Dołącz do nas

Nauka

Indica vs Sativa

indica-vs-sativa

Różnice między indica i sativa

Pewnie słyszałeś już o korzyściach płynących z używania marihuany, ale nie wszystkie odmiany marihuany wywołują ten sam efekt. Jedna zwali Cię z nóg tak, że nie będzie Ci się chciało iść do lodówki po jedzenie, a druga wywoła euforyczny haj i będziesz cały w skowronkach. Różnice te zależą od dominacji genów jednego z podgatunku Cannabis Sativa i Cannabis Indica. Światowej sławy hodowcy połączyli najlepsze cechy obu odmian i stworzyli hybrydy, co pozwoliło na stworzenie odmian które np. mają krótki czas kwitnienia jak indica, ale jednak roślinka to dominująca sativa, ale do rzeczy:

Jak działa indica a jak sativa?

Indica

sprawia, że czujesz połączenie z fotelem i nie chce Ci się ruszać. Korzystanie z indyki jest doskonałym wyborem dla tych którzy siedzą w domu oglądając telewizję, grając w gry wideo, czytają fakty konopne lub siedzą ze znajomymi i czilują. W każdym bądź razie nie polecamy jeśli musisz jeszcze ogarnąć jakieś ważne sprawy.

Sativa

zastosowanie sativy prowadzi do zwiększenia energii i wyobraźni. Szczepy sativy są idealne podczas pracy twórczej w takich dziedzinach jak pisanie, malowanie, burzy mózgów i innych czynności w których ważne są pomysły. Sativa jest doskonała również, w lepszym doświadczaniu wydarzeń artystycznych takich jak filmy czy koncerty.


Jaki rodzaj jest łatwiejszy w hodowli, sativa czy indica?

Odpowiedź jest prosta: każda odmiana jest inna, ponieważ każda ma swoje unikalne właściwości i cechy. Istnieje wiele wspólnych wymogów odnośnie składników odżywczych takich jak oświetlenie, woda, pH itp. ale jest kilka kluczowych różnic które są ważne dla rozwoju roślin.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​łatwiej jest rozwijać Indikę niż Sative. Indyki są bardzo łatwe w obsłudze i często rosną mniejsze niż sativy co jest szczególnie pomocne, jeśli preferujemy indoor. Indiki również potrzebują mniej czasu kwitnienie (8-12 tygodni – Indica, 10-14 tygodni – Sativa), więc jeśli wydajność jest kluczowym czynnikiem, indyki są najlepszym wyborem


Jak można rozróżnić czy to indica czy sativa?

indica-vs-sativa-07

Jeśli chodzi o identyfikację sativy i indiki w postaci ususzonej, to nie ma metody która pozwoli nam w 100% zidentyfikować z jakiej rodziny pochodzą topy. Indica ma kwiaty które wydają się być gęstsze, bardziej zbite i ciemniejsze niż Sativy, które są zazwyczaj lżejsze i mniej zbite niż indica. Jednak nie jest to żaden żelazny sposób identyfikacji czy topy są indica lub sativa.

Najlepszym sposobem jest spalić jointa i zobaczyć jakie będą skutki 🙂

 


Jak uzyskać najwięcej THC z Indyki i Sativy?

Najbardziej wydajny i skuteczny sposób, aby wyodrębnić THC z marihuany jest przez proces parowania ( waporyzowanie). Waporyzowanie to pomysłowy sposób, który podgrzewa marihuanę do optymalnej temperatury tuż poniżej temperatury, kiedy topy zaczynają się spalać. W tej temperaturze THC będzie uwalniane do powietrza przez parę, a nie dym. Efektem tego jest uwalnianie THC w 90% lub więcej, zamiast zwykłego dymu, w którym THC uwalnia się jedynie w 20% a dym jest szkodliwy dla gardła i płuc.

Jeśli palisz marihuanę, a nie waporyzujesz jej, to tracisz ok 80% swojego palenia drażniąc w tym czasie płuca i gardło. Używając vaporizera, mniejsza ilość towaru wystarczy aby faza była mocniejsza, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

„Co ciekawe, jeśli używamy vaporizera to wybierając odpowiednie temperatury jesteśmy w stanie uzyskać równie zróżnicowane efekty jak w przypadku indici i sativy. Niższe temperatury waporyzacji dadzą efekt bardziej energetyczny, bliższy używaniu sativy, wysokie zaś będą dawały efekt bardziej przypominający działanie ciężkiej indici.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego ze sklepu VapeFully.com/pl.


Jakie są efekty lecznicze?

Jednym z najbardziej znanych podobieństw między szczepami indica i sativa jest ich zdolność do łagodzenia nudności. Medyczna marihuana jest popularna u ludzi, którzy są zakażeni HIV lub AIDS lub aktualnie przyjmują chemioterapię. Te 2 sytuacje notorycznie powodują poważne nudności, które mogą być skutecznie wyeliminowane za pomocą THC.

Zwiększony apetyt jest kolejną znaną korzyścią dla takich ludzi, którzy są bardzo chorzy, i cierpią na brak apetytu. Gdy człowiek jest osłabiony przez długi okres czasu, jest to szczególnie ważne, aby jego organizm był prawidłowo odżywiany.

Czy jest to indica lub sativa, te 2 działania lecznicze na pewno działają. Choć wymieniliśmy tylko 2, istnieją liczne pozytywne skutki palenia marihuany.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne