W 2017 r. Kanadyjczycy wydali prawie 6 miliardów dolarów na marihuanę

W ubiegłym roku prawie pięć milionów Kanadyjczyków zakupiło marihuanę, z czego każdy z nich wydał średnio około 1200 dolarów. To wyniki najnowszego raportu opublikowanego w czwartek przez Canada Statistics. Celem raportu było oszacowanie wartości legalnego rynku. Przypomnijmy – pierwszego lipca 2018 r. w Kanadzie będzie można legalnie kupić konopie indyjskie do celów rekreacyjnych.

Canada Statistics szacuje, że dorośli Kanadyjczycy wydali w ubiegłym roku 5,7 miliarda dolarów na zakup marihuany, jednak agencja podkreśla, że 90% konsumentów korzysta obecnie z czarnego rynku.

Konopie nie są jednak najbardziej popularną używką w Kanadzie. W ubiegłym roku Kanadyjczycy wydali ponad 22 miliardy dolarów na alkohol, oraz 16 miliardów dolarów na wyroby tytoniowe.

Pod względem produkcji przemysł marihuany jest obecnie większy niż przemysł piwny i tytoniowy. Już w 2014 r. kraj wyhodował konopie indyjskie o wartości 3,4 miliarda dolarów, około 2,9 miliarda dolarów w branży piwowarskiej oraz 1 miliard dolarów w wyrobach tytoniowych.

Dzieje się tak dlatego, że przemysł piwowarski i tytoniowy uzależniony jest od importu, w przeciwieństwie do konopi, których większość jest produkowana w Kanadzie. Canada Statistics szacuje, że w ubiegłym roku import nielegalnej marihuany przekroczył 300 milionów dolarów.

Kanada jest obecnie jednym z największych eksporterów konopi indyjskich – zarówno nielegalnych, jak i legalnych. W zeszłym roku z Kanady nielegalnie wyeksportowano marihuanę o wartości 1,2 miliarda dolarów.

Statystyki wskazują, że od 1961 r. cena marihuany w Kanadzie rosła średnio o 3,3% rocznie, jednak od jakiegoś czasu cena regularnie spada. W ubiegłym roku średnia cena za gram marihuany spadła do 7,50 $.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny

Mogą Cię zainteresować