- Reklama -
Banner

Pierwsze czytanie niemieckiej ustawy o legalizacji marihuany już w najbliższy piątek

W piątek, 13 października 2023 roku, Bundestag (niemiecki parlament) zajmie się projektem legalizacji marihuany w Niemczech, otwierając nowy rozdział w debacie na temat kontroli i regulacji substancji psychoaktywnych w kraju.

Grupa CDU/CSU, która sprzeciwia się legalizacji, złoży również własny wniosek, zatytułowany „Stop dla legalizacji marihuany, poprawa ochrony zdrowia – wzmacnianie edukacji, prewencji i badań”. Wniosek ten zostanie omówiony podczas 40-minutowej debaty. Obie propozycje zostaną następnie przekazane do parlamentarnej komisji zdrowia w celu dalszej analizy.

Koalicja rządząca już sygnalizowała, że chce rozszerzyć i znacząco poprawić projekt ustawy, między innymi poprzez dodanie do niego „edibles” (produkty spożywcze zawierające THC), zezwolenie na tzw. kluby konopne oraz zmniejszenie kar za posiadanie, wśród innych zmian.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalizacja Marihuany w Niemczech: Szczegóły Projektu Ustawy

Projekt ustawy ma na celu legalizację marihuany, dotychczas nielegalnej substancji, do użytku osobistego pod pewnymi warunkami. Propozycja utrzymuje ograniczenie legalnego posiadania i konsumpcji marihuany do osób dorosłych oraz zezwala na prywatne posiadanie i uprawę roślin konopi przez niekomercyjne społeczności w ramach działalności klubów konopnych.

Rząd Niemiec twierdzi, że projekt ustawy przyczyni się do bardziej odpowiedzialnego korzystania z marihuany i poprawi ochronę zdrowia obywateli. Zgodnie z proponowaną ustawą, dorośli będą mogli w przyszłości posiadać do 25 gramów marihuany do użytku osobistego w miejscach publicznych i uprawiać do trzech roślin konopi w swoim mieszkaniu. Prywatnie uprawiane rośliny konopi muszą jednak być chronione przed dostępem dzieci i młodzieży.

Niekomercyjne stowarzyszenia – kluby konopne – również będą mogły dostarczać marihuanę swoim członkom do użytku osobistego, przy zachowaniu ścisłych zasad. Na przykład, maksymalna liczba członków tych stowarzyszeń jest ograniczona do 500 osób, które muszą mieszkać w Niemczech. Każda osoba pełnoletnia może być członkiem tylko jednego klubu. Dystrybucja marihuany członkom jest ograniczona do maksymalnie 25 gramów dziennie lub 50 gramów miesięcznie.

Ograniczenia i Kampania Informacyjna

Konsumpcja marihuany jest zabroniona w promieniu 200 metrów od klubów konopnych, szkół, żłobków, placów zabaw i publicznych obiektów sportowych. Istnieje również ogólny zakaz reklamy i sponsoringu klubów konopnych.

Rząd Niemiec już rozpoczął kampanię informacyjną. Wpływ tej zmiany prawa na społeczeństwo zostanie oceniony po czterech latach. Regulacje dotyczące marihuany medycznej pozostają bez zmian.

Debata na temat legalizacji marihuany w Niemczech otwiera nowe możliwości i wyzwania dla społeczeństwa oraz rządu. Z jednej strony, istnieje potrzeba ochrony zdrowia publicznego i młodzieży, z drugiej – prawo do prywatności i wolności osobistej dorosłych obywateli. Jak te kwestie zostaną rozwiązane, będzie zależało od dalszych dyskusji i analiz prowadzonych na forum parlamentarnym oraz w społeczeństwie niemieckim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować