- Reklama -
Banner

6 objawów przedawkowania marihuany

Efektem przyjęcia zbyt dużej ilości marihuany (przedawkowania) mogą być nudności, niepokój, stany lękowe i inne nieprzyjemne skutki. Zwykle doświadczają ich osoby, które okazjonalnie palą marihuanę, a przyjmą zbyt dużą ilość za jednym razem. Śmiertelne przedawkowanie marihuany jest jednak niemożliwe.

Objawy u każdego mogą być inne, ale przedawkowaniu zwykle towarzyszą zawroty głowy, wymioty i silny niepokój. Przedawkowaniu może również towarzyszyć zwiększenie tętna i obniżenie ciśnienia krwi z powodu rozszerzenia naczyń krwionośnych spowodowanych przez THC, jak wyjaśniono w badaniu efektów farmakologicznych kannabinoidów, opublikowanym w Handbook of Experimental Psychology. Użytkownicy odczuwają zawroty głowy, nudności, a niektórzy zgłaszają łagodne halucynacje, gdy spożywają zbyt dużo marihuany.

Pamiętaj, że problemy związane z przedawkowaniem mogą wydawać się przytłaczające, nigdy nie stwierdzono żadnych zgonów z powodu przedawkowania marihuany. Objawy przedawkowania mogą trwać od kilku minut do kilku godzin. Na haju może się wydawać, że trwa to długo, ale zaufaj, że na końcu tunelu jest światełko.

Zbyt duża dawka THC – od czego zależą objawy?

THC i inne kannabinoidy oddziałują z naturalnym układem endokannabinoidowym organizmu, w tym z receptorami CB1 w mózgu. Ludzki organizm posiada naturalny analog THC – anandamid, który odgrywa rolę w regulowaniu apetytu, bólu, depresji, pamięci i innych funkcjach organizmu.

Kiedy spożyjesz zbyt dużo THC, receptory CB1 zostaną przytłoczone, co może spowodować nieprzyjemne efekty. To, jakich objawów doświadczysz lub czy w ogóle doświadczasz objawów przedawkowania, zależy całkowicie od twojej fizjologicznej budowy, siły marihuany i twojej tolerancji.

Układ endokannabinoidowy ludzi

Jak wygląda przedawkowanie marihuany?

Przedawkowanie może przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego, czy pali marihuanę, czy ją spożywa. Wszystko sprowadza się do ilości spożywanego THC oraz tolerancji danej osoby i wcześniejszego doświadczenia z marihuaną. Palenie powoduje szybsze wchłanianie niż podczas spożywania żywności z THC, co może skutkować szybszym odczuciem przedawkowania. Spożyta marihuana dłużej pozostaje w krwiobiegu, co sprawia, że objawy przedawkowania mogą trwać dłużej. Objawy przedawkowania obejmują:

 • Paranoja i niepokój
 • Ciężkość kończyn lub brak mobilności
 • Zwiększone tętno
 • Zawroty głowy lub brak skupienia
 • Mdłości
 • Dreszcze lub poty

Te skutki uboczne różnią się długością w taki sam sposób, jak zwykły haj po konopiach, od kilku minut do kilku godzin. Jeśli zioło jest jedyną substancją, której użyłeś, objawy powinny ustąpić bez konieczności opieki medycznej. Jeśli doświadczysz tych efektów spożyciu kombinacji marihuany z alkoholem lub twardszymi narkotykami, możesz poprosić o pomoc medyczną.

Czy przedawkowanie marihuany może spowodować szkody?

Nie ma dowodów na to, że samo przedawkowanie marihuany może spowodować jakiekolwiek szkody. Nie ma zweryfikowanych przypadków śmierci wyłącznie z powodu toksyczności konopi. Istnieją jednak przypadki, w których na przykład marihuana może pogorszyć stan osób z problemami z sercem lub spowodować nadmierną sedację, która spowalnia oddychanie, jeśli łączy się marihuanę ze środkami uspokajającymi, takim jak tabletki nasenne.

Spożywanie zbyt dużej ilości marihuany na raz może być niepokojące, ale nie ma dowodów na to, że spowoduje jakiekolwiek problemy zdrowotne.

Jak zapobiegać przedawkowaniu?

Marihuana wpływa na ludzi w różny sposób. Osoby z wcześniejszym doświadczeniem z konopiami mają dobre wyczucie swojej tolerancji i często nie będą spożywać więcej marihuany, ponieważ wiedzą, że już wystarczy. Ci, którzy wcześniej nie próbowali zioła, mogą zapobiec przedawkowaniu, zaczynając od niskiej dawki i czekając godzinę lub dłużej, aby ocenić wpływ dawki na ich organizm.

Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje tylko jednego lub dwóch buchów z jointa, aby uzyskać haj, nie czuj się zmuszany do palenia więcej. Poznaj swoje ograniczenia i oprzyj się presji rówieśników, jeśli dostaniesz jointa do ręki, a już mocno czujesz działanie THC.

Jedzenie i picie wody przed paleniem może również pomóc w zapobieganiu objawom przedawkowania. Podobnie jak picie alkoholu, spożywanie konopi na pusty żołądek bez żadnych składników odżywczych może wzmocnić działanie zioła. Również mieszanie marihuany z alkoholem lub lekami na receptę może również zwiększyć prawdopodobieństwo przedawkowania.

Podczas jedzenia artykułów spożywczych z THC ważne jest również dokładne odmierzenie dawki. Jeśli nie zwracasz uwagi na to, ile miligramów THC znajduje się w ciastku, możesz łatwo spożyć zbyt dużo i doświadczyć nieprzyjemnego haju.

Co zrobić, kiedy za bardzo się zjarasz?

Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się fazy po marihuanie i doświadczasz objawów “przepalenia się”, możesz zrobić kilka rzeczy, aby poradzić sobie z objawami. Przyjazna twarz, która poprowadzi cię przez to wszystko, jest zawsze pomocna, ponieważ przyjaciele mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami psychicznymi dzięki swojej obecności.

Znajdź bezpieczną przestrzeń, aby przeżyć haj, wypij wystarczającą ilość wody i podnieś poziom cukru we krwi za pomocą jedzenia lub soku owocowego. Weź głęboki oddech i spróbuj odwrócić uwagę programem telewizyjnym lub ulubioną muzyką. Zrób, co możesz, aby stworzyć kojące środowisko, w którym możesz przeczekać ten nieprzyjemny stan.

Niektóre badania, takie jak to badanie opublikowane w Frontiers Psychiatry, wskazują, że CBD może łagodzić niepokój i paranoję związaną ze zbyt dużą ilością marihuany, a także inne korzyści, jakie może zapewnić CBD.

Dodatkowe badania wskazują, że terpeny, takie jak beta-kariofilen (znajdujący się w czarnym pieprzu) i limonen (znajdujący się w cytrynach), mogą odgrywać rolę w łagodzeniu przytłaczającej psychoaktywności. Beta-kariofilen wiąże się z receptorami CB1 w mózgu, uniemożliwiając THC połączenie się z tym receptorem i zmniejszając związany z tym niepokój. Inne badanie opublikowane w 2013 roku w BMC Complementary and Alternative Medicine wykazało, że limonen wykazywał łagodzenie objawów lękowych w modelach zwierzęcych. Dlatego pomocne może być żucie czarnego pieprzu lub skórki cytryny.

Zapobieganie jest zwykle najlepszym lekarstwem, jeśli chodzi o palenie zbyt dużej ilości marihuany. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia i używanie marihuany w granicach swoich limitów pomoże Ci cieszyć się przyjemnym hajem, ale jeśli posuniesz się za daleko, pamiętaj, aby zachować spokój. Nieprzyjemne uczucie wynikające z przyjęcia zbyt dużej dawki THC nie będzie trwać wiecznie, a z czasem wrócisz do normy.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować