- Reklama -
Banner

Niemcy: Legalizacja marihuany przyniesie 4,7 miliarda euro dochodu rocznie i wygeneruje 27 000 miejsc pracy

Legalizacja posiadania i konsumpcji marihuany może przynieść niemieckiemu budżetowi państwa około 5 miliardów dolarów rocznie i wygenerować 27000 nowych miejsc pracy.

Kiedy w listopadzie 2021 roku ogłoszono, że niemiecki rząd przedstawi Bundestagowi projekt ustawy legalizującej konsumpcję i posiadanie marihuany, badacze z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie przewidzieli, że takie działanie przyniesie korzyści finansowe.

Zespół badawczy z Düsseldorfu, kierowany przez profesora Justusa Haucapa, opierając się na scenariuszu konsumpcji 400 ton marihuany rocznie, oszacował potencjalne przychody na poziomie około 4,7 miliarda euro rocznie. W ich kalkulacjach uwzględniono oczekiwane przychody podatkowe, koszty legalnych sklepów z marihuaną oraz oszczędności w policji i sądownictwie.

Same podatki od marihuany mogłyby przynieść skarbowi państwa 1,8 miliarda euro rocznie. Dodatkowo dochody z podatku korporacyjnego, podatku handlowego i VAT-u mogą wynieść około 735 milionów euro. Wpływy z tytułu składek społecznych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych, generowane przez legalne miejsca pracy w sektorze marihuany, mogą wynieść odpowiednio 526 milionów euro i 280 milionów euro.

Legalizacja mogłaby zakończyć istnienie nielegalnego czarnego rynku, co pozwoliłoby na lepszą ochronę młodzieży i skuteczniejszą prewencję uzależnień. Ponadto dekryminalizuje miliony użytkowników marihuany.

Projekt ustawy o legalizacji stworzył możliwości dla firm, które od 2017 roku produkują marihuanę w celach medycznych. Niemcy stają się największym krajem na świecie, który pozwala na sprzedaż marihuany, co stanowi ogromną szansę dla lokalnych producentów. Niemniej jednak, obecny projekt ustawy ogranicza sprzedaż tylko do tzw. klubów konopnych.

Kluby muszą mieć formę spółdzielni, wymagają pozwolenia i mogą liczyć maksymalnie 500 członków. Każdy członek może kupić maksymalnie 25 gramów dziennie i 50 gramów miesięcznie. Osoby w wieku od 18 do 21 lat mogą spożywać maksymalnie 30 gramów miesięcznie. Rośliny będą uprawiane na zasadach „wspólnotowych” i „niekomercyjnych” i będą finansowane ze składek członkowskich. Szklarnie muszą być zabezpieczone przed kradzieżą i wyposażone w ekran zapewniający prywatność.

Poza klubami konopnymi rząd federalny planuje wprowadzenie pilotażowych programów legalizacji marihuany, w których będzie testowana legalna sprzedaż marihuany. Niektóre miasta, takie jak Frankfurt, Berlin czy Kolonia, już wyraziły chęć uczestnictwa w tym projekcie.

Niemcy stoją na progu rewolucji w zakresie legalizacji marihuany. Wprawdzie ostateczne decyzje wciąż są podejmowane, wiele wskazuje na to, że przyszłość jest jasna dla tego przemysłu oraz dla potencjalnych korzyści, jakie może przynieść gospodarce i społeczeństwu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować