Światowy ekspert ds. marihuany twierdzi, że nigdy nie palił jointa

Raphael Mechoulam jest odkrywcą tetrahydrokannabinolu (THC), psychoaktywnej substancji znajdującej się w marihuanie. Profesor, który często jest nazywany ojcem chrzestnym badań nad medyczną marihuaną, pomimo swojej fascynacji konopiami stwierdził, że nigdy w życiu nie palił jointa.

ShowImage
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Raphael Mechoulam, profesor z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, rozpoczął badania nad konopiami w 1960 roku. Odkrył on dwie substancje znajdujące się w konopiach – tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Obydwie substancje cieszą się sporym zainteresowaniem wśród naukowców, którzy badają ich właściwości w leczeniu wielu chorób, w tym leczeniu bólu, raka i chorób zapalnych.

86-letni profesor powiedział, że nieświadomie złamał prawo, kiedy policja przekazała mu haszysz, który miał być użyty w jego pierwszych eksperymentach. Dopiero później otrzymał próbki marihuany z Izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

“Nigdy jej nie używałem. Kiedy prowadziliśmy badania i mieliśmy oficjalną dostawę marihuany, wykorzystanie jej do celów pozanaukowych powstrzymałoby nasze starania. Zasadniczo ani ja, ani inni naukowcy nie byli zainteresowani.”

Profesor Mechoulam zidentyfikował również system endokannabinoidowy, który odpowiedzialny jest za utrzymanie homeostazy organizmu i odgrywa rolę w regulowaniu nastroju, pamięci i uczucia bóli.

System ten jest również wrażliwy na substancje chemiczne zawarte w konopiach, między innymi THC, który odpowiada za haj, który odczuwają rekreacyjni użytkownicy marihuany.

We wczesnych latach 60, palenie jointów nie było jeszcze powszechne w Stanach Zjednoczonych, a Narodowy Instytut Zdrowia nie wyraził zgody na prowadzenie badań nad konopiami.

Dopiero po narodzinach kultury hipisów, dekadę później używanie marihuany było już szeroko powszechne, a przedstawiciele Narodowego Instytutu Zdrowia polecieli do Izraela, aby dowiedzieć się więcej o pracy profesora Raphael’a Mechoulam.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -