- Reklama -
Banner

Olej RSO – co to jest Rick Simpson Oil i na co pomaga?

Rick Simpson Oil, zwany w skrócie RSO, to olej z marihuany stworzony przez Ricka Simpsona, kanadyjskiego aktywistę konopnego. Swój aktywizm związany z konopiami indyjskimi rozpoczął przez wypadek przy pracy, który doprowadził do różnych problemów zdrowotnych.

Historia mówi, że był w stanie rozwiązać swoje problemy zdrowotne za pomocą oleju RSO, ciemnego, podobnego do smoły ekstraktu z konopi. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o RSO.

Co to jest olej RSO?

Olej RSO - Rick Simpson Oil
Olej RSO (Rick Simpson Oil) w strzykawce

Mówiąc prościej, RSO to olej pochodzący z konopi indyjskich. Ale w porównaniu do ekstrakcji z użyciem rozpuszczalników, które mogą niszczyć trichomy z kwiatów, RSO zawiera wszystkie kannabinoidy, terpeny i inne związki z całej rośliny konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Proces ekstrakcji jest złożony i dość długi, podobny do robienia nalewki. Olej ma zazwyczaj prawie czarny kolor i nie smakuje zbyt dobrze ze względu na dużą ilość materii roślinnej, ponieważ w tym procesie wykorzystuje się całą roślinę konopi.

RSO został stworzony jako środek leczniczy na raka i inne przewlekłe schorzenia, takie jak stwardnienie rozsiane i astma. Chociaż Rick Simpson nie produkuje już sam oleju, to pozostaje on ikoną i twarzą oleju RSO.

Historia Ricka Simpsona

Rick Simpson - Olej RSO
Rick Simpson – człowiek, który spopularyzował olej RSO

Rick Simpson nie chciał zostać ikoną marihuany. Był kanadyjskim inżynierem pracującym w szpitalu w 1997 r., któremu powierzono prace w kotłowni przy rurach pokrytych azbestem. Słaba wentylacja i toksyczne opary spowodowały, że zemdlał i spadł z drabiny, po czym został zabrany na izbę przyjęć.

Wkrótce potem pojawiły się u niego szumy uszne i zawroty głowy, a żadne przepisane leki nie pomagały. Pomimo niezgodności z prawem i wbrew zaleceniom swojego lekarza, Simpson zaczął używać marihuany, która doskonale łagodziła objawy.

W 2003 roku zdiagnozowano u niego raka podstawnokomórkowego, rodzaj raka skóry. Do tego czasu Kanada zalegalizowała konopie indyjskie do celów leczniczych, ale Simpsonowi trudno było znaleźć lekarza, który popierałby stosowanie ich w leczeniu raka. Badanie z 1975 r. opublikowane w The Journal of the National Cancer Institute wykazało, że konopie indyjskie i zawarte w nich kannabinoidy hamują wzrost nowotworów u myszy, co zainspirowało go do stworzenia RSO.

Rick Simpson twierdził, że zastosowanie oleju RSO bezpośrednio na nowotwór skóry i zabandażowanie go na cztery dni wyleczyło go z raka, ale nie zostało to niezależnie zweryfikowane.

Simpson zaczął masowo produkować olej i bezpłatnie rozdawać go tysiącom pacjentów. W 2009 roku jego majątek został skonfiskowany przez Królewską Kanadyjską Policję Konną, która zarekwirowała tysiące roślin konopi oraz wyprodukowany olej RSO.

Aby uniknąć problemów z prawem, Simpson mieszka teraz w Chorwacji i prowadzi stronę internetową ze swoim przepisem na RSO, przewodnikiem dawkowania i książkami. W 2018 roku doznał udaru i od tego czasu wycofał się z życia publicznego, ale nadal opowiada się za olejem RSO i marihuaną medyczną.

Na co pomaga olejek RSO?

Strzykawki z olejem RSO
Strzykawki z olejem RSO

Pomimo niemal cudownego wyzdrowienia Ricka Simpsona z raka skóry i szumu w uszach, nielegalny status konopi oznacza, że ​​społeczności naukowej brakuje spójnych badań, które mogłyby poprzeć jego twierdzenia. Jednak w miarę jak coraz więcej państw legalizuje marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych, dostępnych jest coraz więcej danych na temat medycznych właściwości oleju RSO.

Pojawiły się obiecujące doniesienia, które potwierdzają skuteczność RSO, takie jak badanie z 2013 r. pokazujące, że stosowanie oleju RSO poważnie zmniejszyło liczbę komórek blastycznych białaczki u 14-letniego pacjenta w stanie terminalnym, bez toksycznych skutków ubocznych.

Istnieją anegdotyczne dowody na to, że RSO pomogło pacjentom z innymi chorobami takimi jak stwardnienie rozsiane, epilepsja, glejak, nowotwory, bezsenność, przewlekły ból i astma.

Jako ekstrakt o bardzo wysokiej zawartości THC, RSO oferuje potencjalne efekty terapeutyczne, takie jak łagodzenie bólu i pobudzenie apetytu, a także może pomóc w zasypianiu i nudnościach spowodowanych chemioterapią. Ale ponieważ badania kliniczne na ludziach nie zostały przeprowadzone, nie można zagwarantować, że RSO przyniesie te korzyści.

Badanie z 2021 r. wykazało, że chociaż wielu pacjentów z rakiem używa konopi indyjskich w połączeniu z konwencjonalnym leczeniem, to ich lekarze nie mają wiedzy, jak włączyć konopie indyjskie do schematu leczenia.

Olej Ricka Simpsona do leczenia raka

Rick Simpson był zmotywowany do stworzenia RSO przez własną diagnozę raka. Jego przepis opiera się na stworzeniu produktu, który da takie same wyniki jak badanie z 1975 roku. Wykazało ono, że konopie indyjskie powodują śmierć komórek nowotworowych u myszy i zapobiegają dalszym przerzutom.

Simpson powiedział, że wyleczył raka skóry, stosując miejscowo RSO, ale olej można również przyjmować doustnie w celu leczenia nowotworów wewnętrznych. Twierdzenie to nie zostało zweryfikowane, ale od momentu wynalezienia RSO tysiące pacjentów używało go do leczenia objawów i poprawy jakości życia.

Pacjenci z rakiem, którzy chcą korzystać z RSO, powinni zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem, aby omówić dostępne opcje.

RSO na ból pleców

Jednym z najczęstszych zastosowań RSO i ogólnie marihuany jest przewlekły ból. Ból pleców jest jedną z najczęstszych form bólu fizycznego, którego doświadcza w pewnym momencie życia aż 80% ludzi.

Przepis na olej RSO zazwyczaj wymaga konopi z gatunku indica o wysokiej zawartości THC (chociaż istnieją opcje bogate w CBD). Produkt końcowy jest mocno odurzający, stąd stopniowe zwiększanie dawki, aby zapobiec zbyt silnym efektom psychoaktywnym. THC wiąże się z receptorami CB1 w układzie endokannabinoidowym, z których większość koncentruje się w mózgu i komórkach nerwowych. Kiedy THC wiąże się z tymi receptorami, odczuwany ból jest mniejszy.

Jak stosować RSO? Schemat dawkowania

Olej RSO w strzykawkach

Rick Simpson zaleca spożycie 60 gramów oleju w ciągu 12 tygodni. Przez pierwsze 6 tygodni dawka jest stopniowo zwiększana w celu zbudowania tolerancji, a od 7 tygodnia pacjenci przyjmują 1 gram RSO dziennie. Po zakończeniu 12 tygodnia następuje redukcja dawki do 1-2 gramów miesięcznie, aby dostarczyć podtrzymującą dawkę kannabinoidów.

1 tydzień

Pół ziarenka ryżu (1/4 kropli strzykawki) co osiem godzin

2 tydzień

Pół ziarenka ryżu (1/4 kropli strzykawki) co osiem godzin

3 tydzień

Pół ziarenka ryżu (1/4 kropli strzykawki) co osiem godzin

4 tydzień

Zacznij podwajać swoją dawkę do pełnego ziarnka ryżu (1/2 kropli strzykawki) co osiem godzin

5 tydzień

Dwa pełne ziarna ryżu (1 kropla strzykawki) co osiem godzin

6 tydzień

Cztery pełne ziarna ryżu (2 krople strzykawki) co osiem godzin

7-12 tydzień

Od tej pory będziesz spożywać około grama RSO dziennie, rozłożonego na trzy dawki, przyjmowane co osiem godzin. Postępuj zgodnie z miarką strzykawki, aby uzyskać dokładne wyniki.

Podtrzymanie terapii

Po zakończeniu 90-dniowego schematu leczenia pacjenci potrzebują jedynie grama lub dwóch na miesiąc, aby utrzymać podstawowy poziom kannabinoidów w organizmie. Jeden gram to około osiem kropli wielkości ziarnka ryżu. Rick Simpson zaleca przyjmowanie małej dawki dziennie lub prawie codziennie, aby uzyskać skuteczność.

RSO w czopkach

Chociaż Rick Simpson zaleca przyjmowanie oleju doustnie, pacjenci mogą również podawać go w formie czopków, korzystając z tego samego schematu dawkowania.

Tygodnie 1-3: trzy małe dawki dziennie

Zacznij od małej dawki RSO co osiem godzin (rano, w południe i wieczorem). Każda dawka powinna być wielkości pół ziarna ryżu; pierwsza dawka to około ¼ kropli RSO ze strzykawki z olejem.

Tygodnie 4-5: Podwajaj dawkę co cztery dni

Zgodnie z zaleceniem Simpsona, większość pacjentów potrzebuje od czterech do pięciu tygodni, aby osiągnąć pełną dawkę jednego grama RSO dziennie, zaczynając od pół ziarna ryżu. Pacjenci powinni nadal przyjmować swoje dawki co osiem godzin.

Tygodnie 6-12: gram dziennie

Przyjmuj jeden gram RSO dziennie, aż spożyjesz pełne 60 gramów.

Kontynuacja schematu

Kiedy pacjent przyzwyczai się do przyjmowania grama RSO dziennie i spożyje zalecane 60 gramów, nie musi kontynuować tak wysokich (i drogich) dawek. Strona internetowa Simpsona zaleca od jednego do dwóch gramów miesięcznie, aby zapewnić dopływ kannabinoidów.

Jak zrobić olej RSO?

Making Cannabis Oil with Rick Simpson from Simpson RamaDur LLC on Vimeo.

Ten przepis opiera się na recepturze Simpsona, aby wyprodukować 60 gramów oleju. Powinno się to odbywać w otwartym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ rozpuszczalnik jest wysoce łatwopalny. Należy unikać wszelkich otwartych płomieni i źródeł ognia, takich jak kuchenki, iskry, zapalniczki i papierosy.

Składniki

 • ~500 gramów suszonej marihuany (najlepiej odmiany indica)
 • 8-9 litrów rozpuszczalnika (Simpson zaleca 99% alkoholu izopropylowego)

Sprzęt

Dwa 20 litrowe wiadra
Elektryczna kuchenka do gotowania ryżu
Duża drewniana łyżka lub naczynie do mieszania
Lejek
Strzykawki plastikowe
Filtry do kawy lub gaza
Duży wentylator (do wentylacji)
Miarka ze stali nierdzewnej (opcjonalnie)
Podgrzewacz do kawy (opcjonalnie)

Przepis na olej RSO

Krok 1

Umieść cały suchy materiał (wysuszone kwiaty konopi) w jednym z 20-litrowych wiader. Wlej rozpuszczalnik, aż materia roślinna zostanie całkowicie w nim zanurzona.

Mieszaj i ugniataj materiał roślinny drewnianą łyżką, powoli dodając rozpuszczalnik.

Krok 2

Po całkowitym zalaniu mieszaj wszystko przez około trzy minuty, aby THC rozpuścił się w rozpuszczalniku. To idealnie wprowadzi około 80% THC do rozpuszczalnika.

Krok 3

Odcedź materiał roślinny, przelewając rozpuszczalnik do drugiego wiadra przez filtry do kawy lub gazę.

Krok 4

Pomijając rozpuszczalnik, wrzuć materiał roślinny z powrotem do pierwszego wiadra i dodaj więcej rozpuszczalnika. Kontynuuj mieszanie przez kolejne trzy minuty.

Krok 5

Ponownie odcedź rozpuszczalnik z materiału roślinnego do drugiego wiadra za pomocą gazy i wyrzuć pozostały materiał roślinny.

Krok 6

Wlej rozpuszczalnik, który powinien teraz wyglądać na ciemny, do garnka do gotowania ryżu, aż będzie wypełniony w około ¾. Włącz urządzenie do gotowania ryżu.

Urządzenie do gotowania ryżu powinno utrzymywać stałą temperaturę w zakresie 100-110°C w celu dekarboksylacji konopi i wygotowania rozpuszczalnika.

Krok 7

Rozpuszczalnik powoli odparuje pod wpływem ciepła z urządzenia do gotowania ryżu.

Krok 8

Gdy rozpuszczalnik wyparuje i na dnie pozostanie gęsty olej, użyj lejka, żeby zapakować olej do strzykawki, aby ułatwić dawkowanie. RSO będzie gęsty jak miód, więc jeśli masz problemy z dozowaniem, wsadź strzykawkę pod gorącą wodę, aby nieco rozpuścić olej.

Skutki uboczne oleju RSO

Stosowanie się do schematu zwiększania dawki RSO jest najlepszym sposobem na uniknięcie potencjalnych skutków ubocznych, takich jak sedacja lub zawroty głowy. RSO to niezwykle silny produkt, a niektórzy konsumenci mogą czuć się nieswojo, jeśli dawka jest zbyt wysoka – zwłaszcza osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z THC.
Możliwe jest złagodzenie odurzającego działania THC poprzez dodanie CBD do zalecanego schematu dawkowania. Wielu pacjentów potwierdza, że efekty RSO są w dużej mierze pozytywne i obejmują łagodzenie bólu, nudności i bezsenności.

Jak korzystać z RSO?

Dwa najczęstsze sposoby spożywania RSO to doustnie i miejscowe. Sam Rick Simpson używał oleju jako środka do miejscowego leczenia raka skóry.

Ile kosztuje RSO?

W porównaniu do marihuany, RSO jest drogie. Ceny różnią się w zależności od dostawcy, ale ogólny zakres cen RSO wynosi 150-300zł. Może się to wydawać porównywalne z cenami innych koncentratów z konopi, ale pacjenci potrzebują 60 gramów, aby przestrzegać zalecanego schematu RSO. Koszt terapii wg. schematu Ricka Simpsona wynosi więc 9000-18000zł.

Gdzie kupić olejek RSO?

W Polsce oleju RSO nie kupimy w aptece, ale możemy otrzymać ekstrakt olejowy full-spectrum (FECO). Główną różnicą jest rodzaj alkoholu użyty do ekstrakcji i sposób w jaki jest wykonywany. W RSO jest to 99% alkohol izopropylowy, choć może też być spirytus a w FECO jest to spirytus. Skontaktuj się z lekarzem z dowolnej kliniki konopnej, aby uzyskać niezbędne informacje na temat leczenia medyczną marihuaną. W niektórych przypadkach ekstrakt FECO może być najlepszą formą stosowania kannabinoidów. Lekarz prowadzący terapię dobiera odpowiednie stężenie THC na podstawie kondycji i wieku pacjenta. RSO zakupione w aptece za granicą jest przetestowane pod kątem stężenia kannabinoidów, rozpuszczalników, pestycydów, pleśni i grzybów.

Czy olej RSO jest bezpieczny?

Pomimo wysokiego stężenia THC, żadna ilość RSO nie spowoduje śmiertelnego przedawkowania lub trwałych skutków ubocznych. Ryzyko związane z przyjmowaniem RSO jest takie samo, jak przyjmowanie dużej dawki dowolnego koncentratu z konopi indyjskich. Olej jest bardzo mocny, a spożycie zbyt dużej ilości spowoduje objawy przedawkowania. W przypadku użycia zbyt dużej ilości zobacz nasz poradnik – 8 sposobów na pozbycie się fazy po marihuanie.
Jeśli zdecydujesz się zrobić RSO w domu, w jego przygotowaniu są nieco niebezpieczne kroki, takie jak spalanie rozpuszczalnika – etanolu, który jest łatwopalny. Niektóre inne stosowane rozpuszczalniki mogą być wybuchowe lub wytwarzać opary. Możliwe też, że nie cały alkohol zostanie oddzielony od oleju przed spożyciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować