- Reklama -
Banner

W domu burmistrza Francji znaleziono 70 kg haszyszu

W ramach ogólnokrajowej akcji skierowanej na walkę z handlem narkotykami we francuskich miastach, policja aresztowała burmistrzynię małego miasteczka na wschodzie Francji oraz dwóch jej braci. Odkrycie co najmniej 70 kilogramów haszyszu w jej domu wywołało szok wśród lokalnej społeczności.

Operacja “place nette XXL” – skuteczny cios w przestępczość narkotykową

Operacja, nazwana przez ministra spraw wewnętrznych “place nette XXL” (XXL Wielkie Sprzątanie), stała się głośnym sukcesem w walce z handlem narkotykami. W jej ramach doszło do zatrzymania Jamilah Habsaoui, burmistrzyni Avallon od 2021 roku, która pełniła również funkcję radnej regionu.

7cd3979e0088855a3c8b850c47723fb3
Jamilah Habsaoui, burmistrzyni Avallon. Fot. rtl.lu

Avallon, miasto o populacji 6000 mieszkańców, położone jest w Narodowym Parku Morvan, w regionie Burgundia we wschodniej Francji. Miejscowość ta, znana z pięknych krajobrazów i spokojnego trybu życia, nagle znalazła się w centrum skandalu narkotykowego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Szczegóły operacji

Podczas kilkutygodniowego śledztwa dotyczącego handlu narkotykami w Avallon, policja skupiła swoje działania na kilku celach, w tym na domu Habsaoui. Prokurator Hugues de Phily poinformował AFP, że przeszukano nie tylko dom burmistrzyni, ale również ratusz oraz aptekę, w której pracowała.

Choć początkowo nie ujawniono ilości znalezionych narkotyków, źródła śledcze podały, że zarekwirowano 70 kg haszyszu. Oprócz Habsaoui i jej dwóch braci, zatrzymano łącznie siedem osób. Śledztwo ujawniło również inne elementy przestępczego przedsięwzięcia, w tym 983 gramy kokainy, 7000 euro w gotówce oraz około 20 sztabek złota.

Operacja “place nette XXL” to ważny przypadek w kontekście ogólnokrajowych starań Francji o ograniczenie handlu narkotykami. Zatrzymanie tak wysokiej rangą urzędnik publiczny podkreśla złożoność problemu oraz potrzebę dalszych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w francuskich miastach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować