- Reklama -
Banner

THCjd – Nowo odkryty kannabinoid jest 18x silniejszy od THC

Jeśli myślałeś, że poznaliśmy już wszystkie kannabinoidy, to jesteś w błędzie. W ostatnim czasie mogliśmy poznać nowe związki występujące w konopiach, takie jak Delta-8-THC, THCP i THC-O i inne. Ale w 2022 roku na rynku pojawiła się kolejna gwiazda – THCjd (Δ9-THCjd).

Uważany za silniejszy niż Delta 9, a jednocześnie będący naturalnym fitokannabinoidem występującym w konopiach, THC-jd szybko zyskuje popularność w stanach, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest legalne.

THCjd, a dokładnie Δ9-THCjd, został odkryty w 2022 roku wraz z THCh, a teraz stopniowo zyskuje na popularności. Dlaczego THC-jd staje się coraz popularniejszy? Ponieważ powoduje mocniejsze efekty psychoaktywne, które przez wielu wręcz są oceniane jako efekty psychodeliczne.

Czym jest THCjd?

Do tej pory naukowcy zidentyfikowali około 113 różnych fitokannabinoidów. Co więc odróżnia THCjd od innych kannabinoidów? Jego psychoaktywna moc! Uważa się, że THC-jd jest znacznie silniejszy niż D9-THC. Dokładniej, jego moc mieści się gdzieś pomiędzy zwykłym THC a THCP.

Badania pokazują, że THCP (Δ9-tetrahydrokannabiporol) jest do 30 razy silniejszy niż Delta-9-THC, czyli popularny THC. Tymczasem moc THC-jd jest (anegdotycznie) prognozowana na około 18x – 19x wyższa niż to, co może zaoferować THC.

Ale w przypadku THCP mamy dostępne badania. Tak nie jest w przypadku THCjd. Jego moc lub skutki zdrowotne nie zostały jeszcze zweryfikowane ani zbadane przez naukowców. Nie wiemy nawet, kto dokładnie odkrył ten związek.

THC-jd to fitokannabinoid, który występuje naturalnie w roślinach konopi. W przeciwieństwie do innych kannabinoidów, które pojawiły się niedawno na rynku (THC-O, HHC), nie jest syntetyczny.

Stężenie THCjd w konopiach jest niewielkie, podobnie jak Delta 8 THC. Tak więc THC-jd w produktach detalicznych jest zwykle wynikiem konwersji kannabinoidów. W niektórych przypadkach konwersje kannabinoidów zachodzą naturalnie. Na przykład, kiedy zapalasz jointa, przekształcasz niepsychoaktywne THCa w psychoaktywne THC.

Czy THCjd jest psychoaktywny?

Tak. THC-jd ma działanie psychoaktywne. Uważa się, że psychoaktywne działanie THCjd jest około 18-19x silniejsze, niż działanie THC.

Jak działa THCjd?

THCjd vape pen Bay Smokes
Cartridge Bay Smokes do waporyzacji zawierający THCjd, THCh oraz Delta-8-THC

Każdy kannabinoid ma unikalny wpływ na endogenny system kannabinoidowy ludzkiego organizmu. Im lepiej rozumiemy działanie poszczególnych kannabinoidów, tym lepiej możemy kształtować i dostosowywać używanie konopi do indywidualnych potrzeb

Innymi słowy, nowa rewolucja kannabinoidowa pomaga nam uzyskać lepszą kontrolę nad pożądanymi efektami. THC-jd jest nowo odkrytym kannabinoidem i o jego działaniu nie wiemy zbyt wiele. Obecnie nie ma opublikowanych badań dotyczących THC-jd ani jego skutków.

Przed nami jeszcze długa droga, zanim naprawdę zrozumiemy, jak THCjd działa na ludzki organizm. Bez względu na przeszkody, które hamują postęp nauki o konopiach, jedno wiemy na pewno. Główną różnicą między THC a THCjd jest długość łańcucha węglowego.

THC-jd w połączeniu z innymi kannabinoidami

THCjd vs. THC - porównanie wzoru chemicznego obu kannabinoidów
THCjd vs. THC – porównanie wzoru chemicznego obu kannabinoidów

Obecnie, gdy THCjd właśnie trafia na rynek, najprawdopodobniej będzie można go znaleźć w połączeniu z innymi kannabinoidami, takimi jak Delta 8 THC.

Połączenie wyselekcjonowanych kannabinoidów pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów. Jednocześnie możemy osiągnąć silny haj, ale bez uczucia niepokoju. Wszystko jest kwestią połączenia odpowiednich kannabinoidów w konkretnych proporcjach.

Na forach typu Reddit rośnie ilość doniesień na temat działania THC-jd. Najczęściej działanie THC-jd jest opisywane jako porównywalne do mocnych odmian indica, które najbardziej nadają się do stosowania pod koniec dnia.

Większość użytkowników opisuje działanie produktów THCjd jako bardzo podobne do THC – początkowo doświadcza się fal euforii, po czym wraz z upływem czasu przychodzi coraz głębszy spokój. Część użytkowników doświadcza jednak efektów, które opisują jako “psychodeliczne”

Korzyści THCjd

W tym momencie nie ma wiarygodnych danych naukowych dotyczących potencjalnych korzyści płynących z THC-jd. Nie ma nawet przedklinicznych badań na zwierzętach, więc związek ten jest nadal owiany tajemnicą.

Jest to trochę kłopotliwe, ponieważ nie ma ani jednego badania, które by zweryfikowało, o co chodzi w tym kannabinoidzie.

Podsumowanie

Podsumowując, THCjd to nowy fitokannabinoid, który trafił na rynek w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest jeszcze dostępny w formie gotowych produktów na terenie Europy. Należy pamiętać, że nie ma jeszcze wiarygodnych badań dotyczących THC-jd, obejmujących efekty krótko lub długoterminowe.

Dodaj do tego fakt, że nie ma ujednoliconych standardów testowania laboratoryjnego, więc jest to dziki zachód. Nie ma rzetelnych informacji na temat ilości, która wystarczy do uzyskania efektów psychoaktywnych. Tak więc, jeśli zamierzasz kupić produkty zawierające THCjd, upewnij się, że kupujesz produkty się renomowanych dostawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować