- Reklama -
Banner

Ruderalis

Cannabis Ruderalis jest wyjątkową odmianą konopi, która nie jest tak popularna jak Indica czy Sativa.

Marihuana ma wiele różnych szczepów, które zazwyczaj są oznakowane jako indica, sativa, lub hybryda.

Wielu twierdzi, że porównanie między indicą i sativą to jak porównanie dnia i nocy. Ale prawda jest taka, że po tylu latach krzyżowania, większość odmian, które dziś istnieją są prawdopodobnie jakąś hybrydą.

Chociaż dokładność nazw szczepów jest nadal dyskutowana, to jeden gatunek konopi jest mniej znany – Cannabis Ruderalis.

Wstęp do gatunków

Nikt nie jest pewien, jak wiele gatunków konopi istnieje, głównie ze względu na ich status prawny. Mimo to, istnieje kilka popularnych teorii.

Powszechne jest przekonanie, że wszystkie konopie należą do tego samego gatunku, ponieważ różne rodzaje łatwo jest krzyżować.

Ale inni uważają że marihuana ma wiele gatunków. Na przykład, Cannabis Indica i Cannabis Sativa są często uważane jako różne gatunki. I choć Cannabis Ruderalis jest mniej powszechny, uważany jest on za osobny gatunek.

Cannabis Ruderalis

Cannabis Ruderalis jest dziką odmianą konopi, i pochodzi ona z Rosji. Rośliny są bardzo krótkie i rosną tylko do około 2 metrów wysokości. W porównaniu do innych odmian konopi, liście roślin RUDERALIS są mniejsze i mniej liczne.

Ruderalis produkuje bardzo mało THC, co obniża jego atrakcyjność dla użytkowników rekreacyjnych, ale zwiększa atrakcyjność dla pacjentów, którzy używają marihuany do celów medycznych. W rzeczywistości, stwierdzono, że ten gatunek posiada on podobny profil chemiczny co konopie przemysłowe.

cannabis-ruderalis
Cannabis Ruderalis jest wyjątkową odmianą konopi, która nie jest tak popularna jak Indica lub Sativa.

Historia

Cannabis Ruderalis zostało sklasyfikowane w 1924 roku przez rosyjskiego botanika De Janischevsky. Natknął się on na rośliny konopi indyjskich rosnące dziko w centralnej Rosji, i zauważył, że jest ona różna on innych odmian konopi uprawianych w Azji i Europie.

Były one o wiele mniejsze niż cannabis sativa czy indica, które znane są ze swoich efektów odurzających. W rezultacie, Janischevsky stwierdził, że istnieje trzeci gatunek konopi.

Nazwa Ruderalis pochodzi od “ruderalna”, terminu używanego przez botaników do opisania dzikiej, nie udomowionej rośliny. Innymi słowy – chwastów.

Genetyka / pochodzenie

Rośliny konopi pochodzą z Azji Środkowej, gdzie rosną od tysięcy lat, i rozprzestrzeniły się dalej, kiedy ludzie zaczęli je uprawiać.

Jednak badania z 2005 roku, dowiodły kilku genetycznych dowodów, aby twierdzić, że Ruderalis to nie osobny gatunek, ale krzyżówka. Ruderalis wydaje się leżeć gdzieś pomiędzy genami roślin indica i sativa.

W rezultacie, badacze ruderali stwierdzili, że bardziej jest to hybryda niż osobny gatunek.

Krótkie, dziko rosnące odmiany marihuany znaleziono także w innych regionach, takich jak Afganistan, co sugeruje, że ludzie odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu właściwości konopi poprzez ich uprawę i rozprzestrzenianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować