- Reklama -
Banner

Palacz zioła, który wtargnął do Kapitolu USA, skazany na 3,5 roku więzienia

Brandon Craig Fellows został skazany na łączną karę 42 miesięcy więzienia za swój udział w zamieszkach z 6 stycznia 2021 roku w Waszyngtonie. Mężczyzna, który wtargnął do budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 roku i palił marihuanę na zniszczonych meblach w biurze senatora Jeffreya Merkleya, został skazany w czwartek na 3,5 roku więzienia.

Departament Sprawiedliwości (DOJ) wydał oświadczenie prasowe 29 lutego, opisujące wyrok skazanego. Brandon Craig Fellows, 29-latek ze Schenectady w stanie Nowy Jork, został skazany przez sędziego okręgowego Trevora N. McFaddena na 37 miesięcy więzienia, a dodatkowo na pięć miesięcy za obrazę sądu. Łącznie Fellows został skazany na 42 miesiące.

Wielu ludzi odpowiedziało na wezwanie, aby udać się do Waszyngtonu tuż po wyborach w 2020 roku. “Wielka demonstracja w D.C. 6 stycznia,” napisał na Twitterze Donald Trump 19 grudnia 2020 roku. “Bądźcie tam, będzie dziko!” Kilka tygodni później tysiące zwolenników zgromadziło się w budynku Kapitolu podczas wydarzenia, które w ciągu 36 godzin pochłonęło pięć ofiar.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kilka dni po 6 stycznia 2021 roku, Fellows napisał w mediach społecznościowych: “Przyniosło mi radość widzenie tych przerażonych posłów. Za to, co zrobili i co robią dla tego kraju, mam nadzieję, że będą żyć w ciągłym strachu.”

“Nie mam żadnego żalu. Nikogo nie skrzywdziłem. Niczego nie zniszczyłem,” powiedział Fellows agencji Bloomberg, pięć dni po wtargnięciu do Kapitolu. “Chociaż, zgadza się, wtargnąłem.”

Następnie, 16 stycznia 2021 roku, Fellows został aresztowany przez agentów FBI w Nowym Jorku. Śledztwo prowadzone było przez biura FBI w Waszyngtonie i Nowym Jorku, przy współpracy z Policją Stanową Nowego Jorku, Policją Kapitolu Stanów Zjednoczonych oraz Departamentem Policji Metropolitalnej.

Fellows został skazany 31 sierpnia 2023 roku za przeszkadzanie w oficjalnych obradach, co jest przestępstwem, oraz za wykroczenia polegające na wejściu i pozostaniu na terenie zabronionym, zakłócaniu porządku i zachowaniu się w sposób zakłócający na terenie zabronionym, wejściu i pozostaniu w określonych pomieszczeniach w budynku Kapitolu oraz zakłócaniu porządku w budynku Kapitolu. DOJ informuje również, że Fellows drwił z dwóch policjantów Kapitolu Stanów Zjednoczonych, będąc w środku.

Co się wydarzyło tego dnia?

Fellows zrobił i nosił sztuczną brodę z czerwonej włóczki, nosił hełm rycerski, okulary przeciwsłoneczne, dzierżył flagę “Trump 2020” oraz pokrywkę od śmietnika, którą, jak twierdzi, używał jako tarczy. Według dokumentów sądowych federalnych, 6 stycznia 2021 roku, Fellows zjawił się na Ellipse, niedaleko National Mall w Waszyngtonie, aby uczestniczyć w wiecu “Stop the Steal” i wysłuchać przemówienia Donalda Trumpa.

Fellows podążył za ogromnym tłumem w kierunku budynku Kapitolu, zbliżając się do niego od zachodniej strony i przebijając się na Górną Zachodnią Tarasę. Z tej pozycji, przed tysiącami osób wtargnąjących na Kapitol na Zachodnim Placu i Zachodniej Łące, Fellows opublikował wideo.

“O bracie, zaraz nas zacznie gazować,” mówi Fellows na wideo. “Słyszałem, jak tłuką się szyby.”

Fellows przemieszczał się dalej, a następnie nagrał/naraził na kłopoty innego mężczyznę, który łamał drzwi parlamentu za pomocą laski.

Fellows wszedł przez złamane okno około godziny 14:52 i przeszedł przez Drzwi Skrzydła Senatu, machając flagą “Trump 2020”. Wewnątrz stanął na zniszczonych meblach i jeszcze bardziej wymachiwał flagą. Wszedł do sali konferencyjnej Kongresu, a następnie przeszedł przez korytarz do prywatnego biura senatora Jeffreya Merkleya.

“Wszedłem, a tam cała masa ludzi z Oregonu paliła w jakimś pokoju… palili tam dużo trawki,” powiedział później reporterowi. Fellows został sfotografowany, paląc marihuanę w biurze Merkleya, z nogami wyciągniętymi na biurko. Następnie udał się do Krypty i tam się przechadzał. Ostatecznie opuścił Kapitol około godziny 15:45.

Będąc w biurze, Fellows usiadł na krześle, położył nogi na stole konferencyjnym i palił trawkę. Inny uczestnik zamieszek, który prowadził transmisję na żywo, zapytał Fellowsa: “Jaka jest twoja wiadomość?” Fellows odpowiedział: “Człowieku, oh człowieku, zdenerwowaliśmy się. Wyrwaliśmy to z rąk tych policjantów,” co spotkało się z salwą śmiechu.

Sprawę prowadziły Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii oraz Sekcja ds. Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Sprawiedliwości ds. Kontrterroryzmu. Cenne wsparcie zapewniło Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Nowego Jorku.

Do tej pory ponad 1,313 osób zostało oskarżonych we wszystkich prawie 50 stanach za przestępstwa związane z wtargnięciem do Kapitolu Stanów Zjednoczonych, a ponad 469 osób zostało oskarżonych o atakowanie lub utrudnianie pracy funkcjonariuszy organów ścigania, co jest przestępstwem. Śledztwo jest w toku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować