Strona główna Aktualności Badania Palenie bluntów powoduje więcej objawów odstawienia, niż palenie jointów

Palenie bluntów powoduje więcej objawów odstawienia, niż palenie jointów

1
Palenie bluntów powoduje więcej objawów odstawienia, niż palenie jointów

Konsumenci bluntów mogą spożywać więcej marihuany i mogą mieć więcej problemów z odstawieniem marihuany, niż ci, którzy preferują jointy – sugerują najnowsze badania.

Konsumenci bluntów mogą spożywać więcej marihuany i mogą mieć więcej problemów z odstawieniem marihuany, niż ci, którzy preferują jointy – sugerują najnowsze badania.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Elsevier Drug and Alcohol Dependence 1 maja 2019 r. palacze bluntów konsumują więcej marihuany, a kiedy rzucają palenie, mają tendencję do bardziej intensywnych objawów odstawienia. Intensywniejsze objawy odstawienia nie wydają się pojawiać u osób, które palą jointy, a wzorce odstawienia wydają się być bardziej związane z używaniem tytoniu zawartego w bluntach.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odkrycia te mogą pomóc w zdiagnozowaniu i leczeniu objawów odstawienia konopi, które dopiero niedawno zostały dodane do Amerykańskiego Podręcznika Diagnostycznego i Statystycznego Zaburzeń Psychicznych (DSM) Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w 2013 r.

Zespół badawczy składał się z psychologów klinicznych ze szkół medycznych Uniwersytetu w Karolinie Południowej w Kolumbii i Uniwersytetu Cincinnati w Ohio. Autorzy badania postanowili porównać palenie bluntów i jointów oraz sposób, w jaki są one powiązane z objawami odstawienia.

„Niniejsze badanie wymaga dodatkowych badań, które oceniają związek między formami przyjmowania konopi a objawami odstawienia”, napisali naukowcy.

Zobacz też: Dlaczego konsumenci marihuany nie powinni palić bluntów

Blunts vs. Joints: Jakie badania nam mówią

Badanie opierało się na odpowiedziach 377 dorosłych, którzy wzięli udział w badaniu w 2014 roku. Przed przystąpieniem do badania uczestnicy dostarczyli szczegółowe informacje na temat siebie i swoich nawyków związanych z marihuaną.

Uczestnicy odpowiadali na kwestionariusze dotyczące swoich zachcianek, objawów odstawienia i wszelkich potencjalnych problemów osobistych spowodowanych przez marihuanę, a także powiedzieli badaczom, ile palą codziennie. Respondenci określili również kwotę w dolarach, którą codziennie wydają na marihuanę.

Średnio uczestnicy używali 2,83 grama konopi dziennie, o wartości 8,65 USD. Badanie wykazało również, że użytkownicy bluntów używali marihuany przez większą ilość dni, wraz z upływem czasu używali jej coraz więcej, a uzależnienie było subiektywnie mocniejsze. Z drugiej strony, użytkownicy jointów nie wykazywali tej samej tendencji.

Dane z ankiety z 2014 r. sugerują również, że użytkownicy bluntów częściej niż użytkownicy jointów zgłaszają objawy odstawienia po rzuceniu palenia, takie jak wybuchy gniewu i bezsenność, według najnowszych badań.

Badanie nie wykazało związku z innymi obszarami życia uczestników. Zwiększone używanie bluntów i jointów nie wydaje się być związane z innymi osobistymi problemami.

Do tej pory tylko garstka badań naukowych zbadała skutki spożywania konopi indyjskich za pomocą bluntów. Badanie to było jednymi z pierwszych, w których porównano dane ogólnokrajowe, aby zaobserwować, jak blunty i jointy wpływają na objawy odstawienia i ilość spożywanej marihuany.

1 KOMENTARZ

  1. To jest jakiś absurd!!!!
    Odkąd wyjechałem z U.S.A MAZE o tym żeby zapalić “blanta” a nie jakiegoś gównianego Bolka z tytexem,to jest profanacja “palenia” może dobry “czekoladowy” Afgan,no to tylko z tytoniem,ale zioło???? Pleszew……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj