- Reklama -
Banner

Minnesota staje się 23 stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych

Gubernator Minnesoty, Tim Walz, podpisał w wtorek ustawę legalizującą używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Dzięki temu podpisowi, stan Minnesota stal się 23. stanem, który zalegalizował konopie indyjskie dla dorosłych.

To, co wiemy teraz, to to, że prohibicja nie działa. Skryminalizowaliśmy wielu ludzi. Zaczynamy proces czyszczenia tych kartotek.” powiedział Walz na ceremonii podpisania we wtorek, dodając, że dorośli powinni mieć możliwość podejmowania własnych decyzji „wokół tego typu wyborów.

stan minnesota usa

Legalizacja marihuany w stanie Minnesota – Nowe prawo

Nowe prawo legalizuje posiadanie i używanie marihuany dla mieszkańców Minnesoty, którzy ukończyli 21 lat. Tworzy nowy państwowy organ, Urząd Zarządzania Konopiami, odpowiedzialny za licencjonowanie przedsiębiorstw związanych z konopiami indyjskimi, nadzorowanie legalnego rynku rekreacyjnego, a także istniejącego rynku medycznej marihuany. Ustawa nakazuje usunięcie wszelkich wykroczeń związanych z marihuaną, a także tworzy Komisję ds. Usuwania Skutków Przestępstw związanych z marihuaną, która ma na celu rewizję wyroków za przestępstwa z użyciem marihuany. Ustawa wprowadza również nowe zasady i wymagania dotyczące napojów i produktów jadalnych na bazie THC z konopi, które zyskały na popularności po ich legalizacji w zeszłym roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jakie są limity posiadania marihuany w stanie Minnesota?

Dorosłym mieszkańcom Minnesoty, którzy ukończyli 21 lat, będzie wolno posiadać lub przewozić w miejscach publicznych do 2 uncji (ok. 57 g) kwiatów konopi, do 8 gramów koncentratów z marihuany, a także produkty spożywcze zawierające łącznie do 800 miligramów THC. Będą mogli także posiadać do 2 funtów (ok. 907 g) marihuany w swoich domach.

Czy uprawa marihuany w stanie Minnesota jest legalna?

Mieszkańcy stanu Minnesota, którzy ukończyli 21 lat, będą mogli uprawiać do ośmiu roślin konopi na mieszkanie, z tym że nie więcej niż cztery mogą być w fazie kwitnienia jednocześnie. Rośliny mogą być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz, ale muszą być przechowywane w zamkniętej przestrzeni, która nie jest dostępna do publicznego widoku. Domowa uprawa stanie się legalna 1 sierpnia 2023 r.

Czy można palić marihuanę wszędzie?

Nie, prawo nakłada surowe ograniczenia na miejsca, w których można spożywać produkty konopne. Osoby powyżej 21 roku życia będą mogły korzystać z marihuany w prywatnym mieszkaniu lub na swoim podwórku; na prywatnej nieruchomości niedostępnej dla publiczności, jeśli właściciel na to pozwala; lub na terenie przedsiębiorstwa lub wydarzenia licencjonowanego do konsumpcji na miejscu. Zabronione będzie jednak palenie lub waporyzowanie marihuany w budynkach wielorodzinnych, z wyjątkiem zarejestrowanych pacjentów korzystających z marihuany na cele medyczne.

Jak będzie regulowany legalny rynek marihuany w stanie Minnesota?

Miasta i hrabstwa, wraz z Urzędem Zarządzania Konopiami, będą odpowiedzialne za licencjonowanie firm konopnych i egzekwowanie nowego prawa. Produkty z konopi indyjskich będą podlegać testom na moc i zanieczyszczenia, a sprzedawcy będą mogli sprzedawać tylko zatwierdzone produkty.

Nowa ustawa tworzy 15 typów licencji dla branży konopnej, w tym:

 • Hodowca konopi – pozwala posiadaczowi licencji na uprawę wystarczającej liczby roślin konopi indyjskich, aby zapełnić obszar do 30,000 stóp kwadratowych. Hodowcy mogą również zbierać, pakować i etykietować kwiaty konopi na sprzedaż do innych firm, takich jak producent lub sprzedawca.
 • Producent konopi – pozwala firmie na przetwarzanie kwiatów konopi indyjskich na inne produkty, takie jak koncentraty, produkty jadalne i do stosowania zewnętrznego. Producenci mogą sprzedawać produkty innym firmom.
 • Sprzedawca konopi – pozwala posiadaczowi na prowadzenie do pięciu sklepów detalicznych, często nazywanych dyspensariami w innych stanach. Produkty z konopi indyjskich mogą być kupowane przez mieszkańców stanu Minnesota w wieku 21 lat i starszych.
 • Mikrobiznes konopny – pozwala firmie na uprawę do 5,000 stóp kwadratowych, produkcję i sprzedaż produktów z konopi indyjskich w jednym miejscu. Mikrobiznes może zezwalać na konsumpcję na miejscu produktów jadalnych w dedykowanym miejscu z osobnym wejściem. Mikrobiznesy mogą również oferować rozrywkę na żywo.
 • Mezzobiznes konopny – jest podobny do mikrobiznesu, ale większy (“mezzo” to po włosku “średni”). Mezzobiznesy mogą uprawiać do 15,000 stóp kwadratowych, a także produkować i sprzedawać produkty z konopi indyjskich. Jednakże nie będą mogły oferować konsumpcji produktów z konopi indyjskich na miejscu ani rozrywki. Mezzobiznes może prowadzić do trzech punktów detalicznych.
 • Hurtownik konopi – upoważnia posiadacza licencji do zakupu kwiatów konopi indyjskich, niedojrzałych roślin lub innych produktów konopnych od innych firm i sprzedaży ich producentom konopi, sprzedawcom detalicznym, mikrobiznesom i mezzobiznesom.
 • Transporter konopi – pozwala posiadaczowi na transport roślin konopi indyjskich, kwiatów i innych produktów między innymi firmami konopnymi. Prawo wymaga od transportowców uzyskania ubezpieczenia i instalacji zamkniętych przegródek do przechowywania konopi w ich pojazdach do transportu. Wszystkie pojazdy muszą być obsługiwane przez co najmniej dwóch pracowników podczas transportu produktów z marihuany.
 • Serwis dostaw konopi – pozwala firmie na zakup produktów z konopi indyjskich od sprzedawców detalicznych, mikrobiznesów lub mezzobiznesów i dostarczanie ich do klientów. Podobnie jak firmy oferujące transport konopi, serwis dostaw musi zainstalować zamknięte przegródki do przechowywania produktów z konopi w swoich pojazdach do transportu.
 • Organizator wydarzeń – pozwala posiadaczowi na organizowanie wydarzeń cannabisowych trwających do czterech dni. Organizatorzy wydarzeń mogą pobierać opłaty za wejście i muszą sprawdzać, czy wszyscy uczestnicy mają 21 lat lub więcej. Mogą również wyznaczać miejsce do konsumpcji na miejscu i autoryzować sprzedawców detalicznych, mikrobiznesy i mezzobiznesy do sprzedaży produktów z konopi indyjskich na ich wydarzeniach. Organizatorzy wydarzeń muszą uzyskać pozwolenie od lokalnych władz na organizowanie wydarzenia.
 • Laboratorium testujące marihuanę – może analizować produkty cannabisowe pod kątem stężenia kannabinoidów, terpenów i zanieczyszczeń. Każde laboratorium musi posiadać akredytację od Urzędu Zarządzania Konopiami.

Kiedy nowe prawo zacznie obowiązywać?

Wiele elementów prawa – w tym te dotyczące posiadania przez dorosłych, używania i uprawy marihuany w domu – zacznie obowiązywać 1 lipca, zgodnie z projektem ustawy. Legalna sprzedaż detaliczna rozpocznie się dopiero 1 marca 2025 roku.

2 KOMENTARZE

 1. Mądry kraj, mądrzy ludzie, mądre decyzje…
  900 gr na własny użytek..? Kosmos.
  A u nas głębokie zacofanie, i karanie za 0,017 gr.
  Śmiech na skalę światową…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować