- Reklama -
Banner

Od euforii do zawieszenia sprzedaży: Pierwszy sklep z marihuaną w Minnesocie przytłoczony popytem

Pierwszy, a na razie jedyny, sklep z marihuaną dla celów rekreacyjnych w Minnesocie otworzył swoje drzwi we wtorek. Popyt był tak duży, że musiał odmówić obsługi klientów w sklepie, a także tymczasowo zawiesić zamówienia online, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Plemię Red Lake Nation szybko wykorzystało unikalną cechę prawa legalizującego w stanie, które weszło w życie we wtorek. Uruchomiło swój sklep stacjonarny w Red Lake na długo przed oczekiwanym terminem rozpoczęcia licencjonowania tradycyjnych sprzedawców przez państwowe organy regulacyjne.

Podróże w poszukiwaniu legalnej marihuany

Niektóre osoby podróżowały godzinami (do Red Lake z głównych miast Minnesoty jest 3-4 godziny jazdy) i stały w kolejce przed sklepem NativeCare pomimo przelotnych deszczy, aby być jednymi z pierwszych uczestników legalnego rynku w stanie Minnesota. Do końca dnia, biznes ogłosił, że obsłużył ponad 300 klientów i musiał odmówić obsługi około godziny 15:00 czasu lokalnego, aby “upewnić się, że obsłuży wszystkich cierpliwie czekających”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W środę sklep ogłosił, że zawiesza zamówienia online z powodu “przytłaczającej” liczby dokonywanych zakupów i konieczności zrealizowania zamówień z ostatnich 48 godzin.

Plemię Red Lake Nation pionierem sprzedaży marihuany

Na razie Red Lake Nation to jedyne plemię, które legalnie sprzedaje marihuanę w Minnesocie. Ale oczekuje się, że szybko podąży za nim plemię White Earth Nation, którego rada zarządzająca głosowała za autoryzacją sprzedaży marihuany w zeszłym tygodniu.

Podczas gdy posiadanie i uprawa marihuany dla osób dorosłych w wieku 21 lat i starszych od wtorku jest legalne, sprzedawcy z licencją państwową nie spodziewają się rozpoczęcia działalności do 2024 roku. Były gubernator Minnesoty, Jesse Ventura, powiedział w zeszłym tygodniu, że chce także wziąć udział w akcji i stać się “pierwszym politykiem w Ameryce” z własną marką marihuany.

Nowe organy regulacyjne i przepisy

Prawo również formalnie stworzyło Urząd Zarządzania Konopiami (OCM), który rozpoczął działalność w zeszłym miesiącu. To będzie główny organ regulacyjny, który będzie nadzorować rynek, a dla którego gubernator aktywnie szuka dyrektora wykonawczego.

Utworzono również Komisję ds. Kasacji Wyroków za Posiadanie Marihuany, która będzie ułatwiać usunięcie zapisów o skazaniach za posiadanie marihuany z akt osób spełniających warunki. Proces przeglądu przypadków spełniających kryteria rozpoczął się we wtorek.

Konsumpcja marihuany i jej restrykcje

Warto zauważyć, że chociaż posiadanie i używanie marihuany przez osoby pełnoletnie jest legalne, to nielegalne jest palenie lub waporyzowanie marihuany w budynku wielorodzinnym, nawet jeśli jest to na zewnątrz na balkonie lub tarasie. Kara za naruszenie prawa to grzywna w wysokości 250 dolarów.

Wystąpiło również pewne zamieszanie wokół polityki dotyczącej posiadania marihuany przez osoby niepełnoletnie. Chociaż intencją sponsorów projektu ustawy było usunięcie karnych konsekwencji za tę czynność, niedawno wyszło na jaw, że osoby poniżej 21 roku życia, które zostaną przyłapane na posiadaniu marihuany, mogą stanąć w obliczu drobnego wykroczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować