Indica vs Sativa – różnice, działanie i podstawowe informacje

Pewnie słyszałeś już o korzyściach płynących z używania marihuany, ale nie wszystkie odmiany marihuany wywołują ten sam efekt. Jedna zwali Cię z nóg tak, że nie będzie Ci się chciało iść do lodówki po jedzenie, a druga wywoła euforyczny haj i będziesz cały w skowronkach. Różnice te zależą od dominacji genów jednego z podgatunku Cannabis Sativa i Cannabis Indica. Światowej sławy hodowcy połączyli najlepsze cechy obu gatunków i stworzyli hybrydy, co pozwoliło na stworzenie odmian które np. mają krótki czas kwitnienia jak indica, ale jednak roślinka to dominująca sativa.

indica-vs-sativa
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Wszystkie odmiany marihuany mają inne geny i inaczej wpływają na umysł i ciało, a także mają inny zakres świadczeń medycznych. Jeśli używasz konopi indyjskich ważne jest, aby wiedzieć dokładnie jaki typ wywołuje pożądane dla Ciebie efekty.

Szczepy marihuany maja zakres od 100% genów sativa do 100% genów indica. Hybrydowe odmiany są krzyżówkami indiki i sativy (30% indica – 70% sativa, 50% – 50%, 80% – 20% sativa). Różne proporcje pozwalają na zróżnicowane efekty.

Co to jest indica i jak mi może pomóc?

Indica – szczepy te mają zwykle silny, słodki lub kwaśny zapach (np. OG Kush, Northern Lights) i zapewniają silny relaks i mocny haj, który może pomóc złagodzić ogólny niepokój (zbyt wysoka proporcja THC:CBD może go jednak nasilić), bóle i zaburzenia snu ( to tylko kilka z medycznych zalet).

Indiki są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu i są często stosowane w leczeniu bezsenności przez wiele osób. Pacjenci stosujący medyczną marihuanę najczęściej używają odmian indica późnym wieczorem przed snem. Wiele osób w naszej społeczności wie, że powoduje ona uczucie senności i zmęczenia – idealny stan przed dobrze przespaną nocą.

Korzyści cannabis indica:

-łagodzi niepokój i stres
-rozluźnia mięśnie
-łagodzi skurcze
-łagodzi bóle głowy i migreny
-łagodzi bóle

Indica pochodzi z krajów znanych z hash kultury, takich jak Maroko, Afganistan, Nepal i Turcja. Jedne z najbardziej popularnych odmian indica to Kush, Northern Lights i White Widow.

Co to jest sativa i jak mi może pomóc?

Szczepy sativa mają zwykle bardziej trawiasty zapach. Większość pacjentów uważa, że odmiany marihuany typu sativa powodują wysokoenergetyczny i kreatywny haj, dlatego najlepiej nadają się do spożycia w ciągu dnia.

“Faza” z sativy jest pełna kreatywności i energii. Wielu artystów wykorzystuje efekty spowodowane sativą do tworzenia obrazów, muzyki i innych artystycznych działalności.

Korzyści cannabis sativa:

-walka z depresją
-kreatywność
-pobudzenie i energia
-polepsza skupienie
-poczucie euforii i łatwości

Oryginalne szczepy sativa pochodzą z krajów takich jak Kolumbia, Meksyk, Tajlandia i wielu krajów Afryki. Najpopularniejsze odmiany sativa to Sour Diesel i Jack Herer.

Jak działa indica a jak sativa?

giphy

Indica

sprawia, że czujesz połączenie z fotelem i nie chce Ci się ruszać. Korzystanie z indyki jest doskonałym wyborem dla tych którzy siedzą w domu oglądając telewizję, grając w gry wideo, czytają fakty konopne lub siedzą ze znajomymi i czilują. W każdym bądź razie nie polecamy jeśli musisz jeszcze ogarnąć jakieś ważne sprawy.

Sativa

zastosowanie sativy prowadzi do zwiększenia energii i wyobraźni. Szczepy sativy są idealne podczas pracy twórczej w takich dziedzinach jak pisanie, malowanie, burzy mózgów i innych czynności w których ważne są pomysły. Sativa jest doskonała również, w lepszym doświadczaniu wydarzeń artystycznych takich jak filmy czy koncerty.

Jaki rodzaj jest łatwiejszy w uprawie – sativa czy indica?

Odpowiedź jest prosta: każda odmiana jest inna, ponieważ każda ma swoje unikalne właściwości i cechy. Istnieje wiele wspólnych wymogów odnośnie składników odżywczych takich jak oświetlenie, woda, pH itp. ale jest kilka kluczowych różnic które są ważne dla rozwoju roślin.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​łatwiej jest uprawiać Indikę niż Sative. Odmiany indica są bardzo łatwe w obsłudze i często rosną mniejsze niż sativy co jest szczególnie pomocne, jeśli preferujemy indoor. Gatunki indica potrzebują mniej czasu kwitnienie (8-12 tygodni – Indica, 10-14 tygodni – Sativa), więc jeśli krótki czas uprawy jest kluczowym czynnikiem, to indiki są najlepszym wyborem.

Jak można rozróżnić czy to indica czy sativa?

indica-vs-sativa-07

Jeśli chodzi o identyfikację sativy i indiki w postaci ususzonej, to nie ma metody która pozwoli nam w 100% zidentyfikować z jakiej rodziny pochodzą topy. Indica ma kwiaty które wydają się być gęstsze, bardziej zbite i ciemniejsze niż Sativy, które są zazwyczaj lżejsze i mniej zbite niż indica. Jednak nie jest to żaden żelazny sposób identyfikacji czy topy są indica lub sativa. Najlepszym sposobem jest spalić jointa i zobaczyć jakie będą skutki 🙂

Jak uzyskać najwięcej THC z Indyki i Sativy?

Najbardziej wydajny i skuteczny sposób, aby wyodrębnić THC z marihuany jest przez proces parowania ( waporyzowanie). Waporyzowanie to pomysłowy sposób, który podgrzewa marihuanę do optymalnej temperatury tuż poniżej temperatury, kiedy topy zaczynają się spalać. W tej temperaturze THC będzie uwalniane do powietrza przez parę, a nie dym. Efektem tego jest uwalnianie THC w 90% lub więcej, zamiast zwykłego dymu, w którym THC uwalnia się jedynie w 20% a dym jest szkodliwy dla gardła i płuc.

Jeśli palisz marihuanę, a nie waporyzujesz jej, to tracisz ok 80% swojego palenia drażniąc w tym czasie płuca i gardło. Używając vaporizera, mniejsza ilość towaru wystarczy aby faza była mocniejsza, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

„Co ciekawe, jeśli używamy vaporizera to wybierając odpowiednie temperatury jesteśmy w stanie uzyskać równie zróżnicowane efekty jak w przypadku indici i sativy. Niższe temperatury waporyzacji dadzą efekt bardziej energetyczny, bliższy używaniu sativy, wysokie zaś będą dawały efekt bardziej przypominający działanie ciężkiej indici.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego ze sklepu VapeFully.com/pl.

Jakie są efekty lecznicze?

Jednym z najbardziej znanych podobieństw między szczepami indica i sativa jest ich zdolność do łagodzenia nudności. Medyczna marihuana jest popularna u ludzi, którzy są zakażeni HIV lub AIDS lub aktualnie przyjmują chemioterapię. Te 2 sytuacje notorycznie powodują poważne nudności, które mogą być skutecznie wyeliminowane za pomocą THC.

Zwiększony apetyt jest kolejną znaną korzyścią dla takich ludzi, którzy są cierpią na ciężkie choroby i doskwiera im brak brak apetytu. Gdy człowiek jest osłabiony przez długi czas, to jest to szczególnie ważne, aby jego organizm był prawidłowo odżywiany. Niezależnie od tego, czy jest to indica czy sativa, to oba te podgatunki z pewnością mają wiele zastosowań medycznych, choć każdy z nich jest skuteczny w leczeniu innych chorób i schorzeń. Odmiany sativa są częściej używane w leczeniu np. chorób neurodegeneracyjnych, depresji, padaczki, czy stresu, a odmiany indica są najczęściej stosowane w leczeniu bólu i bezsenności.

Następnym razem, kiedy nie będziesz wiedział co wybrać – czy indike czy sative – przypomnij sobie tę podręczną grafikę.

Różnice między odmianami indica i sativa
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -