Strona głównaAktualnościKryminalneWarszawa: 18-latek mieszkał w drogich hotelach, które opłacał z handlu marihuaną

Warszawa: 18-latek mieszkał w drogich hotelach, które opłacał z handlu marihuaną

Mokotowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o handel marihuaną i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. W ich ręce wpadło też trzech nabywców. Nastoletni diler zamieszkał w jednym z ekskluzywnych warszawskich hoteli.

Marihuanę w pobliżu hoteli sprzedawał klientom, z którymi umawiał się telefonicznie. Za jeden gram pobierał 50 zł. Funkcjonariusze znaleźli susz konopi indyjskich w szafie oraz sejfie znajdujących się w hotelowym pokoju. Cała czwórka trafiła do policyjnych cel.

Pieniądze zabezpieczone przez policję

Kwadrans przed godziną 17:00 w pobliżu jednego z luksusowych hoteli na warszawskim Mokotowie policjant zauważył młodego mężczyznę, który jego zdaniem mógł sprzedawać narkotyki dosłownie z ręki do ręki. Co prawda gest przybicia piątki mógł wyglądać na przywitanie, ale policjantowi wydawało się, że młody człowiek coś przekazał innemu mężczyźnie. Funkcjonariusz postanowił to sprawdzić i ruszył za podejrzanym nabywcą, który wsiadł do autobusu i opuścił go po kilku przystankach.

Jadąc tym samym autobusem policjant obserwował podejrzanego. Po drodze o swoich spostrzeżeniach poinformował kolegów z wydziału, którzy po kilku minutach przyjechali na miejsce. W trakcie legitymowania w rejonie Ronda Unii Europejskiej okazało się, że przy 22-latku znaleziono zawiniątko z około 3 gramami suszu.

Badania narkotesterem potwierdziły, że to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po drodze tłumaczył się, że kupił narkotyki na własny użytek od nieznanego mu młodego chłopaka za 150 zł. Wcześniej umówił się z nim telefonicznie na transakcje.

Po wykonaniu czynności z zatrzymanym policjanci pojechali przyjrzeć się działalności 18-letniego dilera. Historia ponownie się powtórzyła. Do policyjnej celi trafił nabywca kolejnych 3 gramów marihuany. Przy trzeciej transakcji, podczas której kolejny 22-latek nabył 6 gramów nielegalnego towaru, policjanci zatrzymali 18-letniego sprzedawcę.

Wspólnie z nim oraz obsługą hotelu poszli do wynajmowanego pokoju. Już na korytarzu unosił się zapach konopi. Wewnątrz, mimo zaprzeczeń najemcy, funkcjonariusze znaleźli w niezamkniętym sejfie oraz szafie ponad kilogram marihuany.

Ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środka odurzającego oraz udzielania go innej osobie w celach zarobkowych. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Nabywcy usłyszeli zarzuty posiadania marihuany, za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279  Od: DeepCBD
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Od: VapeFully
 • X-MAX V3 Pro

  339  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować