- Reklama -
Banner

W przyszłym tygodniu niemiecki rząd może zatwierdzić ustawę o legalizacji marihuany

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach, oczekuje, że rząd federalny zatwierdzi pierwszą część planu legalizacji marihuany już „w przyszłym tygodniu”. Podczas wywiadu dla Rheinische Post, Lauterbach podkreślił, że reforma zostanie połączona z „większą kampanią”, mającą na celu edukację społeczeństwa na temat ryzyka związanego z używaniem konopi.

Lauterbach odpowiedział na pytanie o status propozycji legalizacji, która została przedstawiona w zeszłym miesiącu. „Spodziewam się, że zatwierdzenie ustawy o legalizacji marihuany odbędzie się w przyszłym tygodniu. Będą małe zmiany”, powiedział. Dodał również, że równolegle z legislacją zostanie przeprowadzona duża kampania, mająca na celu zwrócenie uwagi na ryzyko związane z konsumpcją konopi.

Marihuana jest szczególnie szkodliwa dla mózgu, który nadal się rozwija. Mózg rozwija się do 25 roku życia. Osoby, które spożywają w tym okresie, szkodzą sobie szczególnie”, wyjaśnił Lauterbach. „Moim celem jest zmniejszenie spożycia marihuany wśród młodzieży i uczynienie jej bezpieczniejszą dla tych, którzy chcą jej używać.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nie jest jeszcze jasne, jakie „drobne zmiany” mogły zostać wprowadzone, ale projekt ustawy, który został opublikowany w zeszłym miesiącu, przewidywał zezwolenie na posiadanie do 25 gramów marihuany i uprawę maksymalnie trzech roślin na własny użytek. Projekt zakłada również utworzenie klubów konopnych, gdzie dorośli mogliby uzyskać marihuanę.

Te obiekty nie mogłyby być zlokalizowane w odległości mniejszej niż 200 metrów od szkoły, a każde miasto lub okręg mógłby mieć tylko jeden klub na 6 000 mieszkańców. Licencja na klub konopny byłaby ważne przez maksymalnie siedem lat, z możliwością przedłużenia po pięciu latach. Członkostwo w klubach musiałoby trwać co najmniej dwa miesiące.

Podsumowanie 163-stronicowego projektu ustawy zawiera również szacunki kosztów wdrożenia i regulacji programu, jak również oszczędności związane z ograniczeniem egzekwowania prawa oraz nowe dochody, które mają powstać z podatków od wynagrodzeń osób pracujących w klubach z marihuaną.

Urzędnicy planują również wprowadzenie drugiej fazy legalizacji, która miałaby na celu ustanowienie programów pilotażowych dla komercyjnej sprzedaży w miastach na terenie całego kraju. Oczekuje się, że ta ustawa zostanie ujawniona w drugiej połowie roku po przesłaniu jej do Komisji Europejskiej w celu przeglądu.

Zgodnie z tym, co wcześniej opisali urzędnicy, drugi etap legalizacji pozwoli na sprzedaż marihuany w wybranych jurysdykcjach w ramach 5-cio letniego programu pilotażowego, który pozwoli ocenić dalszą reformę. W szczególności urzędnicy będą badali wpływ sklepów z marihuaną na trendy konsumpcyjne i nielegalny rynek.

Po oczekiwanej akceptacji ustawy dotyczącej konopi przez rząd federalny w przyszłym tygodniu, trafi ona do Bundestagu, niemieckiego parlamentu, w celu formalnego zatwierdzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować