Dołącz do nas

Nauka

Opublikowany

dnia

Indica vs Sativa

indica-vs-sativa

Różnice między indica i sativa

Pewnie słyszałeś już o korzyściach płynących z używania marihuany, ale nie wszystkie odmiany marihuany wywołują ten sam efekt. Jedna zwali Cię z nóg tak, że nie będzie Ci się chciało iść do lodówki po jedzenie, a druga wywoła euforyczny haj i będziesz cały w skowronkach. Różnice te zależą od dominacji genów jednego z podgatunku Cannabis Sativa i Cannabis Indica. Światowej sławy hodowcy połączyli najlepsze cechy obu odmian i stworzyli hybrydy, co pozwoliło na stworzenie odmian które np. mają krótki czas kwitnienia jak indica, ale jednak roślinka to dominująca sativa, ale do rzeczy:

Jak działa indica a jak sativa?

Indica

sprawia, że czujesz połączenie z fotelem i nie chce Ci się ruszać. Korzystanie z indyki jest doskonałym wyborem dla tych którzy siedzą w domu oglądając telewizję, grając w gry wideo, czytają fakty konopne lub siedzą ze znajomymi i czilują. W każdym bądź razie nie polecamy jeśli musisz jeszcze ogarnąć jakieś ważne sprawy.

Susz CBD Pineapple - 4.72% CBD

Sativa

zastosowanie sativy prowadzi do zwiększenia energii i wyobraźni. Szczepy sativy są idealne podczas pracy twórczej w takich dziedzinach jak pisanie, malowanie, burzy mózgów i innych czynności w których ważne są pomysły. Sativa jest doskonała również, w lepszym doświadczaniu wydarzeń artystycznych takich jak filmy czy koncerty.


Jaki rodzaj jest łatwiejszy w hodowli, sativa czy indica?

Odpowiedź jest prosta: każda odmiana jest inna, ponieważ każda ma swoje unikalne właściwości i cechy. Istnieje wiele wspólnych wymogów odnośnie składników odżywczych takich jak oświetlenie, woda, pH itp. ale jest kilka kluczowych różnic które są ważne dla rozwoju roślin.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​łatwiej jest rozwijać Indikę niż Sative. Indyki są bardzo łatwe w obsłudze i często rosną mniejsze niż sativy co jest szczególnie pomocne, jeśli preferujemy indoor. Indiki również potrzebują mniej czasu kwitnienie (8-12 tygodni – Indica, 10-14 tygodni – Sativa), więc jeśli wydajność jest kluczowym czynnikiem, indyki są najlepszym wyborem


Jak można rozróżnić czy to indica czy sativa?

indica-vs-sativa-07

Jeśli chodzi o identyfikację sativy i indiki w postaci ususzonej, to nie ma metody która pozwoli nam w 100% zidentyfikować z jakiej rodziny pochodzą topy. Indica ma kwiaty które wydają się być gęstsze, bardziej zbite i ciemniejsze niż Sativy, które są zazwyczaj lżejsze i mniej zbite niż indica. Jednak nie jest to żaden żelazny sposób identyfikacji czy topy są indica lub sativa.

Najlepszym sposobem jest spalić jointa i zobaczyć jakie będą skutki 🙂

 


Jak uzyskać najwięcej THC z Indyki i Sativy?

Najbardziej wydajny i skuteczny sposób, aby wyodrębnić THC z marihuany jest przez proces parowania ( waporyzowanie). Waporyzowanie to pomysłowy sposób, który podgrzewa marihuanę do optymalnej temperatury tuż poniżej temperatury, kiedy topy zaczynają się spalać. W tej temperaturze THC będzie uwalniane do powietrza przez parę, a nie dym. Efektem tego jest uwalnianie THC w 90% lub więcej, zamiast zwykłego dymu, w którym THC uwalnia się jedynie w 20% a dym jest szkodliwy dla gardła i płuc.

Jeśli palisz marihuanę, a nie waporyzujesz jej, to tracisz ok 80% swojego palenia drażniąc w tym czasie płuca i gardło. Używając vaporizera, mniejsza ilość towaru wystarczy aby faza była mocniejsza, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

„Co ciekawe, jeśli używamy vaporizera to wybierając odpowiednie temperatury jesteśmy w stanie uzyskać równie zróżnicowane efekty jak w przypadku indici i sativy. Niższe temperatury waporyzacji dadzą efekt bardziej energetyczny, bliższy używaniu sativy, wysokie zaś będą dawały efekt bardziej przypominający działanie ciężkiej indici.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego ze sklepu VapeFully.com/pl.


Jakie są efekty lecznicze?

Jednym z najbardziej znanych podobieństw między szczepami indica i sativa jest ich zdolność do łagodzenia nudności. Medyczna marihuana jest popularna u ludzi, którzy są zakażeni HIV lub AIDS lub aktualnie przyjmują chemioterapię. Te 2 sytuacje notorycznie powodują poważne nudności, które mogą być skutecznie wyeliminowane za pomocą THC.

Zwiększony apetyt jest kolejną znaną korzyścią dla takich ludzi, którzy są bardzo chorzy, i cierpią na brak apetytu. Gdy człowiek jest osłabiony przez długi okres czasu, jest to szczególnie ważne, aby jego organizm był prawidłowo odżywiany.

Czy jest to indica lub sativa, te 2 działania lecznicze na pewno działają. Choć wymieniliśmy tylko 2, istnieją liczne pozytywne skutki palenia marihuany.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne