- Reklama -
Banner

Objawy uzależnienia od marihuany – 10 najczęstszych objawów

Niektóre objawy uzależnienia od marihuany wskazują, że potrzebna jest walka z nałogiem. Kiedy uzależniony postanawia, że nadszedł czas, aby walczyć z uzależnieniem, to pierwszy i najważniejszy krok ma już za sobą – przyznanie się przed samym sobą do uzależnienia.

Czasami jednak trudno być obiektywnym wobec własnych nadużyć związanych z marihuaną. Jeśli nie masz pewności czy nadużywasz trawki lub czy jesteś od niej uzależniony, weź pod uwagę najczęstsze objawy uzależnienia od marihuany i zadaj sobie pytanie, czy masz z nimi problem.

Objawy uzależnienia od marihuany

1. Tolerancja

Według National Institute on Drug Abuse, pierwszym objawem uzależnienia od marihuany jest rosnąca tolerancja. Kiedy zaczyna się używać trawki wystarczy kilka zaciągnięć dymem, aby osiągnąć pożądany efekt. Osoby uzależnione potrzebują dużo większej dawki, aby poczuć te same efekty. Z czasem użytkownik pali więcej i częściej, a wcale nie czuje mocniejszych efektów – jest to tolerancja na marihuanę – pierwsza oznaka uzależnienia od niej.

2. Objawy odstawienia

Osoby uzależnione od marihuany doświadczają kilku nieprzyjemnych objawów jej odstawienia. Jeśli jesteś uzależniony i przestajesz palić marihuanę, możesz doświadczyć bezsenności, pocenia się w nocy, niepokoju, utraty apetytu i nerwowości. Chociaż objawy odstawienia marihuany są dużo słabsze, niż np. objawy odstawienia papierosów lub alkoholu, to nie można ukrywać, że marihuana nie uzależnia i nie doświadczymy nieprzyjemnych objawów odstawienia.

3. Brak kontroli nad używaniem marihuany

Jeśli próbowałeś przestać palić lub palić mniej i nawet powiedziałeś komuś, że robisz sobie przerwę od trawki, ale nie jesteś w stanie tego zrobić to niewątpliwie jest to objaw uzależnienia od marihuany. Objawy takie jak utrata kontroli sa powszechne w wielu rodzajach uzależnień, w tym właśnie uzależnienie od trawki.

4. Wybieranie znajomych, z którymi można zapalić

Wybierasz znajomych w oparciu o to, czy palą marihuanę? Czy spędzasz mniej czasu z przyjaciółmi, którzy nie palą trawki? To kolejny z objawów. W miarę postępów uzależnienia od marihuany zaczynasz zdawać sobie sprawę, że krąg Twoich znajomych to osoby regularnie używające marihuany. Spotykanie się z przyjaciółmi, którzy nie mają w zwyczaju palenia jointów staje się rzadkością.

5. Spędzanie dużo czasu na załatwienie i konsumpcję trawki

Czy spędzasz większość swojego czasu na haju? Jednym z powszechnych objawów uzależnienia od marihuany jest ilość czasu, który poświęca się na palenie trawki i załatwianie jej. Jeśli spędzasz dużo czasu na załatwienie towaru, a następne kilka godzin spędzasz pod jej wpływem, zaniedbując rodzinę i swoje pasje, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że jesteś uzależniony.

6. Palenie zioła, aby się zrelaksować

Czy na koniec dnia palisz jointa, aby się zrelaksować? Jeśli Ty lub Twoi znajomi wybierają trawkę jako sposób na relaks i nie możecie osiągnąć tego stanu bez trawki, to jest to powszechny objaw uzależnienia. Rzeczywiście, badania potwierdzają, że marihuana pomaga się relaksować, koi nerwy i uspokaja, ale jeśli człowiek nie umie się zrelaksować bez używania marihuany, to jest to problematyczne.

7. Brak odpowiedzialności

Czy przestajesz dbać o swoje codzienne obowiązki, kiedy palisz? Jeśli palenie trawki zaburzyło wykonywanie codziennych zajęć, takich jak chodzenie do szkoły lub odpowiedzialność w pracy, może być to większym problemem. Kolejnym z bardziej powszechnych objawów uzależnienia od marihuany jest brak wydajności lub odpowiedzialności, która pojawia się, kiedy osoba uzależniona zbytnio koncentruje się na paleniu jointów, niż na dbałości o wykonywanie podstawowych obowiązków.

8. Używanie marihuany pomimo konsekwencji

Czy poniosłeś przykre konsekwencje palenia trawki? Jeśli dobrze wiesz, że palenie marihuany przysporzyło Ci problemów, a mimo tego nadal to robisz, możesz być uzależniony. Uzależnienie od marihuany może prowadzić do zaniedbań i innych konsekwencji, a używanie jej pomimo świadomości konsekwencji wynikających z tego faktu może tylko pogłębić problemy.

9. Palenie, aby uciec od rzeczywistości

Używanie marihuany, aby uciec od rzeczywistości jest realnym znakiem uzależnienia. Jeśli czujesz, że musisz palić przed pracą, szkołą lub spotkaniem z rodziną, to najprawdopodobniej jesteś uzależniony. Używki nigdy nie powinny być traktowane jako metoda ucieczki od rzeczywistości lub tuszowania tego, co się naprawdę dzieje. Jej używanie może pomóc w niektórych sytuacjach, ale nie rozwiąże realnych problemów.

10. Nieskuteczne próby odstawienia marihuany

Jeden z najbardziej potwierdzonych objawów uzależnienia od marihuany – bezskuteczne próby zmniejszenia ilości spożywanej marihuany, lub jej całkowitego odstawienia. Jeśli sam siebie okłamujesz postanawiając, że będziesz palił mniej lub nie będziesz palił w ogóle, a szukasz wymówek żeby zapalić to znak, że masz problem. Samozaparcie i oświadczenie o swojej woli swoim znajomym lub bliskim osobom może pomóc w zaprzestaniu palenia, ale do tego potrzebna jest silna wola. Jeśli podejmujesz bezskuteczne próby odstawienia marihuany, możesz używać Cannabis Light, który będzie redukował nieprzyjemne skutki odstawienia, a jednocześnie nie będzie wywoływał efektu psychoaktywnego.

6 KOMENTARZE

 1. Artykuł w 102% oddaje dokładne syndromy uzależnienia…….wtedy trawka staje się ciężarem a nie przyjemnością…..

  • Skoro samo czytanie artykułu na taki temat napawa Cię lękiem, to chyba najwyższa pora udać się na odwyk kolego.

   • A czy i dla mnie znalazłaby się jakaś błyskotliwa rada koleżanko ? Bo te z internetu od obcych co piszą a potem myślą (o dziwo, niektórzy tak robią) są dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować