Uczelnia w Kanadzie stworzy kierunek studiów poświęcony uprawie marihuany

Wygląda na to, że Oaksterdam University będzie miał konkurencję. Na początku tego tygodnia urzędnicy z Niagara College, z siedzibą w Ontario (Kanada), ogłosili plan utworzenia podyplomowego, jednorocznego programu studiów, który poświęcony będzie jedynie uprawie marihuany. To pierwszy tego typu kierunek w kraju.

uniwersytet uprawa marihuany kanada
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na studia poświęcone uprawie marihuany będzie mogło dostać się 25 kandydatów posiadających licencjat z agrobiznesu, nauk rolniczych, nauk przyrodniczych, ogrodniczych lub ich pochodnych. Kampus utworzy obiekt, w którym studenci będą się koncentrować na uprawie roślin, ich patologii, właściwościach i nie tylko.

Nowy kurs ma na celu zbudowanie dwuletniego programu nauczania, który prowadzony będzie w szklarniach umieszczonych na terenie kampusu. Jego cel jest prosty – wykształcić pracowników do przemysłu, który dopiero zacznie swoją działalność w 2018r.

“Jesteśmy koledżem prewencyjnym, a jednym z naszych atutów jest nasza zdolność do przewidywania i reagowania na pojawiające się sektory przemysłu, trendy i potrzeby rynku pracy.” – powiedział Dan Pressler w wywiadzie dla “Niagara College”.

Chętni na kurs będą mogli zgłosić swoją kandydaturę, kiedy ustawa o legalizacji marihuany w Kanadzie wejdzie w życie, czyli w lipcu 2018r.

uprawa marihuany studia
fot. dailymail.co.uk

Jak zauważyli pracownicy Niagara College, uczelnia ta jest związana z prowadzeniem badań środowiskowych i ogrodniczych, dzięki czemu program może mieć znaczne i pozytywne konsekwencje w zakresie badań nad zastosowaniami medycznej marihuany – od produkcji, aż po jej legalność.

“Jest ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych i wyszkolonych pracowników, którzy nie tylko znają się na samej uprawie, ale także na wymogach stawianych przez Health Canada.” – stwierdził dziekan uczelni, Al Unwin.

Rzeczywiście, podyplomowe studia z zakresu uprawy marihuany mogą być pierwszym tego rodzaju programem w Kanadzie, ale nie są jedynym. Pod koniec ubiegłego roku, szkoły wyższe w prowincji New Brunswick ogłosiły podobny program nauczania.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -