programu leczenia konopiami indyjskimi.

„Konopie medyczne wciąż są poza zasięgiem zbyt wielu osób” – powiedział w wywiadzie dla The Guardian profesor David Nutt. „Pacjenci nie są leczeni, mają znaczne długi z tytułu realizacji prywatnych recept lub są kryminalizowani, ponieważ zmuszeni są korzystać z czarnego rynku. Nie zasługują na nic z tego, a sytuacja z przepisywaniem recept musi się zmienić ”.

W zeszłym roku Wielka Brytania zalegalizowała medyczną marihuanę, ale dostęp do produktów z konopi receptę jest bardzo restrykcyjny i niezwykle drogi, zwłaszcza że marihuana medyczna nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.

Projekt Twenty21 ma nadzieję na pokonanie tych barier za pomocą szerokiej sieci badawczej, szukając pacjentów cierpiących na chroniczny ból, epilepsję, PTSD, stwardnienie rozsiane, zaburzenia lękowe, nadużywanie substancji i inne dolegliwości. Nie jest jeszcze jasne, czy pacjenci otrzymają konopie indyjskie w postaci kwiatów czy olejków, ale badacze z Drug Science są przekonani, że inicjatywa ta ma szansę zmienić podejście Wielkiej Brytanii do marihuany, a także pomóc tysiącom potrzebujących pacjentów.

„Pozwoli to pacjentom uzyskać dostęp do niezbędnej terapii bez łamania prawa” – powiedział profesor Nutt w oświadczeniu prasowym. Nutt twierdzi również, że program badawczy „zapewni również solidną bazę danych klinicznych, na podstawie której zdobędziemy doświadczenie i pewność w zakresie przepisywania marihuany, stanowiąc podstawę dla innych lekarzy przepisujących leki”.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne