- Reklama -
Banner

Uczelnia w Kanadzie stworzy kierunek studiów poświęcony uprawie marihuany

Wygląda na to, że Oaksterdam University będzie miał konkurencję. Na początku tego tygodnia urzędnicy z Niagara College, z siedzibą w Ontario (Kanada), ogłosili plan utworzenia podyplomowego, jednorocznego programu studiów, który poświęcony będzie jedynie uprawie marihuany. To pierwszy tego typu kierunek w kraju.

Na studia poświęcone uprawie marihuany będzie mogło dostać się 25 kandydatów posiadających licencjat z agrobiznesu, nauk rolniczych, nauk przyrodniczych, ogrodniczych lub ich pochodnych. Kampus utworzy obiekt, w którym studenci będą się koncentrować na uprawie roślin, ich patologii, właściwościach i nie tylko.

Nowy kurs ma na celu zbudowanie dwuletniego programu nauczania, który prowadzony będzie w szklarniach umieszczonych na terenie kampusu. Jego cel jest prosty – wykształcić pracowników do przemysłu, który dopiero zacznie swoją działalność w 2018r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Jesteśmy koledżem prewencyjnym, a jednym z naszych atutów jest nasza zdolność do przewidywania i reagowania na pojawiające się sektory przemysłu, trendy i potrzeby rynku pracy.” – powiedział Dan Pressler w wywiadzie dla “Niagara College”.

Chętni na kurs będą mogli zgłosić swoją kandydaturę, kiedy ustawa o legalizacji marihuany w Kanadzie wejdzie w życie, czyli w lipcu 2018r.

uprawa marihuany studia
fot. dailymail.co.uk

Jak zauważyli pracownicy Niagara College, uczelnia ta jest związana z prowadzeniem badań środowiskowych i ogrodniczych, dzięki czemu program może mieć znaczne i pozytywne konsekwencje w zakresie badań nad zastosowaniami medycznej marihuany – od produkcji, aż po jej legalność.

“Jest ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych i wyszkolonych pracowników, którzy nie tylko znają się na samej uprawie, ale także na wymogach stawianych przez Health Canada.” – stwierdził dziekan uczelni, Al Unwin.

Rzeczywiście, podyplomowe studia z zakresu uprawy marihuany mogą być pierwszym tego rodzaju programem w Kanadzie, ale nie są jedynym. Pod koniec ubiegłego roku, szkoły wyższe w prowincji New Brunswick ogłosiły podobny program nauczania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować